گوجه فرنگی را به 4 روش ساده خشک کنید

اگر تصمیم به خشک کردن گوجه فرنگی در زمستان دارید، می توانید از روش های مختلفی که در زیر توضیح داده شده است استفاده کنید.

از گوجه فرنگی خشک می توان در پخت غذاهای مختلف و تزیین انواع غذاها استفاده کرد. گوجه فرنگی از دسته غذاهایی است که برای چهار فصل قابل تهیه و استفاده است اما گوجه فرنگی خشک کاربردهای خاص خود را دارد.

گوجه فرنگی خشک سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. آنتی اکسیدان های موجود در آن از ابتلا به بیماری های خطرناکی مانند سرطان جلوگیری می کند و از طرفی می توان از گوجه فرنگی خشک و پودر آن در پخت انواع غذاها و تزیین انواع غذاها استفاده کرد. برای اطلاع از نحوه خشک کردن سریع گوجه فرنگی به ادامه مطلب مراجعه کنید.

اگر تصمیم به خشک کردن گوجه فرنگی در زمستان دارید، می توانید از روش خشک کردن گوجه فرنگی روی اجاق استفاده کنید. استفاده از این روش آسان است و در صورت عدم وجود فر، مایکروویو یا نور کافی خورشید، خشک کردن گوجه فرنگی روی اجاق گاز بهترین راه است. ابتدا مطمئن شوید که بخاری بدون گرد و غبار بوده و به خوبی تمیز شده باشد.

ماهیتابه را با گوجه فرنگی های خرد شده روی اجاق قرار دهید. می توانید یک حوله در تابه قرار دهید تا آب اضافی گوجه فرنگی ها گرفته شود و در فرآیند خشک شدن بخاری اختلال ایجاد نشود.

تفتاب

با روش آفتاب خشک کردن به چند روز زمان نیاز دارید. پس از شستن گوجه‌فرنگی‌ها و برش دادن آن‌ها، گوجه‌فرنگی‌های ورقه‌شده را روی توری قابل تنفس و دور از زمین قرار دهید و در بیشتر ساعات روز در جایی که آفتاب می‌تابد قرار دهید.

  روزی با سهام کم

هر روز گوجه فرنگی ها را بچرخانید تا خوب خشک شوند. چون اگر رطوبت گوجه به طور کامل از بین نرود پوسیده می شود. استفاده از نور خورشید برای خشک کردن گوجه فرنگی باعث افزایش جذب مواد معدنی آن می شود.

فر

روش فر خیلی سریع تمام می شود. پس از انتخاب گوجه فرنگی مناسب، آن ها را از وسط نصف کنید و سعی کنید گوشت گوجه فرنگی را در معرض حرارت قرار دهید تا کاملا به آن متصل شود و بهتر خشک شود.

مانند روش قبل، این روش نیز بهتر است گوجه ها را در سینی دور از سطح فر قرار دهید تا هوا جریان داشته باشد و گوجه ها کاملا خشک شوند. در صورت تمایل می توانید روی آن ها کمی نمک یا فلفل بپاشید تا طعم گوجه های خشک بهتر شود.

روغن زیتون

مقداری گوجه فرنگی خشک شده را در یک ظرف شیشه ای بریزید و چند برگ آویشن، فلفل سیاه، نمک و پودر سیر به آن اضافه کنید. روغن زیتون را داخل کاسه بریزید تا روی گوجه فرنگی های آفتابی را بپوشاند و به آنها نرسد. یک روز صبر کنید تا خواص گوجه فرنگی خشک شده روغن زیتون را جذب کند.

از این سس بی نظیر می توانید برای پخت و پز و سالاد استفاده کنید. این سس حدود یک ماه در یخچال سالم می ماند

دیدگاهتان را بنویسید