کدام خودروها جایگزین سمند و تیبا می شوند؟

از ابتدای مرداد ماه تولید خودروهای سمند و تیبا متوقف می شود که در این رابطه امید کلیباف سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) به تشریح خودروهای جایگزین این دو خودرو پرداخت.

قالیباف گفت: تولید خودروهای تیبا، سمند و ساینا از ابتدای مردادماه متوقف می شود و خودروهایی مانند شاهین CVT، آریا، رانا AMT، هایما S8 و آریسان 2 که دارای فاکتورهای کیفی بالاتری هستند جایگزین آنها می شود. در مجموع خودروسازان برای این سه مدل خودرو کمتر از 50 هزار دستگاه تحویل داده اند که با هماهنگی سازمان ملی استاندارد شماره گذاری خواهند شد.

وی افزود: گزارش های مالی شرکت های خودروسازی نشان می دهد که این صنعت با رشد 18 درصدی در خرداد ماه امسال رکوردشکنی اقتصاد است. با ابتکار وزیر صلح و توافق با سازمان ملی استاندارد، افزایش اندکی تولید در صنعت خودرو اتفاق می افتد.

این مقام وزارت حراست نتایج اقدامات کمی و کیفی وزارت امنیت را در صنعت خودرو قابل مشاهده دانست و گفت: بر اساس بخشنامه 8 ماده ای رئیس جمهور، این صنعت از حالت سنتی به سمت مدرن در حال حرکت است و بر اساس آن به سند تحول خودرو، مسیر ارتقای کیفیت آن در سال آینده تسریع خواهد شد.

قالیباف ضمن بیان اینکه در مرحله اول تخصیص تلفیقی 15 طرح خودرو از قرعه کشی انجام شده است، خاطرنشان کرد: در مرحله دوم تخصیص تلفیقی (که ثبت نام آن تا ساعت 17 روز سه شنبه 7 تیرماه ادامه دارد) و با افزایش رشد تولید، 50 درصد طرح های فروش خارج از قرعه کشی ارائه می شود و این روند تا حذف کامل لاتاری ادامه خواهد داشت.

  ماجرای دزد رتبه 136 کنکور ریاضی!

قیمت ارزان خودرو

سخنگوی وزارت ایمنی با تاکید بر اینکه امسال هدف ایجاد جریان تولید با ثبات و ساماندهی تامین و مدیریت التهابات بازار خودرو است، گفت: رصد قیمت ها در بازار نشان می دهد که شاهد کاهش قیمت خودرو در بازار هستیم. بازار. در ماه آینده خبرهای خوبی از صنعت خودرو به گوش مردم می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید