کسوف کامل قریب الوقوع است

در شب 15-16 می (25-26 می) میلیون ها نفر به سمت آسمان کشیده می شوند، جایی که ماه مداری زمین کاملاً در سایه سیاره ما پنهان می شود.

به گزارش اسپیس، در صورت صاف بودن هوا، ناظران آسمان در اکثر نقاط آمریکا، اروپا و آفریقا می توانند یکی از زیباترین مناظر طبیعت یعنی ماه کامل را رصد کنند. اما این ماه گرفتگی در ایران قابل مشاهده نیست.

بر خلاف ماه گرفتگی که معمولا برای دیدن مکان های خاصی باید به آن سفر کنید، ماه گرفتگی از حیاط خلوت دیده می شود. ماه از تمام قسمت های نیمکره که ماه در بالای افق خود قرار دارد به طور یکسان از سایه زمین عبور می کند.

ماه گرفتگی در بسیاری از نقاط آمریکای شمالی، تمام آمریکای جنوبی، اروپای مرکزی و غربی و بیشتر آفریقا قابل مشاهده خواهد بود و 2.7 میلیارد نفر در سراسر جهان می توانند از این پدیده لذت ببرند.

دیدن این منظره آسمانی بر خلاف ماه گرفتگی نیازی به احتیاط ندارد. تماشای ماه گرفتگی کاملا بی خطر است.

یک ساعت قبل از اینکه ماه در سایه زمین شروع به حرکت کند، وارد یک نیمه سایه یا یک سایه کم نور بیرونی زمین می شود. ناظران شارپ می توانند اولین نمای ماه گرفتگی را در ساعت 10:10 شب به وقت شرقی در 15 مه ببینند. انتظار می رود ماه گرفتگی 3 ساعت و 27 دقیقه و 58 ثانیه طول بکشد.

ماه حوالی ساعت 1:55 بامداد به وقت شرقی به طور کامل گرفت و آخرین شواهد از یک نیمه گرفت در ساعت 2:12 بعد از ظهر به وقت شرقی ناپدید شد.

  قیمت بیت کوین امروز 14/11/1400

در آن زمان ماه رنگی مسی در دست می گیرد. اثر ناشی از خم شدن یا شکست نور خورشید در جو زمین.

دیدگاهتان را بنویسید