کدام برنامه رادیویی و تلویزیونی پربیننده ترین است؟!

بر اساس تحقیقی که مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما برای سریال های تلویزیونی در آبان ماه 1400 انجام داد، 79.7 درصد مردم برنامه های تلویزیونی را تماشا کردند.

«خندوانه» شبکه نسیم در آبان ماه با 35.6 درصد بیننده در صدر برنامه های تلویزیون قرار گرفت.

مستند «حیات وحش» شبکه مستند با 31.5 درصد بیننده از نظر اقبال عمومی در رتبه دوم و برنامه «فوتبال برتر» (پخش زنده مسابقات فوتبال کشور) از شبکه سه سیما نیز در رتبه سوم قرار دارد. 26.8 درصد در این نظرسنجی.

بر اساس این آمار و در دسته برنامه های خانوادگی تصویر خانوادگی شبکه یک با 11.9 درصد، از شبکه 5 با 11.7 درصد به خانه برمی گردیم، دوران خانوادگی شبکه دو با 3.8 درصد به ترتیب پرمخاطب ترین ها. برنامه هایی با محوریت خانواده و سبک زندگی سیما بود.

از برنامه های صبحگاهی سیما می توان به صبح بخیر ایران از شبکه یک سیما با 10.6 درصد بیننده، صبح بخیر سلام از شبکه سه سیما با 8 درصد و صبح دیگر از شبکه آموزش با 6 درصد بیننده پربیننده ترین برنامه های صبحگاهی تلویزیون در آبان ماه هستند. .

از بین برنامه های سرگرم کننده تلویزیون محور، خندوانه شبکه نسیم با 35.6 درصد مخاطب، حیات وحش شبکه مستند با 31.5 درصد، شبکه سه سیما با 8.19 درصد و آخرین پخش شده شبکه سه سیما با 16.9 درصد پرمخاطب ترین برنامه های این بخش هستند. بود.

برنامه های ورزشی سیما نیز مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. در بخش پخش زنده مسابقات فوتبال برتر (پخش زنده فوتبال لیگ برتر) با 26.8 درصد مخاطب و گزارش ورزشی با 16.4 درصد از شبکه سه و در بخش برنامه های تولیدی ورزشی، فوتبال برتر (لیسانس فوتبال) با 15.8 درصد از شبکه سه، برنامه های تفریحی فوتبال با 15.6 درصد، فوتبال 120 در 15.4 درصد، تأیید تصویری با 12.5 درصد و عصرهای فوتبال با 12.2 درصد به ترتیب پرمخاطب ترین برنامه های ورزشی سیما هستند.

  علی دایی یک زندانی محکوم به اعدام را نجات داد

از میان برنامه های سیاسی و فکری سیما، برنامه های جهان آرا با 6.4 درصد از شبکه افق، تهران 20 با 9.3 درصد شبکه تهران، بدون توقف با 3.3 درصد از شبکه 3 و معرفت با 3.3 درصد از شبکه چهارم سیما یکی از برنامه های شبکه چهارم سیما بودند. محبوب ترین برنامه های این بخش

در آبان ماه برنامه های دکتر سلام با 12.8 درصد از شبکه آموزشی، طبیب با 11.7 درصد از شبکه 3، زربان با 9.8 درصد از شبکه بهداشت و درمان و انارستان با 8.8 درصد از شبکه افق از برنامه های پرمخاطب در حوزه است. سلامت آنها در نوامبر بودند.

در بین برنامه های آموزشی، برنامه های مدرسه سیمای ایران با 3.7 درصد، چهارسوی علم با 1.4 درصد و چرخ با 1.1 درصد از شبکه چهار سیما بیشترین بیننده را داشته اند.

بر اساس این نظرسنجی، کلبه عموپورنگ با 2.19 درصد پرطرفدارترین برنامه برای کودکان و نوجوانان در ماه اکتبر است.

همچنین برنامه های کشور خدا با 18.2 درصد مخاطب، یاد خدا از شبکه قرآن با 11.4 درصد مخاطب و درس قرآن از شبکه اول سیما با 9.8 درصد مخاطب بیشترین مخاطبان را داشتند. برنامه های آموزشی تلویزیون به ترتیب در آبان ماه.

در این گزارش 20.7 درصد از پاسخگویان شاهد تکرار برنامه های صدا و سیما از طریق اینترنت (آپارات، تلوبیون و …) بودند و 22.8 درصد از پاسخگویان نیز حواشی و اتفاقات برنامه های صدا و سیما را از طریق شبکه های اجتماعی دنبال کردند.

منبع: انتخاب

دیدگاهتان را بنویسید