کدام دانش آموزان امروز به مدرسه می روند؟

بیش از یک سال و نیم از آموزش مجازی می گذرد. در نهایت مسئولان تصمیم به بازگشایی مدارس گرفتند.

به گفته سرپرست وزارت آموزش و پرورش، مدارس ابتدایی و متوسطه اول بر اساس برنامه و مدل تدوین شده توسط مدارس آموزش مستقیم خطر اول را آغاز می کنند و حضور دانش آموزان در مدارس به تدریج تضمین می شود.

مزایا و معایب بازگشایی مدارس

بازگشایی مدارس مزایا و معایبی دارد. برخی از خانواده ها می گویند که در شرایط کرون جان فرزندانشان در خطر است و بهتر است آموزش آنلاین خود را ادامه دهند.

از سوی دیگر، برخی از خانواده ها می گویند که فرزندانشان در دوره سلطنت ترک تحصیل کرده اند و از کیفیت آموزش مجازی راضی نیستند. در همین حال رئیس آموزش و پرورش گفت: بر اساس بررسی های انجام شده توسط مراکز جامعه شناسی در سراسر کشور، درصد رضایت والدین برای حضور دانش آموزان در مدرسه نزدیک به 70 درصد است.

آموزش و پرورش به نگرانی های خانواده پاسخ می دهد

کاظمی در پاسخ به نگرانی برخی خانواده ها گفت: واکسیناسیون کارکنان و مدیران مدارس 100 درصد انجام شده است.

واکسیناسیون معلمان در سراسر کشور نزدیک به 90 درصد رسیده است و در تلاش هستیم تا آن را به 100 درصد برسانیم. وی ادامه داد: میزان واکسیناسیون دانش آموزان 12 تا 18 ساله نیز به حدود 88.5 درصد رسیده است و قطعا با بازگشایی مدارس به 100 درصد نزدیک خواهد شد.

همه اینها در حالی است که در حال حاضر ۸ شهر قرمز، ۵۸ شهر نارنجی و ۲۳۶ شهر زرد هستند. از سوی دیگر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز 30 آبان ماه، 4340 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شد و تعداد کل بیماران در کشور به 6 میلیون و 77 هزار و 438 نفر رسید.

  بیانیه خانه سینما در واکنش به توهین رائفی پور

در 24 ساعت گذشته 104 بیمار مبتلا به کووید 19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان به 129 هزار نفر رسید.

پیش از این علیرضا کمره‌ای، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس گفته بود: «اگر جمعیت دانش‌آموزان مدرسه‌ای به حدی باشد که برای حفظ فاصله باید گروه بندی شوند، قطعاً یادگیری ترکیبی خواهد بود.

اما اگر تراکم دبیرستان ها وجود نداشت، می توانستند تمام پنج روز هفته را کار کنند. البته مشخص نیست که جمعیت دانشجویی چقدر باید باشد.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید