کلاهبرداری های شرکت های بیمه مانند آب آشامیدنی

خبر مرکزی- بسیاری از افراد به راحتی خود را بیمه گذار نشان می دهند و از خلاءهای قانونی برای کلاهبرداری از بیمه استفاده می کنند، البته افراد اصلی افسران و مدیران بیمه هستند و عده ای نیز برای اجرای طرح کلاهبرداری بیمه ای به کار گرفته می شوند.

کلاهبرداری شیک با بیمه اضافی

به گزارش خبر مرکزی، در ابتدای بهار امسال مامور حقوقی یکی از شرکت های بیمه معروف به دادسرای فرودگاه رفت و از کلاهبرداری جدی این شرکت خبر داد.

وی در شکایت خود به بازپرس شعبه چهارم دادسرا گفت: اخیرا متوجه شدیم کلاهبرداری سنگینی در حال انجام است. بررسی های ما نشان داد که افراد زیادی از قرارداد ما در یکی از شعبه ها از طریق مدیر شعبه مدارک پزشکی را ارسال می کردند و هزینه درمان را دریافت می کردند، اما چیزی که ما را به شک انداخت این است که تمام این پرداخت ها به حساب سه نفر بوده که هیچ ارتباطی با آنها ندارند. بیماران نداشتند، واریز شده بود.

این مدعی افزود: برای بررسی بیشتر به مراکز درمانی مراجعه کردیم و متوجه شدیم که بیمه شدگان ما در آنجا هیچ گونه پرونده پزشکی ندارند. بنابراین از چند تن از آنها که مدعی بودند در این مدت هرگز به بیمارستان یا پزشک مراجعه نکرده اند، جویا شدیم. . وقتی به نماینده شرکت رفتیم متوجه شدیم که او فرار کرده است، حالا مشکوک هستیم که کلاهبرداری کرده است.

در حالی که نشانی از نماینده بیمه نبود، سه نفری که پول را به حسابشان واریز کرده بودند، دستگیر و سپس پول حسابشان تحویل مدیر آژانس شد. آنها در بازجویی ها اذعان داشتند که کارت بانکی خود را به صورت ماهانه به این فرد اجاره داده اند.

  قیمت رهن و اجاره ویلا در شمال

سرانجام چند روز پیش مامور بیمه در یکی از روستاهای اردبیل ردیابی و در یک قهوه خانه دستگیر شد.

مرد جوان پس از انتقال به تهران با اعتراف به کلاهبرداری از شرکت بیمه در بازجویی های پلیس فرودگاه گفت: چندی پیش مردی نزد من آمد و با ارائه مدارکی برای هزینه های درمانی فرزندش به مبلغ 6 میلیون تومان. وی گفت: 2 میلیون تومان به بهانه درمان دندان پرداخت کردم اما می خواهم 6 میلیون تومان از بیمه غرامت بگیرم و از من کمک خواست. من به او کمک کردم و درصدی از آن پول مال من شد.

کلاهبردار ادامه داد: بعد تصمیم گرفتم خودم این کار را انجام دهم. بنابراین بدون اطلاع بیمه شده یا مراکز درمانی طرف مقابل، مهر و گواهی پزشکی شرکت کلاهبرداری را جعل کردم و وجه را به حساب سه نفر از بستگانم واریز کردم و آنها نیز پول را به من واریز کردند. وقتی متوجه شدم نقشه ام کشف شده و هر لحظه امکان دستگیری وجود دارد به یکی از روستاهای اردبیل فرار کردم اما دستگیر شدم.

تحقیقات درباره این کلاهبرداری ادامه دارد.

تقلب در بیمه مانند آب خوردن است

کلاهبرداری تصادفی ساختگی

چندی پیش نماینده یکی از شرکت های بیمه به پلیس البرز مراجعه و از احتمال کلاهبرداری این شرکت در ماهدشت خبر داد.

این مرد در شکایت خود از کارآگاهان پلیس آگاهی به کارآگاهان پلیس آگاهی گفت: چندی پیش راننده پیکان با مراجعه به شرکت اعلام کرد مردی را که بر اثر تصادف در یکی از خیابان های فرعی دستش شکسته بود زیر گرفت. با توجه به اینکه تصادف در خیابان فرعی اتفاق افتاده و احتمال این میزان خسارت وجود نداشت مشکوک هستیم.

