کدام کشور رکورد آبله میمون را دارد؟

به گفته مقامات بهداشتی ایالات متحده، این کشور بیش از 3800 مورد ابتلا به آبله میمون را ثبت کرده است

کدام کشور رکورد آبله میمون را دارد؟

به گزارش Pulb Bazar، افزایش موارد ابتلا به آبله میمون در ایالات متحده، دولت این کشور را بر آن داشته است تا به فکر اعلام وضعیت اضطراری بهداشت عمومی باشد.

روز شنبه، سازمان جهانی بهداشت (WHO) شیوع آبله میمون را یک وضعیت اضطراری جهانی اعلام کرد.

همچنین بر اساس آخرین آمار رسمی، بیش از 18000 مورد ابتلا به آبله میمون در 75 کشور جهان گزارش شده است.

بر اساس داده های منتشر شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC)، تا 25 جولای (دو روز پیش)، 3846 مورد تایید شده یا مشکوک به آبله میمون در ایالات متحده گزارش شده است. پس از ایالات متحده، اسپانیا با 3105 مورد، دومین کشور با بیشترین موارد ابتلا به آبله میمون است.

همچنین دو کشور دیگر با بیشترین تعداد مبتلایان به این بیماری آلمان و انگلیس هستند که هر کدام به ترتیب 2352 و 2208 مورد را گزارش کرده اند.

در حالی که مقامات بهداشتی ایالات متحده قبلاً اعلام کرده بودند که بیشتر مبتلایان در میان مردانی بودند که با مردان دیگر رابطه جنسی داشتند و همچنین کارکنان مراقبت های بهداشتی به دلیل محیط کارشان در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به این ویروس قرار داشتند، اما اکنون نگرانی هایی در مورد شیوع این ویروس وجود دارد. این ویروس به افراد دیگر نیز افزایش یافته است. در 22 ژوئیه سال جاری (2022) ایالات متحده اولین موارد ابتلا به آبله میمون را در کودکان تایید کرد.

  اعلام اسامی کاندیداهای بیست و یکمین عید حافظ

به گزارش بی بی سی، هیچ مورد مرگ و میر ناشی از عوارض این بیماری در آمریکا ثبت نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید