کشف دو مجسمه ابوالهول در مصر

باستان شناسان دو مجسمه غول پیکر ابوالهول را در جریان بازسازی معبد خداحافظی آمنهوتپ سوم کشف کردند. معبد خداحافظی یک معبد مصری است که اغلب در مجاورت مقبره سلطنتی بوده و محل دفن و دفن فرعون بوده است.

آمنهوتپ سوم یکی از فراعنه مصر است که حدود 3300 سال پیش بر این کشور حکومت می کرد. مصر در آن زمان کشوری ثروتمند بود، بنابراین سلطنت فرعون مصادف با دوره شکوفایی و افزایش قدرت بین المللی بود.

دو مجسمه آهکی حدود 7.9 متر طول دارند و آمنهوتپ سوم را به شکل ابوالهول با پیشانی بند نمسیس، ریش سلطنتی و گردن بند پهن به گردنش نشان می دهند. ابوالهول موجودی افسانه ای با بدن شیر و سر انسان است.

مجسمه ابوالحول
تیمی متشکل از باستان شناسان مصری و آلمانی مجسمه های معبد دو میلیون ساله را در معبد مصر کشف کردند که نیمی از آنها غرق شده بودند. این تیم همچنین سه ساردین گرانیتی Sahmat، الهه جنگ، پیدا کردند که نیمی از آنها معمولاً به شکل شیر هستند.

به گفته وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر، بقایای دیوارها و ستون های معبد با کتیبه های تشریفاتی و صحنه های آیینی تزئین شده است.

هوریگ سوروسیان، سرپرست تیم باستان شناسی در بیانیه ای گفت: وجود این ابوالهول های عظیم نشان دهنده موقعیت جاده ای است که برای برگزاری جشنواره ها استفاده می شود.

معبد خداحافظی که توسط آمنهوتپ سوم در نزدیکی رودخانه نیل ساخته شده بود، پس از زلزله ای که مصر باستان را لرزاند، فروریخت. هدف اصلی از ساخت این معبد ایجاد مکانی برای مردم مصر باستان است تا پس از مرگ آمنهوتپ سوم و انتقال او به زندگی پس از مرگ، کمک های خود را ارائه دهند.

  طارمی محبوب تر است!

دیدگاهتان را بنویسید