گلایه های پرسپولیس و یحیی

سجاد فیروزی| پرسپولیس در هفته پنجم لیگ برتر به مصاف مس رفسنجان رفت و با تساوی یک بر یک مقابل این تیم برای دومین هفته متوالی در لیگ برتر متوقف شد و برای سومین بار متوالی سه امتیاز را از دست داد. یک مسابقه کوتاه

از بازی هفته سوم که پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک شکست خورد تا دیدار مقابل مس رفسنجان که با تساوی به پایان رسید، این تیم از سه بازی دو امتیاز کسب کرد و در این مدت سه بار و تنها دو بار به گل رسید.

البته اعضای کادر فنی پرسپولیس به ویژه حمید مطهری، دستیار یحیی گل محمدی وقتی از بحران این تیم صحبت می کنند ناراحت می شوند و می گویند وقتی اختلاف سه امتیاز بالای جدول وجود دارد، چرا نام بحران بوجود می آیند .

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس که کم کم به این موضوع عادت می کند که همه و همه مقصر هستند به جز اعضای کادر فنی پرسپولیس. او حتی پس از ناکامی اخیر پرسپولیس در پیروزی، این بار اعضای سازمان لیگ را مقصر دانست و آنها را به عنوان یکی از مقصران نتیجه نگرفتن تیمش زیر سوال برد.

البته یحیی گل محمدی هم گفته کسانی که پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس را بستند باید الان پاسخگو باشند. بدیهی است یحیی گل محمدی زیر باری که تیمش در هفته های اخیر به دست آورده، نمی افتد.

حالا اگر یحیی حقش را بگیرد و نقشش در نتایج اخیر پرسپولیس کم باشد، این بار نه به خاطر نتایجی که پرسپولیس گرفته، بلکه به خاطر سبکی که پرسپولیس نشان می دهد و البته نقش این سرمربی مورد انتقاد قرار می گیرد.

طبق آمار پرسپولیس بهترین تیم ایران در پنج فصل اخیر است. البته کسب چندین عنوان قهرمانی نیز می تواند به این معنا باشد. حضور پرتعداد پرسپولیسی ها در تیم ملی نیز از دیگر نشانه های این موضوع است. اما این نتیجه را می توان با نگاهی به لژیونرهایی که به تازگی از ایران منتقل شده اند، مشاهده کرد.

  شرایط عجیب باشگاه استقلال برای بازیکنان مازاد

بازی پرسپولیس در چند فصل اخیر نه تنها از نظر قهرمانی، بلکه از نظر زیبایی نیز مورد توجه قرار گرفته است. واضح است که زیبایی بازی این تیم نه نمایشی است که بارسلونا یا سایر تیم های معتبر اروپایی دارند، بلکه به انسجام و اعتماد به نفسی است که بازیکنان این تیم در زمین داشتند.

کمتر پرسپولیس توپ حریف را می گیرد، با بازیکن بد رفتار می کند، دروازه بان را زیر توپ می زند یا مدافع تحت فشار می خواهد به عنوان یک بازیکن تازه کار عمل کند. همه آنها مربوط به فصل های قبل بودند. برای پایان دادن به حال بد این روزهای پرسپولیس، دو تصویر آزاردهنده بازیکنان این تیم در دو دیدار سخت و آسان را به صورت تصویری بررسی کنید.

اول دیدار با الهلال در لیگ قهرمانان آسیا. در یکی از صحنه ها سیامک نعمتی مدافع پرسپولیس گلایه می کند که حامد لاک دروازه بان پرسپولیس توپ را به دست او داده و با دست و لحن خود (!) به دروازه بان این تیم خبر می دهد که توپ را جلو بفرستد; احتمالاً به خاطر خدا!

به ندرت بازیکنان پرسپولیس چنین روحیه ای داشتند. «نوحه پرسپولیس و یحیی» در بازی با مس رفسنجان که حریف بسیار ساده تری پرسپولیس است تکمیل شد. در این دیدار علاوه بر بازی مستقیم پرسپولیسی ها، فرشاد فرجی مدافع این تیم در یکی دو صحنه به طرز ناشیانه ای توپ را به بازی گرفت و آن را به بیرون از زمین فرستاد!