  طرز تهیه کیک هویج با قابلمه

بیشتر بخوانید: ماجراهای عجیب تصادفات جعلی; موضوع: معتادان عزیز!


به گزارش جامعه ۲۴، در ادامه کارآگاهان مقتول را به پزشکی قانونی معرفی کردند و بررسی ها نشان داد این فرد تصادف نکرده و دست و پایش عمدا شکسته است. پس از روشن شدن موضوع، راننده وانت و مقتول بازداشت شدند.

سرانجام دو روز پس از دستگیری راننده وانت اعتراف کرد و گفت: ما یک تیم چهار نفره هستیم که با تصادفات ساختگی از بیمه ها مطالبات می گیریم. در دو مورد و این بار موفق شدیم اما افسر بیمه به ما شک کرد. همدستم با چکش دست و پایش را شکست تا تحت پوشش بیمه قرار بگیرد، اما موفق نشدیم.

کلاهبرداری مدیر بیمه

فریب دادن مدیر با کمک مردگان!

دو سال پیش پلیس با شکایت یکی از کارکنان بیمه متوجه کلاهبرداری در یکی از شعب این بیمه شد. مدیر حقوقی این شرکت با شکایت به پلیس گلستان مدعی شد که کلاهبرداری 900 میلیون تومانی در یکی از شعبه های علی آباد کتول انجام شده است.

بعداً پزشکی قانونی تحقیقات را آغاز کرد اما متوجه شد که مدیر شعبه متواری شده است. سرانجام یک هفته بعد زن جوان به عنوان مظنون شناسایی و دستگیر شد.

این زن در اعترافات خود با اعتراف به کلاهبرداری 900 میلیون تومانی از بیمه مدعی شد: با جعل گواهی فوت برای افرادی که جان خود را از دست داده بودند پرونده تشکیل می دادیم و پرونده را به یکی از بستگان یا آشنایانشان می دادم و بگو، که برای دریافت باج به شرکت بیمه شکایت می کنی. به این ترتیب توانستیم 900 میلیون تومان جمع آوری کنیم اما در نهایت شرکت متوجه این موضوع شد و از ما روی گردان شد.

  استروژن از زنان مسن در برابر بیماری عروق کرونر قلب محافظت می کند؟!

علاوه بر مدیر این شعبه، دو نفر از کارکنان و افرادی که به عنوان رشوه دهنده به بیمه معرفی شده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

تقلب در بیمه مانند آب خوردن است

ثبت حوادث و ادعای بیمه

در بهمن ماه سال 92 مردی با پلیس کرج تماس گرفت و از زورگیری توسط راننده شکایت کرد.

به گزارش خبر مرکزی، با حضور پلیس در یکی از محلات کرج، این راننده شاکی به پلیس گفت: در خیابان یک طرفه در حال رانندگی بودم که ناگهان راننده پراید به ترمز برخورد کرد و باعث برخورد من شد. ماشین او سپس از من خواست 300 هزار تومان به او بپردازم تا هرکدام راه خود را برویم، اما هر چقدر اصرار کردم که با پلیس تماس بگیریم تا کروکس بکشیم، او نپذیرفت و فقط پول نقد خواست، بنابراین به او مشکوک شدم. .

همچنین با بررسی سوابق پلاک خودرو مشخص شد خودروی پراید مشکی رنگ طی دو هفته گذشته 11 تصادف داشته که 6 مورد آن توسط بیمه خسارت مطالبه شده است. پلیس با مشکوک شدن به زورگیر و کلاهبردار این فرد و دستگیری وی، مشخص شد وی در مدت دو ماه 48 بار از شرکت های مختلف بیمه خسارت دریافت کرده و با ایجاد تصادف ساختگی از رانندگان و بیمه ها کلاهبرداری کرده است.

راننده زورگیر در تحقیقات به جمع آوری 300 میلیون تومان از این راه اعتراف کرد.

2022-11-22 03:30:04

دیدگاهتان را بنویسید