گیاهخواران بیشتر مستعد ابتلا به سرطان سینه هستند

محققان دریافته‌اند زنانی که از رژیم گیاه‌خواری ناسالم پیروی می‌کنند بیشتر از زنانی که این رژیم را دنبال نمی‌کنند، هستند. رژیم غذایی افراد سالم تا یک پنجم بیشتر در معرض ابتلا به سرطان سینه هستند. این غذاها شامل خوردن منظم چیزهایی مانند چیپس سیب زمینی ساده، نوشابه و برنج سفید است.

زنانی که از یک رژیم غذایی گیاهی سالم و غنی از میوه های تازه، سبزیجات، حبوبات، غلات کامل و روغن های گیاهی پیروی می کنند، 14 درصد کمتر در معرض خطر هستند.

کارشناسان می گویند این یافته ها نشان می دهد که همه رژیم های غذایی گیاهی از نظر فواید سلامتی یکسان نیستند. این پروژه 65000 زن را در فرانسه به مدت دو دهه پیگیری کرد و از آنها خواست دو پرسشنامه رژیم غذایی را تکمیل کنند. در طول دوره تحصیل تکمیل شود.

خوردن بیش از حد قند یا کربوهیدرات های ساده می تواند باعث افزایش ناگهانی قند خون شود که با سرطان مرتبط است.

مصرف مقادیر زیاد این غذاهای گیاهی ناسالم یکی از دلایل شناخته شده چاقی است که می تواند خطر ابتلا به سرطان های دیگر را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

آنها به 65574 زن یائسه که به طور متوسط ​​در دهه 50 زندگی خود بودند و به سرطان مبتلا بودند، پرسشنامه دادند. ناسالم ها طبقه بندی می شوند.

“تفاوت در مطالعه ما این است که می توانیم اثرات کیفیت غذای گیاهی را که تمرکز مطالعات قبلی بر روی سایر مدل های غذایی نبوده است، کشف کنیم. صنم شاه، سرپرست این مطالعه گفت: با ثبت غذاهای سالم، ناسالم و حیوانی. نویسنده. با در نظر گرفتن وضعیت سلامت گروه های غذایی، تجزیه و تحلیل جامعی از مصرف مواد غذایی انجام دادیم که در 21 سال، 3968 نفر به این بیماری مبتلا شده اند.

  ایران همچنان در لیست سیاه FATF قرار دارد

این یافته ها نشان می دهد که افزایش مصرف غذاهای گیاهی سالم و کاهش مصرف غذاهای گیاهی و غذاهای حیوانی کمتر سالم ممکن است به پیشگیری از سرطان سینه کمک کند.

گیاهخواران بیشتر مستعد ابتلا به سرطان سینه هستند

منبع: دیلی میل

دیدگاهتان را بنویسید