کرونا چقدر مصرف روزانه بنزین در کشور را کاهش داد؟

وزیر نفت گفت: مصرف روزانه بنزین در حال حاضر بین 95 تا 96 میلیون لیتر بوده که اگر کرونا نبود این میزان به 120 میلیون لیتر در روز می رسید در حالی که ظرفیت پالایشی کشور بین 104 تا 105 میلیون لیتر است.

جواد اوجی وزیر نفت دیروز (چهارشنبه 15 دی ماه) در دیدار با تولیدکنندگان کالا و تجهیزات صنعت نفت، با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س)، گفت: بیش از چهار ماه از عمرم می گذرد. مسئول وزارت نفت و فکر می‌کنم بیشتر بازدیدها علاوه بر پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و بخش‌های توسعه پرواز، به شرکت‌های تولیدی و فناوری داخلی نیز حمله شده است.

وی ادامه داد: زمانی در دهه 70 و 80 بیشتر کالاهای صنعت نفت از خارج تامین می شد و بالای 80 درصد هزینه ها برای خرید خارجی بود اما امروز به لطف جمهوری اسلامی و شما تولیدکنندگان داخلی ورق. ، بیش از 70 درصد نیاز صنعت نفت است. از بازار داخل تحویل می شود و تا 95 درصد قابلیت جانمایی کالا را دارد.

اجرای پروژه های صنعت نفت بدون توقف

وزیر نفت با بیان اینکه اکنون کالاهای مورد نیاز همه بخش ها (بالا و پایین صنعت نفت) با کمک تولیدکنندگان داخلی تامین می شود، گفت: 10 تا 15 طرح دیگر در شورای اقتصاد یا هیات مدیره تصویب شده است. از شرکت های تابعه .

اوجی با بیان اینکه جلسات مختلفی با پیمانکاران و مجریان پروژه ها برای اجرای پروژه های مورد نیاز صنعت نفت برگزار شد، افزود: این روزها جلسات متعددی با نمایندگان مجلس در خصوص لایحه بودجه سال 1400 کل کشور داشتیم، زیرا زمانی که بیشتر این بودجه است. از صنعت نفت است، بنابراین باید به آن توجه کنیم.

  "هلو" "تنهایی" را از بین می برد؟

صرفه جویی در میزان تولید در فاز پارس جنوبی با افزایش گاز پرمصرف

وزیر نفت با بیان اینکه شرکت ملی گاز ایران باید طی هشت سال 80 میلیارد دلار سرمایه گذاری کند، گفت: امروز همچنان حدود 250 میلیون مترمکعب کمبود گاز طبیعی داریم و مصرف نیروگاه ها، صنایع و پتروشیمی ها محدود شده است. خانواری گفت: باید اطمینان حاصل کنیم که قیمت مشترکان گران‌قیمت را که از سال 94 تغییر نکرده و از ابتدای آذرماه امسال افزایش یافته و گران شده‌اند، تغییر داده‌ایم.

اوجی تاکید کرد: با اجرای این طرح 25 میلیون مترمکعب صرفه جویی و میزان تولید یک فاز پارس جنوبی که حدود 6 میلیارد دلار است، خواهد شد. در این راستا برنامه دیگری برای سال آینده داریم.

وی با تاکید بر لزوم بهینه سازی مصرف انرژی افزود: در حال حاضر ظرفیت تولید روزانه گاز تازه در کشور حدود 860 میلیون متر مکعب است اما اگر این ظرفیت به بیش از یک میلیارد در روز برسد، تولید ما پاسخگو نخواهد بود. . وضعیت مصرف.”

وزیر نفت گفت: مصرف روزانه بنزین هم اکنون بین 95 تا 96 میلیون لیتر است که اگر کرونا نبود این میزان به 120 میلیون لیتر در روز می رسید در حالی که ظرفیت پالایشی کشور 104 تا 105 میلیون لیتر است. پروژه های پالایش نفت باید با جدیت دنبال شود.

ظرفیت تولید سالانه محصولات پتروشیمی به 140 میلیون تن می رسد

اوجی همچنین با بیان اینکه نیاز به سرمایه گذاری 70 تا 80 میلیارد دلاری در صنعت نفت داریم، با اشاره به میزان سرمایه گذاری مورد نیاز در صنعت پتروشیمی، گفت: جهش پروژه ها به حدود 140 میلیون تن در سال است که نیازمند سرمایه گذاری حدود 30 تا است. 40 میلیارد دلار

  ستاره پرسپولیس این دیدار را به سپاهان واگذار کرد

وی افزود: اما سوال اینجاست که این سرمایه از کجا تامین می شود؟یعنی راه حل وجود دارد و وظیفه ما به عنوان کارمند این است که با ساده سازی مقررات، سرمایه گذاری را تسهیل کنیم.

وزیر نفت در پایان با بیان اینکه اولویت ما توان و تولید داخلی است، تاکید کرد: سیاست وزارت نفت دولت سیزدهم حمایت همه جانبه از تولید داخلی است.

دیدگاهتان را بنویسید