کولاک و یخبندان در انتظار تهران است

با اعلام اخطار زرد اداره کل هواشناسی استان تهران، از روز سه شنبه (25 آبان) تا بامداد پنجشنبه (26 آبان) توده هوای سرد و کاهش دما پیش بینی می شود و بارش باران و برف نیز پیش بینی می شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور اخطاریه زرد اعلام کرد: از روز سه شنبه (25 آبان) تا بامداد پنجشنبه (26 آبان) توده های هوای سرد پیش بینی می شود.

با توجه به شرایط جوی حاکم، کاهش محسوس دما بین 6 تا 10 درجه سانتیگراد در نیمه شمالی و 5 تا 8 درجه سانتیگراد در نیمه جنوبی استان و خطراتی از جمله یخ زدگی زمین در دامنه ها و ارتفاعات پیش بینی می شود. یخبندان سطحی در شب در شمال و برخی از مناطق جنوبی استان احتمالاً توسط شبکه های آب و تاسیسات آسیب دیده و ممکن است توسط وسایل نقلیه و ماشین آلات آسیب ببینند.

اداره کل هواشناسی شهر تهران حفاظت و پوشاندن لوله‌کشی و تجهیزات، استفاده از ضدیخ در خودروها و ماشین‌ها، کنترل دما و مدیریت حامل‌های انرژی را توصیه می‌کند.

هشدار هواشناسی به این شرح است: بارش باران و برف گاهی همراه با مه و کاهش دید در دامنه ها و ارتفاعات، گاهی کولاک و برف از روز سه شنبه (25 آبان) تا چهارشنبه (5 آبان) در استان تهران به ویژه در نیمه شمالی و شرق کشور.

در نتیجه این پدیده لغزندگی معابر و معابر و کاهش دید افقی، احتمال آبگرفتگی موقت برخی معابر، احتمال آبگرفتگی مسیل ها و مه گرفتگی، کولاک و برف در دامنه ها و ارتفاعات شمال و شمال شرق وجود دارد.

  4 علامت اصلی اومیکرون در کودکان

بر اساس توصیه اداره کل هواشناسی، توجه بیشتر به ترافیک و جاده های بین شهری به ویژه جاده ها و گردنه های کوهستانی، پرهیز از توقف و تخلیه رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از کوهنوردی و کوهنوردی و همچنین زنجیر چرخ و امکانات ایمنی ضروری است. سفرهای بین شهری

در قسمت پایانی هشدار اداره کل هواشناسی شهر تهران در خصوص افزایش بارندگی ها آمده است: در این شرایط وزش باد نسبتاً شدید و گاهی شدید پیش بینی می شود و احتمال شکستگی درختان، احتمال آسیب به سازه های موقت و سست، احتمال وقوع وزش باد نسبتاً شدید و بعضاً شدید وجود دارد. از آسیب گلخانه ها، خطر سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی و احتمال کاهش دید به دلیل گرد و غبار موقت در استان تهران به ویژه در نیمه جنوبی و غربی وجود دارد. این پدیده از سه شنبه (25 آبان) تا چهارشنبه (26 آبان) رخ می دهد.

بر اساس توصیه اداره کل هواشناسی استان تهران، مقاوم سازی سازه های موقت و پوشش گلخانه ها و پرهیز از گلایدر و هواپیماهای سبک مورد توجه قرار گیرد. همچنین پس از عبور از این سامانه، با توسعه پایداری در منطقه، از عصر چهارشنبه تا یکشنبه آینده (25 تا 30 آبان) شرایط برای تجمع آلاینده های محلی هوا و گرد و غبار در مناطق پرتردد شهری فراهم است.

سیگنال زرد به این معنی است که پدیده های جوی رخ می دهد که ممکن است در خوردن و فعالیت های روزانه اختلال ایجاد کند. این هشدار به منظور افزایش آگاهی عمومی صادر شد تا آنها برای مقابله با پدیده های جوی که اندکی شدیدتر از حد معمول هستند آماده شوند. از سوی دیگر مسئولان نیز متوجه این هشدارها هستند تا در صورت لزوم اقدام کنند.

  مرد جوان قربانی درگیری با برادرش شد!

دیدگاهتان را بنویسید