کسی یادش هست پرسپولیس چند بار در بازی مقابل یکی از هافبک ها در فصول اخیر این کار را کرده است؟ پرسپولیس جدا از بی نتیجه بودن، طبیعت و فوتبالی را که این روزها شایسته باشگاه است ارائه نمی دهد.

  طرح فروش قرعه کشی کرمان موتور

در همان دیدار با رفسنجان کپر یک بازی طولانی در دستور کار مدافعان پرسپولیس قرار گرفت و همگی با یک پاس بلند سعی کردند توپ را به سمت عیسی القطر هدایت کنند. با این حال، نتیجه همه این پاس‌ها مطلقاً «هیچ» بود. البته سبک بازی مستقیم مشکلی ندارد، زیرا همانطور که مورینیو می گوید: “وقتی دروازه بانی مثل پترچک دارید که عالی بازی می کند و مهاجمی مانند دروگبا که تمام سرهای اول را می زند، باید احمق باشید تا نگذارید. پخش مستقیم به صورت روزانه. ed.”

یحیی گل محمدی نیز حق تعیین سبک بازی تیمش را دارد. در این بین اما این سوال مطرح می شود که کدام یک از مدافعان پرسپولیس با پای بی نظیر بازی کردند و عیسی چه زمانی شجاعت زیادی از خود نشان داد؟

یحیی فصل گذشته در تاکتیک های پرسپولیس «اسب» شده بود; تاکتیکی که توپ را بالای سر شهریار مغانلو فرستاد و او با قدرتی برنده توپ را به دیگر مهاجمان و هافبک های پرسپولیس داد. اما حالا که خبری از مهاجمی مثل شهریار مغانلو در پرسپولیس نیست، پرسپولیس پرسپولیسی بیهوشی که توپش اغلب در عرض و طول می چرخید و می چرخید چه نتیجه ای دارد؟

البته شاید نبود یک هافبک مناسب در این تیم باعث شده بود پرسپولیس بازی ذهنی همیشگی را فدای بازی مستقیم کند، اما اگر اینطور است، مقصر دیگری جز یحیی گل محمدی است؟ یحیی این روزها دوست ندارد پنجره پرسپولیس بسته شود اما در باز بودن پنجره پرسپولیس خریدهای خوبی صورت نگرفت.

اصرار عجیب به حضور رضا اسدی، بازیکنی که یکی از جنجالی ترین فوتبال های این روزها را بازی می کند یا خرید رضا دهگانی که تنها پس از 20 دقیقه بازی در پرسپولیس به تیم دیگری منتقل شد، نتیجه خریدهای یحیی را رقم می زند.

  30 درصد مسکن مهر در 9 سال گذشته همچنان ناتمام است

درست در روزهایی که سروش رفیعی یکی از بهترین هافبک های ایران برای بازگشت به پرسپولیس بالا و پایین می پرد، چشمانش را می بندد تا راه را برای حضور رضا اسدی و رضا دهگانی به عنوان دو هافبک جدید پرسپولیس هموار کند. نتیجه، اما چه شد؟

واضح است که یحیی حق دارد نظر اول و آخر را در مورد آرنج تیم بدهد، اما بدیهی است که نباید از کمبود بازیکن و بسته شدن پنجره نقل و انتقالات باشگاه گلایه کند، زیرا زمانی که یکی دو انتخاب بد داشت. او این فرصت را داشت. . اینجا) که این روزها احتمالا برخلاف نظر خودشان و اعضای کادر فنی تاوان همین اشتباهات را می دهند.

جدای از امتیاز، پرسپولیس این روزها روحیه خود را از دست داده و شاید فقط شانس باعث شد تا این تیم هفتمی با سه امتیاز بالای جدول فرق کند. پس دغدغه یحیی این روزها پنجره بسته و سازمان لیگ و تیم ملی نیست، بلکه سبک بازی پرسپولیس است که به مرور زمان فصیح و حدیثی می شود. نمایشی که با روحیه این تیم بیگانه است.

دیدگاهتان را بنویسید