کشف جسد یک تاجر در بیابان

445694 670 خبر مرکزی

پرونده قتل مرموز تاجری که جسدش در بیابان های اطراف تهران پیدا شد با دستگیری صاحب رستوران وارد مرحله جدیدی شد.

چندی پیش مرد جوانی به اداره چهارم پلیس آگاهی تهران رفت و از مفقود شدن پدرش خبر داد. وی در تحقیقات گفت: پدرم تاجر است و وضعیت مالی خوبی دارد. او صبح دیروز به همراه یکی از دوستانش به نام بهروز برای خوردن غذای ناسالم از خانه خارج شد، اما از آن زمان دیگر خبری از او نشدیم.

با شکایت مرد جوان، تحقیقات در خصوص ناپدید شدن مرد 65 ساله آغاز شد و کارآگاهان ابتدا به سراغ بهروز می روند. مرد 37 ساله گفت: من و هرمز [مقتول]در یک باشگاه ورزشی با هم آشنا شدیم. من در پایتخت رستوران دارم و به هرمز سفر کردیم. دفعه قبل با هم رفتیم آشپزخونه و صبحانه خوردیم ولی دیگه ازش خبر ندارم.

یافتن جسد در بیابان

در جریان تحقیقات گزارش شد چوپانی که گوسفندان خود را برای چرا به بیابان های اطراف کرج برده بود با جسد چاقو خورده و سوخته مردی در بیابان روبرو شد.

پس از تماس وی با پلیس، کارآگاهان پلیس آگاهی البرز راهی محل شدند و در تحقیقات انجام شده مشخص شد جسد متعلق به مرد میانسالی است که جسد یا عاملان آن پس از قتل جسد وی را به آتش کشیده اند و هویت وی مشخص نیست.

جسد سوخته به پزشکی قانونی منتقل شد و سپس از خانواده تاجر درخواست شد برای شناسایی جسد به پزشکی قانونی مراجعه کنند. به این ترتیب هویت تاجر را تایید و جسد را متعلق به پدر خانواده اعلام می کنند.

  هواشناسی ایران، امروز 14.01.1901

در حالی که تحقیقات برای افشای راز قتل تاجر ادامه داشت، در تحقیقات میدانی، سرایدار منزل مقتول گفت: روز حادثه دیدم بهروز در حال رانندگی با خودروی مقتول بود. بهروز خیلی ناراحت و عصبی بود، ماشین مقتول را مقابل پارک هرمز رها کرد و بلافاصله رفت.

همچنین مشخص شد پس از جنایت چندین بار از حساب مقتول پول برداشت شده و بررسی ها نشان می دهد که بهروز این پول ها را برداشت کرده است.

با توجه به شواهد و مدارک به دست آمده در تحقیقات، بازپرس محمد وهابی دستور بازداشت بهروز را صادر کرد. اما وقتی کارآگاهان آگاهی برای دستگیری وی وارد عمل شدند، مشخص شد مرد جوان متواری شده است. به این ترتیب احتمال مشارکت وی در این جنایت بیشتر شد و از آنجایی که فرض بر این بود که مسئول تشکیلات از کشور خارج شود، به دستور جنایتکارش ممنوع الخروج شد.

دستگیری نزدیک مرز

تحقیقات برای شناسایی مخفیگاه بهروز ادامه داشت تا اینکه متهم فراری در یکی از شهرهای شمال غرب کشور ردیابی شد و پس از هماهنگی قضایی، کارآگاهان موفق به دستگیری وی در حوالی مرز شدند.

متهم برای تحقیقات به تهران منتقل شد اما منکر ارتکاب جنایت شد و گفت: مرتکب جرمی نشده ام. آخرین باری که مقتول را دیدم با هم رفتیم و غذا خوردیم و او از من خواست ماشینش را جلوی خانه اش پارک کنم. پولی که از حساب مقتول برداشتم در زمان حیات و به درخواست او بوده است.

غافل از قتل، مدتی پیش برای دیدن خواهرم به ترکیه رفتم، اما متوجه شدم که حق خروج ندارم، اما دلیل ممنوعیت خود را نمی دانستم.

  آدم کشی؛ پایان تلخ درگیری دو همسایه

در حالی که بهروز ادعا می کند برداشت هایش از حساب مقتول قبل از مرگش بوده است اما به گفته بانک همه این برداشت ها بعد از مرگ تاجر بوده است. با توجه به شواهد جمع آوری شده مرد جوان به اتهام قتل به دستور بازپرس شعبه دوم دادگاه کیفری صوفیه دستگیر شد و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید