کشتن همسایه برای قبض برق

416525 596 خبر مرکزی

مردی که متهم به تیراندازی به همسایه خود بود به قصاص محکوم شد. به گزارش خبرنگار ما، رسیدگی به این پرونده از یک سال و نیم پیش پس از قتل جوانی به نام شاهین در ورامین آغاز شد.

شواهد نشان می دهد این مرد در حمله همسایه ای به نام عرفان مجروح شده و به بیمارستان منتقل شده و بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داده است.

جسد مقتول با شلیک گلوله به سر با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و پلیس برای ردیابی عرفان تلاش کرد. ساعتی بعد پلیس یکی از همسایه ها را دستگیر کرد. متهم به درگیری با همسایه خود اعتراف کرد و در نهایت در شعبه 11 دادگاه کیفری استان تهران حضور یافت.

در ابتدای جلسه اولیای دم خواستار قصاص شدند. وکیل مدافع به آنها گفت: با وجود اینکه متهم یک تفنگ شلیک کرده بود، ترکش های گلوله در جمجمه مقتول پراکنده و منجر به مرگ وی شد، بنابراین از متهم خواهان قصاص هستم.

وقتی عرفان جای متهم را گرفت، گفت: شاهین در همسایگی ما زندگی می کرد و سال ها بود که او را می شناختیم. او مدت زیادی از برق ملک ما استفاده کرد و هیچ‌وقت قبض را پرداخت نکرد. آخرین باری که قبض بالا بود، با او درگیر شدیم و من و برادرم سیم های برق را قطع کردیم.

به شاهین گفتیم که دیگر اجازه استفاده از برق ملک ما را ندارد. این مشکل باعث جنگ ما شد. مقتول برق را نپذیرفت و طبق توافق اولیه ای که به دست آوردیم نبود. توافق کرده بودیم که قبض برق را نصف کنیم، اما شاهین هر بار بهانه می کرد.

  استراتژی از بین بردن انگ روانی

متهم ادامه داد: یک هفته قبل از کشته شدن شاهین، مردی با کلاه مشکی جلوی ملک ما آمد و شروع به تیراندازی به سمت من و برادرم کرد که مورد اصابت گلوله قرار نگرفتیم. مطمئن بودم مردی که صورتش را پوشانده شاهین است و می خواهد من و برادرم را بکشد.

متهم در تشریح جزییات قتل گفت: یک هفته بعد از ماجرا اسلحه به دست گرفتم و برای ترساندن شاهین به جلوی خانه اش رفتم. من فقط یک گلوله به سمت او شلیک کردم، اما گلوله به طور اتفاقی به سرش اصابت کرد و او را کشت.

من واقعاً قصد کشتن او را نداشتم و متاسفم. در پایان جلسه قضات دیوانه شدند و با توجه به شواهد موجود در پرونده، متهم را به قصاص محکوم کردند.

دیدگاهتان را بنویسید