کلاهبرداری عجیب در بزرگترین فروشگاه اینترنتی کشور!

حتما روزی این عنوان را خواهید دید! البته در کشور ما و دنیا کلاهبرداری های زیادی در فروشگاه های اینترنتی صورت گرفته و در همه اقشار افراد سودجو وجود دارد. این مقاله به این معنی نیست که همه فروشگاه ها کلاهبردار هستند! فقط به دلیل اینکه در دام کلاهبرداران نیفتید، پیشنهاد می کنم این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

امروزه با گسترش دنیای دیجیتال و گسترش فروشگاه های اینترنتی و تشویق دولت به خرید آنلاین از فروشگاه ها، تعداد فروشگاه های اینترنتی رو به افزایش است. با توجه به این موضوع، ممکن است در بین این فروشگاه ها، گیرندگان قصد سوء استفاده از این حفاظت ها را داشته باشند و اقدام به سرقت اطلاعات یا خالی کردن صاحب حساب شما کنند.

قبل از خرید هر محصولی مانند کابل شارژ نوع C از فروشگاه های اینترنتی پیشنهاد می کنم این مقاله را مطالعه کنید تا بتوانید بهترین خرید خود را انجام دهید.

با تاریخچه فروشگاه آشنا شوید!

اگر فرض کنیم که هندزفری بلوتوث میخریم و وارد سایت میشویم باید چکار کنیم؟

اولین چیزی که باید در نظر گرفت این است که آیا این فروشگاه سابقه طولانی دارد یا دامنه آن به تازگی ثبت شده است! همه ما می دانیم که فروشگاه هایی مانند دیجیکالا، اروس دیجیتال، بامیلو و فروشگاه هایی مانند این فروشگاه های معتبری هستند. اما آنها از کجا آمده اند؟

اولین زندگی دامنه! مطمئن شوید که فروشگاه چند ساله است.

دوم اینکه به آدرس ها و تلفن های فروشگاه مراجعه کنید و آنها را مشاهده کنید.

سوم، سعی کنید با تلفن ثابت فروشگاه تماس بگیرید تا از صحت شماره تلفن مطمئن شوید.

  مرسدس بنز 300 SL; گران ترین ماشین دنیا!

فروشگاه باید نماد اعتماد باشد

نماد اعتماد یکی دیگر از الزامات اعتماد در فروشگاه اینترنتی است. لطفا توجه داشته باشید که صرف وجود یک علامت اعتماد نمی تواند اصالت این فروشگاه اینترنتی را تضمین کند. اما وجود نماد به این معنی است که به راحتی می توانید صاحب فروشگاه را پیدا کنید و از او بپرسید که آیا مشکلی وجود دارد یا خیر.

برای یافتن نماد هر فروشگاه معمولا لوگوی نماد در پایین صفحات فروشگاه درج می شود و با کلیک بر روی آن وارد سایت Enamad.ir می شود که هویت تجاری را تایید می کند.

اگر تصویری از نماد در سایت وجود داشت، اما نتوانستید کلیک کنید و به سایت اصلی نماد بروید، بدانید که این سایت قطعا می تواند برای شما مشکل ساز باشد.

روش های پرداخت را در فروشگاه بررسی کنید

روش های پرداخت یکی دیگر از بخش های مهم روش اعتماد فروشگاه اینترنتی است. فروشگاه های معتبر معمولا روش پرداخت درب منزل دارند. در حال حاضر فروشگاه هایی مانند Eros Digital روش پرداخت خانه به خانه دارند. زیرا این کار به راحتی توسط هیچ شخص یا فروشگاهی انجام نمی شود. و نیاز به مجوز قانونی و قرارداد رسمی با شرکت پست دارد. با توجه به وجود این روش پرداخت در فروشگاه، می توانید با اطمینان بیشتری از فروشگاه اینترنتی خرید کنید.

صفحات اجتماعی فروشگاه را مرور کنید!

2

ممکن است فکر نکنید که داشتن یک صفحه در فروشگاه مهم است. اما برای اعتماد به یک سایت باید به صفحات اجتماعی آن توجه کرد.

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که آیا صفحه اینستاگرام سابقه دارد یا خیر. اگر داستانی هست، داستانی در مورد فعالیت های روزانه فروشگاه و ارائه محصولات یا ویدیوهای دانلود شده از صفحات دیگر است!

  هواشناسی ایران امروز 14/12/1400

دوم اینکه تاریخ پست ها رو چک کنید ببینید این صفحه روزانه آپدیت میشه یا نه!

سوم، به طراحی صفحه نگاه کنید آیا صفحه خوب به نظر می رسد و آیا زمان طراحی است؟ یا پیچ فقط پر از چند نردبان اجتنابی ساده است!

به عنوان مثال تصویر بالا به فروشگاه اینترنتی اروس دیجیتال به آدرس erosdigital.ir که در زمینه لوازم جانبی موبایل تخصص دارد لینک شده است.

همانطور که می بینید، فعالیت صفحه کاملا منظم است و صفحه دارای سابقه فعال و طراحی منظم برای انتشارات است.

نتیجه

در اینجا برخی از مهمترین نکات اعتماد فروشگاه اینترنتی وجود دارد که قبل از خرید باید به آنها توجه کنید. فراموش نکنید که با آگاهی و حوصله کافی سفارش خود را ثبت کنید تا خاطره خوبی از خرید اینترنتی برای شما داشته باشد.

به یاد داشته باشید که تنها مشهور بودن، بزرگ بودن یا خاص بودن نمی تواند دلیل خوبی برای اعتماد به یک فروشگاه باشد. حتی محبوب ترین فروشگاه ها نیز رو به زوال هستند و ممکن است کنترل کافی بر عملکرد خود نداشته باشند. سعی کنید از فروشگاه های تخصصی و متمرکز خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید