کلاهبرداری در سایت همسریابی; خائن فریب خورد

421859 650 خبر مرکزی

سرگرد سمانه مهربانی کارشناس آموزشی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ می نویسد: با ورود به دایره روحی پلیس فتا مردی میانسال را می بینم که به میز خم شده و به افسر پرونده نزدیک می شود و علت حضور خود را توضیح می دهد. پلیس فتا

به آنها نزدیک می‌شوم و با وجود اینکه مرد خیلی تلاش می‌کند صدایش را نشنود، اما می‌شنود که پلیس می‌گوید: «شکایتی ندارم. من فقط آمدم تا اتفاقی را که برایم افتاده گزارش کنم تا از گم شدن دیگران جلوگیری کنم.” من تعجب می کنم که چرا کسی باید زحمت گزارش یک جرم را به پلیس فتا بدهد اما از اقدام قانونی خودداری کند.

کارمند با دیدن من به مشتریانش اشاره می‌کند و می‌گوید: این آقا شیء خوبی برای کار شماست و بعد به مرد میانسال می‌گوید اگر واقعاً می‌خواهید آنچه را که به دیگران بگویید. اتفاق افتاد با شما مردم را روشن کنید با همکارم صحبت کنید.

مرد ابتدا برای مصاحبه مردد بود و وقتی مطمئن شد نامش در گزارش ذکر نمی‌شود، حاضر شد با من صحبت کند و گفت: «به کاری که انجام دادم افتخار نمی‌کنم و واقعا متاسفم. چون اشتباه بزرگی کردم و چوب را خوردم. راستش من و همسرم مشکلاتی در رابطه داریم.

چند وقت پیش یکی از همکارانم به من پیشنهاد داد که با دیدن سایت های دوست یابی سرگرم شوم. فکر کردم بی خطر است. با افرادی دور از زندگی واقعی ملاقات کنید. من اصلا به دنبال یک رابطه جدی نبودم، فقط به عنوان یک سرگرمی به آن نگاه می کردم و فکر نمی کردم این یک مسیر لغزنده در زندگی مشترک من باشد.

  کدام حرف را از زمین برداریم؟

برای من آنقدر مسخره بود که خودم را در چهار پروفایل از زنانی که همزمان عضو سایت بودند معرفی کردم. دامنه دوستیابی ما از سایت اینستاگرام منتقل شد و من واقعاً برای انجام یک کار مخفی هیجان زده بودم. من آماده بودم هر کاری انجام دهم تا هر چه زودتر با آنها آشنا شوم.

این موضوع مدتی ادامه داشت و من به گفتگوهای مخفیانه و پیام های عاشقانه و عکس هایی که بین ما رد و بدل می شد معتاد شدم، در حالی که خانم هایی که ملاقات کردم به دلایل مختلف از من درخواست پول کردند.

می ترسیدم اگر پول مورد نیازشان را نپردازم، معلق می شوند، بنابراین در این مدت مبالغ مختلفی را به حساب هر یک از آنها واریز کردم و تا به خودم آمدم، دیدم که توسط همه آنها.

من گیج شدم. باورم نمی شد فریب خورده ام و در حالی که فکر می کردم من همان کسی هستم که با چهار نفر در تماس هستم، دیگران من را استخدام کردند، اما آیا امکان ملاقات با چهار نفر وجود داشت و هر چهار نفر کلاهبردار بودند؟

بعد از چند روز سردرگمی، بالاخره تصمیم گرفتم به پلیس فتا بروم و بعد از اینکه همکار شما متوجه جعلی بودن این سایت شد و مدیر سایت پروفایل های جعلی با عکس های زنان مختلف ایجاد کرد و من در واقع با شخصی که از سایت بازدید کرده بود، بودم. این بار من طراحی نکرده بودم در تماس بودم.

من خیلی شرمنده ام و احساس می کنم چوب خیانت همسرم را خوردم. تا به امروز فضای مجازی محیطی جذاب برای من برای استراحت روی مبل و ارتباط با افراد مختلف بوده است، اما اکنون متوجه شدم که این فضا بسیار پیچیده تر و تاریک تر از دنیای واقعی است.

  دانلود 6 مینی سریال بی نظیر خارجی برای تماشا

نظریه کارشناسی

هر اقدام پنهانی که معلوم باشد شریک زندگی شما را آزار می دهد خیانت و خیانت است و وقوع آن در دنیای مجازی و واقعی تغییری در ماهیت مضر آن ایجاد نمی کند.

اگر مجرد هستید و قصد دارید از طریق سایت های همسریابی ازدواج کنید، ابتدا سایت های معتبر و دارای مجوز را شناسایی کنید و سپس اطلاعات ارائه شده توسط افراد در دنیای واقعی را بررسی کنید.

در مراحل اولیه قرار ملاقات، هرگونه درخواست پول یا پیشنهادهای مالی وسوسه انگیز می تواند نشانه تماس شما با یک کلاهبردار یا یک برنده باشد.

به عنوان یک شهروند مسئولیت پذیر در صورت برخورد با دلالان در فضای مجازی با کارشناسان ما در پلیس فتا صحبت کنید. شاید یک گزارش ساده از شما کلید حل پرونده تعداد زیادی از شهروندان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید