کشفیات جدید در مورد حیات ویروس کرونا روی سطوح

از زمان آغاز اپیدمی تاج در سال 2019، کارشناسان همیشه هشدار داده اند که ویروس در سطح باقی می ماند و آن را به انسان منتقل می کند. با گذشت زمان، مطالعات متعددی در مورد این موضوع انجام شده است که جنبه های دیگری از مشکل را آشکار کرده است.

یک مطالعه گسترده توسط دانشمندان در مارس 2020 نشان داد که کووید 19 می تواند ساعت ها تا روزها روی سطح باقی بماند. با این حال، کارشناسان تاکید می کنند که انتقال ویروس بین افراد از طریق ذرات ریز تنفسی بیشتر از سطوح آلوده می شود.

یک مطالعه جدید توسط محققان دانشگاه میشیگان نشان می دهد که Qovid 19 به راحتی روی اشیایی مانند تماس ها، کنترل های تلویزیون و تمام سطوحی که بیمار مبتلا در خانه با آنها ارتباط برقرار می کند، می ایستد.

یافته های محققان نشان می دهد که بیماران کرون بستری در بیمارستان نیز در 90 درصد موارد حداقل یکی از سطوح اطراف را آلوده کرده اند. کارشناسان خاطرنشان می کنند که در برخی موارد، حتی چند روز پس از ترخیص بیمار از بیمارستان، برخی سطوح همچنان به کووید 19 آلوده بودند.

دانشمندان می گویند که اگرچه درصد قابل توجهی از آلودگی به کرونا از طریق هوا و قطرات موجود در هوا رخ می دهد، سطح آن نیز می تواند منطقه ای از آلودگی باشد و افراد را به خصوص در محیط های بیمارستانی بیمار کند.

محققان بیش از 2000 نمونه را از 104 اتاق بیمارستان از اکتبر 2020 تا ژانویه 2021 بررسی کردند. داده ها نشان می دهد که 28 درصد از نمونه ها به ویروس کرونا آلوده شده اند.

  معرفی 16 ویژگی ویژه واتس اپ

به همین دلیل کارشناسان تاکید می کنند که مردم تا حد امکان از مکان های آلوده مانند بیمارستان ها دوری کنند. همچنین رعایت نکات بهداشتی هنگام مراجعه به مراکز درمانی ضروری است. استفاده از ماسک و شستن مرتب دست ها از جمله این موارد است.

مانی: اخبار سلامت

دیدگاهتان را بنویسید