گروه هایی که شامل رتبه بندی معلمان نمی شوند

جامعه 24، لایحه ارزشیابی معلمان پس از 10 سال کشمکش در 25 اسفند 1399 به مجلس فرستاده شد و کلیات آن در 18 خرداد 1400 به تصویب رسید، اما به دلیل تغییرات قابل توجه نمایندگان مجلس و کمبود بودجه در این لایحه ماه ها به طول انجامید. در مجلس به تأخیر افتاد و مجدداً توسط شورای نگهبان رد شد و به مجلس بازگشت.

با اجرای اصلاحات وراده توسط مجلس در اوایل اسفندماه، رتبه بندی توسط شورای نگهبان و در ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ توسط رئیس مجلس برای اعمال به دولت و در ۲ اسفند توسط رئیس جمهور به وزارت کشور تصویب شد. آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان اداری و استخدامی.

به دلیل آنچه حسین عرب اسدی، معاون سرمایه انسانی سازمان در امور اداری و کار، نگرانی از حفظ کیفیت آیین نامه اجرایی عنوان کرد، دولت موظف شد ظرف یک ماه پس از ابلاغ این قانون، آیین نامه اجرایی را تدوین و تصویب کند. تا 21 تیر 1401 ادامه یافت و سرانجام توسط محمد خبر معاون اول اجرایی رئیس جمهور ابلاغ شد.

بر اساس اعلام وزیر آموزش و پرورش، آیین نامه ارزشیابی معلمان نیز آیین نامه اجرایی دارد که تاکنون منتشر نشده است. وی گفت: پیگیر این قانون و آماده سازی برای اجرای آن هستیم و امیدواریم تا آغاز سال تحصیلی از همه معلمان تقدیر و با انرژی بیشتری در کلاس ها حضور داشته باشند.

وی مدتی پیش نیز اعلام کرد: کمیته ها یا هیئت های حسابرسی لازم طبق قانون تشکیل شده و انشاالله رتبه بندی وارد مرحله اصلی اجرا در آموزش و پرورش خواهد شد. از 31 سپتامبر سال جاری آغاز خواهد شد.”

در حالی که دستور اجرایی رتبه بندی معلمان ابلاغ شده و وزارت آموزش و پرورش در حال انجام مقدمات لازم برای اجرای آن است، طی دو تا سه هفته گذشته دستور مذکور مورد انتقاد و اعتراض فرهنگیان و نمایندگان مجلس قرار گرفته است. تا جایی که رئیس شورای اسلامی پنجم تیرماه در صحن علنی مجلس در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان مجلس گفت: ما در شورای اجرایی وظیفه داریم مصوبات شورای دولت با قانون منطبق باشد. تصویب قانون ارزشیابی معلمان توسط دولت به تازگی به هیئت تطبیق رسیده است. این مصوبه در مهلت قانونی در شورای اجرایی بررسی خواهد شد و در صورت مغایرت حتماً آن را اعلام خواهیم کرد.»

  نگرانی اولیانوف برای سایت مورا نیوز افکارنیوز

از جمله انتقاداتی که تاکنون در این زمینه وارد شده است، عدم شمول معلمان فاقد کد تعیین شده، ابهام در تشکیل مراکز سنجش که باید صلاحیت های عمومی و تخصصی معلمان را ارزیابی کنند، شرط ادامه دو سال سابقه کار برای معلمانی که در سال جاری گذشته یا بازنشسته شده اند، عدم احتساب معلمان با دو سال سابقه، الزام به کسب حداقل نمره 450 تا 500 برای احراز صلاحیت معلمی و احتمال مشکل برای درخواست درجه دو فرهنگیان. خاطرنشان کرد: هنوز به همه آنها پاسخ داده نشده است و به نظر می رسد باید باشد. او منتظر دستورالعمل اجرایی و آرای کمیته انطباق بود.

در زیر به بررسی جزئیات مهم طرح ارزشیابی معلمان که در آیین نامه اجرایی آمده است می پردازیم:

کدام گروه از معلمان رتبه بندی می شوند؟

ماه سوم آیین نامه به موضوعات رتبه بندی می پردازد که بر اساس آن مشمولین این آیین نامه مشمول طرح طبقه بندی پست های معلمان و نیروهای توانبخشی مدارس استثنایی هستند که در حال حاضر فقط در آموزش و پرورش به صورت تمام وقت استخدام می شوند. و واحدهای آموزشی

موضوعات لایحه استفاده از کارکنان اداری وزارت آموزش و پرورش که به عنوان معلم منصوب می شوند مشمول طرح طبقه بندی پست های معلمی کشور و با در نظر گرفتن تجربیات آنان – مصوب شورای انقلاب اسلامی می باشد. جمهوری ایران در سال 1358 و اصلاحات بعدی آن.

کارمندان اداری شاغل در پست های کارشناسی و بالاتر که بر اساس ضوابط و شرایط مربوط به یکی از رشته های طبقه بندی معلمان منصوب می شوند از لحظه تغییر سمت و شروع به تدریس مشمول نظام رتبه بندی می شوند. در صورت بازگشت به کار در پست های اداری، با توجه به شرایط مربوطه، دارای نمرات فوق العاده نخواهند بود.

