کد QR در تلگرام چگونه تولید می شود؟

424399 715 خبر مرکزی

با بیش از 500 میلیون کاربر در سراسر جهان، پیام رسان تلگرام اخیرا ابزارهای جدیدی مانند کد QR را برای متمایز کردن خود از WhatsApp اضافه کرده است. این کد به شما امکان می دهد بدون داشتن شماره تلفن با یک کاربر تماس بگیرید.

به گزارش وب سایت voonze، تلگرام در پایان سال 2021 نسخه 8.4 خود را در اختیار مصرف کنندگان قرار داد. در این نسخه می توانید از امکاناتی مانند اسپویلر پیام، پاسخ به پیام و قابلیت تولید کد QR استفاده کنید.

بر اساس گزارش ها، کاربران برای تماس با تلگرام با استفاده از کدهای QR نیازی به داشتن شماره تلفن شخصی ندارند. این کد باید از طریق برنامه به اشتراک گذاشته شود و امکان دسترسی کاربران، گروه های کاربری یا کانال های تلگرام را فراهم کند.

تنها شرط ایجاد این کد این است که گروهی که به آن اشاره می کنید عمومی باشد. در زیر نحوه دریافت این کد برای پروفایل ها و گروه ها یا کانال های شخصی در تلگرام را توضیح خواهیم داد.

چگونه یک کد QR دریافت کنم؟

بر اساس گزارش ها، برای دریافت کد QR اکانت خود، ابتدا باید تلگرام خود را باز کرده و در منوی کشویی سمت چپ، روی عکس خود کلیک کنید. سپس در بالا سمت راست، تا سه نقطه، یک نماد کد QR کوچک وجود دارد. روی آن کلیک کنید و به راحتی کد را دریافت کنید. با انتخاب گزینه “Share QR Code” می توانید آن را به اشتراک بگذارید.

کد QR برای گروه ها یا کانال ها

گفته می شود دریافت این کد برای یک گروه یا کانال مانند حساب های فردی است، با این تفاوت که باید روی نام گروه در بالای صفحه کلیک کنید و سپس روی نماد کد QR کلیک کنید. این ویژگی شما را به رابطی می برد که در آن می توانید رنگ و تم QR را ویرایش کنید. سپس می توانید برای دسترسی به گروه یا کانال آن را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید.

  حضور مهمان مجید مجیدی در پشت صحنه «در آغوش درخت»

دیدگاهتان را بنویسید