کشفیات جدید در مورد تاثیر خواب بر راه رفتن

422169 395 خبر مرکزی

فرادید| اگر مانند بسیاری از افراد کم خوابی دارید، پس باید از تأثیر آن بر بدن و ذهن خود آگاه باشید: از کم خوابی شدید و خمیازه کشیدن رنج می برید، سردرد می گیرید و به راحتی دچار اضطراب، خلق و خو یا افسردگی می شوید.

به گزارش فراد؛ اکنون می توانید «راه رفتن ناپایدار» را به این لیست اضافه کنید. طبق یک مطالعه جدید، بستن ناکافی چشم می تواند بر توانایی راه رفتن آگاهانه، اجتناب از موانع و حفظ تعادل تأثیر بگذارد.

هرمانو کربس، استاد علوم اعصاب در دانشگاه مریلند و نویسنده این مطالعه می گوید: نتایج این مطالعه نشان می دهد که راه رفتن یک فرآیند خودکار نیست و می تواند تحت تأثیر کم خوابی قرار گیرد. در حالت ایده آل، ما هر شب به ۸ ساعت خواب نیاز داریم. اما اگر نمی توانیم، باید آن را تا حد امکان به طور منظم جبران کنیم.»

راه رفتن چندان خودکار نیست

پیش از این، دانشمندان فکر می کردند که راه رفتن یک فرآیند کاملاً خودکار است، زیرا ما در مسیر خود هستیم و بدن ما به طور خودکار با کمی کمک شناختی راه می رود. اما تحقیقات امروزی نشان می دهد که اینطور نیست.

مغز ما به نشانه های دیداری یا شنوایی پاسخ می دهد و در صورت نیاز کند یا سرعت می گیرد. مثلاً در مورد موسیقی، می‌توانیم گام‌هایمان را طوری تنظیم کنیم که با ریتم موسیقی همخوانی داشته باشد، بدون اینکه متوجه باشیم.

کربس می گوید: «مفهوم راه رفتن به معنای فرآیند خودکار کل داستان نیست. مغز تأثیر زیادی روی آن دارد.»

  انواع زیتون و خواص بی نظیر آن

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در ایالات متحده، بزرگسالان برای حفظ قدرت مغز به حداقل هفت ساعت خواب، کودکان در سن مدرسه از 9 تا 12 ساعت و نوجوانان به 8 تا 10 ساعت در شب نیاز دارند.

یک مطالعه جدید منتشر شده در ژورنال Scientific Reports بر روی دانشجویان دانشگاه سائوپائولو در برزیل متمرکز است که دچار کمبود خواب مزمن بوده اند. دانش آموزان به مدت 14 روز از دستگاه ردیابی خواب استفاده کردند تا دوره های خواب و بیداری خود را ثبت کنند. آنها به طور متوسط ​​هر شب حدود 6 ساعت می خوابیدند.

سپس نیمی از گروه قبل از تست تردمیل زنده ماندند. در تست تردمیل از آنها خواسته شد تا با ضرب یک مترونوم گام های خود را هماهنگ کنند.

فورنر کوردرو می‌گوید: «آنها باید ضربات پاشنه را با مترونوم هماهنگ می‌کردند، و ما متوجه شدیم که کسانی که شب را نجات دادند، اشتباهات بیشتری مرتکب شدند، از ریتم خارج شدند، صدای پچ پچ را نمی‌شنیدند و صدای باس را بلندتر نمی‌شنیدند. استادیار گروه مکاترونیک در دانشگاه سائوپائولو گفت. »

جبران خواب یک اقدام ایمنی است

Forner Cordero متوجه شد که به‌طور شگفت‌انگیزی، دانش‌آموزانی که سعی می‌کردند با خوابیدن در تعطیلات آخر هفته، کم‌خوابی خود را کاهش دهند، در آزمون کمی بهتر عمل کردند.

اما اکثر متخصصان خواب این استراتژی را توصیه نمی کنند. مطالعات نشان می دهد که تغییر زمان منظم خواب و بیدار شدن به میزان 90 دقیقه در هر جهت به طور قابل توجهی خطر حمله قلبی یا بیماری قلبی را افزایش می دهد.

  رمز و راز ساختمان مرموز استون هنج!

با این حال، این مطالعه پیام مهمی در مورد نیاز به خواب کافی ارسال می کند، به ویژه برای کسانی که در صنعت کار می کنند و شیفت کاری آنها معمول است یا راه رفتن ناپایدار آنها می تواند خطرناک باشد.

وی افزود: جبران خواب می تواند یک استراتژی مهم باشد، به عنوان مثال برای کسانی که دچار بی خوابی مزمن هستند، مانند کارگران شیفت کاری، پزشکان، پرستاران و برخی نظامیان. اگر آنها به طور منظم کمبود خواب خود را جبران کنند، می توانند کنترل بهتری بر راه رفتن خود داشته باشند. گفت. کوردرو.

چگونه عادات خواب بهتری ایجاد کنیم؟

خبر خوب این است که می توانید با آموزش مغز خود کنترل خواب خود را دوباره به دست آورید. یک توصیه بسیار مهم برای ورزش کافی است. به گفته بنیاد ملی خواب: “پیاده روی، دوچرخه سواری یا سایر ورزش های هوازی تا 10 دقیقه در روز می تواند به طور قابل توجهی کیفیت خواب در شب را بهبود بخشد.”

از نوشیدن قهوه بعد از ساعت 3 بعدازظهر خودداری کنید. در بسیاری از کشورها اعتقاد بر این است که نوشیدن الکل به افراد کمک می کند راحت تر به خواب بروند، اما احتمال بیدار شدن آنها در شب بیشتر است زیرا بدن شروع به پردازش الکل می کند.

تهیه تخت و بالش راحت، خنک نگه داشتن اتاق، تماشا نکردن تلویزیون در اتاق خواب و نداشتن کار در اتاق خواب راه هایی برای بهبود کیفیت خواب هستند.

اتاق خواب باید فقط مکانی برای استراحت و خواب باشد، پس مغز خود را به این فکر عادت دهید. حتما قبل از خواب نورهای زیادی را خاموش کنید، حتی نور آبی گوشی های هوشمند یا لپ تاپ ها می تواند خواب شما را مختل کند.

  دیدار گروسی با مقامات اسرائیلی آژانس بین المللی انرژی اتمی را تضعیف کرد

دوش آب گرم، خواندن کتاب، گوش دادن به موسیقی آرام بخش، مدیتیشن یا حرکات کششی سبک گزینه های خوبی برای آماده سازی مغز برای خواب هستند.

داشتن یک برنامه منظم برای خواب و بیدار شدن حتی در تعطیلات آخر هفته بسیار مهم است. اگر دائماً کمبود خواب دارید، سعی کنید این نکات را برای بهبود عادات خواب و سپس پیاده روی خود دنبال کنید.

منبع: CNN

دیدگاهتان را بنویسید