گوستاو ایفل؛ جادوگری با کوهی از پیچ و مهره

وقتی صحبت از پاریس به میان می آید، عروس شهرهای سراسر دنیا جدا از همه جاذبه های دیدنی اش، تنها «نماد» یا به عبارتی «ساختار» به عنوان نمادی از این شهر رویایی به ذهن خطور می کند. بله، درست حدس زدید!

اگر صحبت از برج ایفل شد، این بلندترین سازه فلزی در جهان است که ساخت آن در سال 1 آغاز شد و در 2 به پایان رسید. برج ایفل به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد و ساخت آن دو سال و دو ماه به طول انجامید. ساختن.

18000 قطعه که توسط دو و نیم میلیون پیچ، مهره و پرچ به هم وصل شده اند، به ارتفاع 3 متر و وزن 3000 تن، 3 سال است که در پاریس پرواز می کنند.

اما سه سال پیش، در چهارم دسامبر، گوستاو ایفل، مهندس مشهور فرانسوی و خالق برج افسانه ای پاریس، در دیژون به دنیا آمد. طرح ایفل به اتفاق آرا از بین چهار پیشنهاد انتخاب شد و مهندس دیژون از سوی دولت فرانسه مامور شد تا بزرگترین و بلندترین سازه فولادی جهان را بسازد.

تمامی محاسبات فنی برج مانند برآورد نیروهای فشاری و کششی بر روی آن که عمدتاً از وزن خود برج و نیروی باد حاصل می شود توسط خود ایفل انجام شده است و این محاسبات بسیار دقیق و غیرعادی است. که مهندسان دیگر بعدها آسمان خراش ها را ساختند.

ساخت برج ایفل

گوستاو ایفل در دنیا به خاطر معروف ترین اثرش یعنی برج 2 متری میدان مارس پاریس شهرت دارد، اما شاید ندانید که سازه های فولادی دیگری از او باقی مانده است که همه این سازه ها برای او برنده شده است. عنوان جادوگر فلزی

  راه های افزایش سرعت وای فای

به عنوان مثال، زمانی که دولت فرانسه تصمیم گرفت برای حفظ دوستی فرانسه و ایالات متحده، مجسمه ای نمادین را به عنوان هدیه برای مردم نیویورک بفرستد، این پروژه بدون کوچکترین تردیدی به گوستاو ایفل واگذار شد.

بنابراین، پس از طراحی مجسمه توسط فردریک بارتولدی، سازه ها توسط گوستاو ایفل طراحی و ساخته شد و سازه مسی غول پیکر که اکنون مجسمه آزادی در ورودی بندر نیویورک نامیده می شود، در واقع یکی دیگر از بناهای برج ایفل است. .

جالب است بدانید که برج ایفل که امروزه به عنوان نماد فرانسه شناخته می شود، در هنگام ساخت با مخالفت تعداد زیادی از چهره های مشهور فرانسوی روبرو شد و نویسندگان بزرگی مانند امیل زولا، الکساندر دوما و گیدو موپاسان ساخت این برج را مد نظر قرار دادند. ضایعات آهن و فولاد ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید