کدام گیاهان از حشرات در برابر انسان محافظت می کنند؟

جامعه 24- یکی از عوامل مختل کننده آسایش در فصل تابستان وجود آفت هایی مانند مگس و پشه است که گاهی واقعاً اعصاب را به هم می زند و آسایش را از انسان سلب می کند.

عصری که می خواهید با دوستان یا اعضای خانواده خود در فضای باز بنشینید و از معاشرت با آنها لذت ببرید یا کتاب بخوانید و چیزی بنوشید، اما پشه ها این لذت را به شما نمی دهند و آنقدر ظاهر می شوند که شما را از موهبت نشستن در فضای باز محروم کنند. او را ملاقات خواهید کرد.

به گزارش Society 24، شاید ندانید، اما می توانید با نگه داشتن برخی گیاهان در اطراف خود از شر این پشه های مزاحم خلاص شوید. در واقع گیاهانی وجود دارند که به طور طبیعی پشه ها را دفع می کنند.

درباره گیاهان دافع پشه چه می دانید؟

1-اسطوخودوس

همه ما با گیاه اسطوخودوس آشنا هستیم و حداقل نام آن را بارها شنیده ایم. این گیاه خواص زیادی دارد اما یکی از خواصی که شاید تا به حال از آن اطلاعی نداشتیم این است که پشه ها را دفع می کند.

این گیاه توانایی این را دارد که پشه ها از طریق بویی که تولید می کند، مکان شما را شناسایی نکنند. این گیاه با بوی بسیار خوبی که دارد در صنعت و البته در طب سنتی کاربرد فراوانی دارد.

شما می توانید با له کردن یک یا دو شاخه اسطوخودوس و گذاشتن آنها در اطراف اتاق یا مالیدن مستقیم آنها روی پوست خود از نیش پشه محافظت کنید.

به گزارش جامعه 24، گیاه اسطوخودوس گیاهی مقاوم و چند ساله است که به راحتی می توانید آن را بکارید و نگهداری کنید.

  دستور رئیس جمهور به رهبران

درباره گیاهان دافع پشه چه می دانید؟

2- نعناع

وقتی راجع به نعنا حرف می زنیم و می شنویم فکرمان فقط به سراغ همان نعنای معروفی می رود که بارها دیده ایم و خورده ایم، اما باید بدانید که نعنا خانواده بزرگی است که چندین شاخه دارد، مثلاً پونه کوهی جزو این گروه است. ; بنابراین نعناع و پونه کوهی و حتی گیاهی مانند آویشن حشرات را از شما دور می کند و البته با بوی مطبوع خود شما را مست می کند.

درباره گیاهان دافع پشه چه می دانید؟

3-ریحان

یکی دیگر از بسیار معطر، خوش طعم و محبوب در بین مردم و در آشپزی ریحان است، گیاهی که به راحتی می توان آن را کاشت و در گلدان و خانه استفاده کرد. ریحان بوی بسیار خوبی دارد و یکی از گیاهان معطر است و در آشپزی کاربرد فراوانی دارد. هر طور که برگ های ریحان را ببرید، این گیاه باز هم برگ های تازه تولید می کند و می توانید در تمام تابستان از ریحان تازه و خوشمزه لذت ببرید.

درباره گیاهان دافع پشه چه می دانید؟

4- رزماری

اگر در خیابان ها و حتی پارک ها به محیط اطراف خود دقت کنید، رزماری را با عطر دلپذیر و برگ های زیبا و رنگارنگش خواهید دید.

رزماری نام دیگری به نام تاج گل کوهی دارد که در واقع گیاهی مدیترانه ای است. این گیاه یکی از گیاهان معطر است و در آشپزی کاربرد فراوانی دارد.

رایحه تند و کاج آن طعم گوشت را مطبوع تر می کند و در غذاهای ایتالیایی نیز کاربرد فراوانی دارد. جالب اینجاست که رایحه این گیاه به همان راحتی که افراد گرسنه را جذب می کند می تواند پشه ها را نیز دفع کند.

  خطرات مرگبار ورزش در هوای گرم

این ویژگی آن را به یک انتخاب عالی برای باغ یا بالکن تبدیل می کند، بنابراین هر بار که گریل خود را روشن می کنید، یک یا دو شاخه رزماری را روی زغال سنگ بپاشید. دود معطر آن طعم خوبی به غذای شما می بخشد و در عین حال به شما کمک می کند از پشه ها دور بمانید.

درباره گیاهان دافع پشه چه می دانید؟

5- پونه کوهی

همانطور که گفته شد پونه کوهی از خانواده نعناع است و دارای خاصیت گرم و خشک است و با بوی معطر و تند خود پشه ها را دفع می کند. می توانید پونه کوهی را در خانه نگهداری کنید یا در بالکن بکارید و در تابستان بدون نگرانی از فضای باز و بالکن لذت ببرید. همچنین می توانید برگ های پونه کوهی را بسوزانید تا بوی آن در کل خانه پخش شود.


بیشتر بخوانید: گیاهان سرپوشیده که به نور زیادی نیاز دارند


به این ترتیب از خود در برابر حشرات محافظت کرده اید و خانه خود را بوی خوشی داده اید.

درباره گیاهان دافع پشه چه می دانید؟

6- گل همیشه بهار

یکی دیگر از گیاهانی که از قدیم الایام برای دفع حشرات مورد استفاده قرار می گرفته مریم گلی است. این گیاه خاص را می توان به راحتی در منزل نگهداری کرد و از ورود مورچه، پشه و مگس به خانه جلوگیری کرد. همانطور که گفته شد مریم گلی دارای خواص زیادی است که این روزها با افزایش شیوع کرونا می توان از آن برای خواص ضدالتهابی و درمان گلودرد استفاده کرد و با یک تیر به دو هدف اصابت کرد.

درباره گیاهان دافع پشه چه می دانید؟

7- شمعدان

شمعدانی که می شنویم ما را به یاد دریاچه و زیبایی حیاط های قدیمی می اندازد. باید بدانید که جوز هندی علاوه بر زیبایی و طراوت، گیاهی است که حشرات مضر را دفع می کند. هنگامی که این گیاه شکوفا می شود، بوی لیمو از خود متصاعد می شود که حشرات را دفع می کند.

  قیمت بیت کوین امروز 1401/02/15

2022-08-04 06:53:03

دیدگاهتان را بنویسید