یارانه های معیشتی برداشته شد

ساعت 24 دیشب مبالغ یارانه خرداد 1401 از مرحله 136 برداشت شد که ماه گذشته و همزمان با مرحله 135 به حساب یارانه بگیران واریز شد.

براساس اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها، مبالغ واریز یارانه نقدی از یکصد و سی و ششمین مرحله کمک معیشتی به حساب سرپرستان خانوار از ساعت 24 روز شنبه 12 خرداد 1401 قابل برداشت است.

مرحله 136 همانند اردیبهشت ماه و بر اساس دهک های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای سرپرستان خانوار از دهک اول تا سوم 400 هزار تن و برای دهک های چهارم تا نهم برای هر نفر 300 هزار تن بوده است.

همچنین طبق اطلاعات قبلی، کمک های تسهیلات قرض الحسنه، 10 میلیون ریال کمک نقدی و معیشتی به تاج، از سرپرستان خانوارهای دریافت کننده این وجوه کسر شد.

سازمان هدفمندسازی یارانه ها در اردیبهشت 1401 همزمان با مرحله 135، مبالغ مرحله 136 مربوط به خرداد 1401 را به حساب سرپرستان خانوارهای مشمول یارانه واریز و امکان برداشت را اعلام کرد. سپرده های مشمول سررسید

این سازمان تاکید کرد: ناظرانی که در اردیبهشت ماه 1401 درخواست بازنگری در یارانه دیه و غرامت خود را داشتند باید همچنان برای پیگیری و نتیجه به سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کنند.

اداره تعاون، کار و رفاه به بررسی کمک هزینه ثبت نام کنندگان و متقاضیان جدید کمک هزینه تا تکمیل مراحل ثبت نام و رفع طبقه بندی ادامه می دهد و متقاضیان جدیدی که هنوز موفق به ثبت نام نشده اند می توانند به رجیستری my.gov مراجعه کنند. خانواده شماست.

  طرز تهیه فرنی بدون شکر مخصوص ماه مبارک رمضان

بر اساس دستور رئیس جمهور، متقاضیانی که از دوره های قبلی محروم شده اند و یا به دلایلی از ثبت نام کمک هزینه خارج شده اند، پس از طی مراحل ثبت نام و بررسی شرایط متقاضی، در صورت داشتن شرایطی از این دو یارانه بهره مند خواهند شد. مانند سایر دریافت کنندگان کمک هزینه جدید.

چه کسانی نمی توانند یارانه دریافت کنند؟

حسینی سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها گفت: افرادی که برای بازنگری سامانه حمایتی اقدام کرده اند و کمک هزینه یکصد و سی و پنجم به حساب آنها واریز شده و مسدود شده است، مسدود می شوند و بررسی های وزارت تعاون نیز مسدود خواهد شد. نهایی نشود

مراحل ثبت نام یارانه جدید چیست؟

بر این اساس، خانوارهایی که تا به امروز یارانه دریافت کرده اند یا به دلیل اعتراضات ضد ریزش یارانه مشمول دریافت یارانه شده اند، می توانند یارانه خرداد ماه را که قبلاً به حسابشان واریز شده است، برداشت کنند.

بررسی ها نشان می دهد یکی از دلایل مهم ادامه ثبت نام یارانه ها این است که هنوز تعداد زیادی از مشمولان ثبت نام نکرده اند.

در حال حاضر امکان ارائه اطلاعات دقیق وجود ندارد، زیرا مراحل ثبت نام کامل نیست، اما از مجموع حدود 5 تا 6 میلیون نفری که در سامانه هدفمندی یارانه ها ثبت نام کرده اند، تعداد بسیار کمی ثبت نام کرده اند و این مورد این منجر به یک دوره طولانی ثبت نام شد.

دیدگاهتان را بنویسید