  آیت الله فاطمی نیا به ملکوت اعلی پیوست

8 گروهی که از رتبه حذف می شوند؟

نیروهای اداری

– نیروهای فاقد کد شناسایی کارگری مورد تایید سازمان اداری و کارگری کشور

– کارکنان منصوب یا منتقل شده به سایر دستگاه های اجرایی (با یا بدون حفظ پست سازمانی)

کارکنان منصوب در مدارس غیردولتی (به استثنای مدیران و معاونینی که از آموزش و پرورش حقوق می گیرند)

– نیروهای اضافی یا در دسترس مدرسه

کلیه افرادی که از بیش از یک صندوق حقوق دریافت می کنند

– افرادی که در مرخصی بدون حقوق هستند، افراد انتقالی به دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی.

– و افراد منصوب به تحصیل مشمول این آیین نامه نمی باشند.


بیشتر بخوانید: نگاهی به طرح ارزشیابی معلمان


برای کسب هر رتبه چند امتیاز لازم است؟

در ماده 4 آیین نامه، امتیازات لازم برای کسب رتبه های پنج گانه بیان شده است و مشمولان مرحله استقرار بر اساس امتیازات مندرج در جداول زیر ارزیابی و بر اساس امتیاز کسب شده در یکی از رتبه های پنج گانه قرار می گیرند.

در تبصره 1 این ماده آمده است که بسته های ارزشیابی با معیارهای کیفی متفاوت که با توجه به هر رتبه از عمق و اهمیت بیشتری برخوردار است، برای هر یک از رتبه ها به تفکیک و بر اساس سهم حداکثر امتیاز بر اساس توزیع برگه. شماره 1 مرکز سنجش و نظارت بر کیفیت آموزش وزارتخانه با همکاری دستگاه های ارزشیابی مندرج در جدول شماره 2 انجام می شود:

جدول شماره 1 سهم اثربخشی هر یک از بسته ها (ابزار) ارزیابی و سنجش در هر یک از رتبه ها به درصد:

8 گروه که شامل «رتبه بندی معلمان» نمی شود.

8 گروه که شامل «رتبه بندی معلمان» نمی شود.

طبق تبصره 2 حداقل امتیاز لازم برای کسب هر یک از رتبه های شرکت کننده بر اساس سهم امتیاز تعیین شده در جدول شماره 1 برای هر یک از صلاحیت های موضوع این آیین نامه به شرح جدول شماره 3 می باشد.

  13 نشانه شوهر خودشیفته

8 گروه که شامل «رتبه بندی معلمان» نمی شود.

در تبصره 3 نیز آمده است که مصادیق و شاخص های رفتار و عملکرد برای ارزیابی عناوین اعم از مدارک تحصیلی، سنوات خدمت، گواهینامه ها، تالیفات، پروژه ها و میزان و ضریب تأثیر هر یک مطابق شیوه نامه خواهد بود که با همکاری سازمان اداری و استخدامی کشور و وزارتخانه تهیه و به تصویب وزیر آموزش و پرورش خواهد رسید.

بر اساس تبصره 4 ماده 4، در ارزیابی صلاحیت‌های عمومی موضوع بند (3-1) ماده 2 قانون، مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و ویژگی‌های شخصیتی یک فرد اعم از باورها، نگرش‌ها، اعتقادات و رفتار مبتنی بر ارزش‌ها. نظام فرهنگی و اخلاقی جامعه اسلامی و نظام آموزشی کشور که زمینه را برای انجام کار متعهدانه فراهم کند و پایبندی به ارزش‌های اسلامی و انقلاب اسلامی و قوانین و مقررات را آشکار سازد، ملاک بازنگری خواهد بود.

شوراهای بازرسی برای کسب این دسته از صلاحیت ها در طول خدمت مشمول موظف به استعلام از مراجع ذیصلاح قضایی می باشند.

در تبصره 5 نیز آمده است در مواردی که طبق قوانین مربوطه، بازنشستگی کارکنان در صلاحیت وزارتخانه باشد، اعمال رتبه منوط به حداقل دو سال سابقه کار در آموزش و پرورش از تاریخ اعمال این قانون است. مقررات.

اعلام افزایش حقوق به دلیل رتبه بندی; از 45 تا 90 درصد حق کار، کار و اضافه کاری.

اما در ماده 15 میزان افزایش حقوق ناشی از رتبه بندی در فیش حقوقی مشمولان اعلام می شود. هنگام تعیین رتبه درج شده توسط هیئت کنترل مربوطه، فوق طبقه بندی مطابق با هنر. 6 قانون برای 5 رتبه آموزشی معلمان، مربیان، دستیاران، اساتید و اساتید به ترتیب 45، 55، 65، 75 درصد و 90 درصد از کل مبلغ مزایا از حق کار، حق الزحمه می باشد. به کار و اضافه کاری کارکنان واجد شرایط به صورت جداگانه درج شده و ماهیانه پرداخت می شود.

2022-07-24 06:21:50

دیدگاهتان را بنویسید