کشف مقبره خدمتکار رامسس دوم در مصر

کاوش های باستان شناسی در محوطه تاریخی سقاره در مصر منجر به کشف مقبره باستانی دیگری شده است. سقاره، روستای باستانی در منطقه جیزه، به خاطر مقبره های بزرگ فراعنه مصر معروف است.

سال هاست که از آن به عنوان گورستان سلطنتی ممفیس، پایتخت مصر باستان استفاده می شده است. از زمان آغاز کاوش های باستان شناسی در سقاره در دهه 1970، اهمیت آن به دلیل نقش مهم آن در ارائه اطلاعات در مورد تاریخ مصر باستان، در طول زمان افزایش یافته است.

باستان شناسان در نتیجه یک پروژه تحقیقاتی که توسط دانشگاه قاهره انجام شده است، داخل یک مقبره باستانی را در گورستان سقاره، در نزدیکی اهرام ثلاثه کشف کردند.

بر اساس بیانیه صادر شده از سوی وزارت آثار باستانی و گردشگری مصر، این مقبره متعلق به یک مقام بسیار مهم به نام Ptahemvia است که در رامسس دوم خدمت کرده است. رامسس دوم از 1279 تا 1213 قبل از میلاد حکومت کرد.

مصطفی وزیری، دبیر شورای عالی آثار باستانی مصر گفت: «این مقبره به دلیل موقعیت صاحبش بسیار مهم است. “صاحب مقبره یک کاتب سلطنتی، رئیس خزانه داری، ناظر ارشد املاک فرعون و مسئول کمک های اهدایی به معبد رامسس دوم بود.”

به گفته سرپرست این پروژه تحقیقاتی، در کاوش جدید، ورودی بقعه که با سنگ‌های حکاکی شده ساخته شده است، به همراه کتیبه‌هایی که صاحب بقعه را به تصویر می‌کشد، آشکار شد.

این پروژه همچنین سنگ هایی را نشان می دهد که کتیبه هایی بر روی آنها حک شده است، همراه با چندین ستون که برخی از آنها در جای اصلی خود باقی مانده اند و برخی دیگر در شن و ماسه مدفون شده اند.

  در تهران کار می کند، در حومه شهر زندگی می کند

 مقبره رامسس دوم در مصر

مقبره رامسس دوم کاتب سلطنتی در مصر

مقبره رئیس خزانه داری رامسس دوم در مصر

مقبره رامسس دوم، مدیر ارشد مالی مصر

دیدگاهتان را بنویسید