کلاهبرداری مرگبار از زندان برای پرداخت میلیاردی

415670 833 خبر مرکزی

زندانی محکوم به انتقام برای قتل قصد دارد با پرداخت باج برای جلب رضایت والدینش، اقوام ثروتمند خود را فریب دهد.

چند روز پیش صرافی به پلیس مراجعه کرد و از سرقت دلار شکایت کرد. وی گفت: چند روز پیش مرد جوانی با من تماس گرفت و خود را مدیر یک شرکت بازرگانی معتبر معرفی کرد و 20 هزار دلار درخواست کرد.

برای اطمینان در اینترنت نام شرکت و مشتری را جستجو کردم و وقتی از وجود آن اطمینان پیدا کردم دلارها را به آدرسی که مرد جوان گفته بود فرستادم. اما ساعتی بعد پیک موتوری صرافی که دلارها را گرفته بود، هراسان زنگ زد و از سرقت دلار خبر داد.

به گزارش پیک بورس، او به آدرس مورد نظر رفت و مرد جوانی با ظاهری شیک مقابل ساختمانی در یکی از خیابان های بالای شهر ایستاد.

مرد ناشناس دلارها را گرفت اما چون کارت بانکی اش مشکل داشت به بهانه حمل کارت دیگری وارد ساختمان شد و دیگر برنگشت. وقتی پیک وارد ساختمان شد تا او را پیدا کند، متوجه شد که کسی کسی را نمی شناسد. انجام داده است.

تحقیقات با شکایت مرد جوان آغاز شد و ماموران به سراغ دوربین های مداربسته داخل و اطراف ساختمان شرکت رفتند.
دوربین ها تعدادی شماره پلاک را ثبت کردند و تحقیقات روی شماره پلاک خودروها متمرکز شد تا تصوری از مرد پراید پیدا شود. در حالی که تحقیقات ادامه داشت، این بار صاحب طلافروشی با پلیس تماس گرفت و شکایت مشابهی را مطرح کرد. متهم این بار 400 میلیون تن طلا به سرقت برد.

  معرفی بهترین فروشگاه اینترنتی ایران

در نهایت متهم توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد و ضمن اعتراف به سرقت های انجام شده گفت: برای نجات یکی از دوستان قدیمی ام که به اتهام قتل به قصاص محکوم شده بود و سال ها در زندان به سر می برد این کار را انجام دادم. او برای آزادی او به پول نیاز دارد، بنابراین از من خواست تا این نقشه را اجرا کنم.

با اعترافات متهم، همدست وی به نام بهنام که به اتهام قتل در زندان به سر می برد شناسایی شد. بنام در تحقیقات اولیه به جرم خود اعتراف کرد و گفت که سال ها پیش با زن جوانی آشنا شده است. او با شوهرش دعوا کرد، برای کمک به شوهرش را کشتم اما او در بازجویی ها با همدستی من به قتل اعتراف کرد.

من نیز توسط دادگاه دستگیر و به اعدام محکوم شدم و یک زن جوان به جرم همدستی در قتل به ۱۵ سال زندان محکوم شد. من سال هاست که در زندان هستم و افراد زیادی را برای رضایت نزد پدر و مادرم فرستاده ام. می گفتند حتما انتقام می گیریم اما این اواخر بعد از این همه سال کمی آرام شده اند.

من هم تصمیم گرفتم این پول را تهیه کنم و فکر کردم با پرداخت میلیاردی می توانم آن را تامین کنم.

بنابراین موضوع را با یکی از دوستانم در میان گذاشتم. مالباختگان همه اقوام ثروتمند من بودند و با نرم افزار تغییر صدا با آنها تماس گرفتم و خود را مدیر شرکت های معتبر معرفی کردم و سپس دوستم را به سرم فرستادم و دلار و طلا دزدیدم.

  سردار آزمون خواستار آزادی دو خبرنگار بازداشت شده در اعتراضات شد + عکس

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید