کاهش 40 میلیون خودروی مونتاژ شده!

بررسی ها در بازار خودروی پایتخت حاکی از افت 35 تا 40 میلیون تنی برخی خودروهای مونتاژی نسبت به ابتدای هفته است. کارشناسان دلیل این امر را افزایش عرضه خودروسازان و تحویل خودرو به مشتریان عنوان می کنند.

این کاهش قیمت به ویژه در خودروهای گروه بهمن و شاسی بلند نوآورانه آن مشهود است و عزت و وفاداری این خودروساز امروز با کاهش 35 تا 40 میلیون تومانی نسبت به ابتدای هفته معامله می شود.

بررسی ها نشان می دهد در روزهای اخیر عرضه خودروهای ثبت نامی باعث افزایش عرضه این خودروها در بازار شده است که منجر به کاهش قیمت شده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو پایتخت در این خصوص افزود: بازار خودرو این روزها در رکود است و خبری از فروش نیست. سعید موتمنی گفت: با کاهش نرخ ارز و حرکت کانال 29 هزار تنی، معدود خریداران واقعی در بازار با پیش بینی کاهش بیشتر قیمت، از خرید منصرف شده اند.

وی تاکید کرد: با این حال همه چیز در بازار به عرضه خودروسازان برمی گردد و هر زمان که روند عرضه افزایش یابد قیمت ها کاهش می یابد. وی گفت: با افزایش عرضه خودرو در بازار، تقاضای کاذب برای سرمایه گذاری کاهش می یابد و در کاهش روند قیمت ها موثر خواهد بود.

وی یادآور شد: تا سه سال پیش (شهریور 97) تفاوت قیمت بازار با کارخانه خودروسازی بین یک تا پنج میلیون تن بود، اما تفاوت قیمتی که امروز به بالای 100 میلیون تن رسیده است، ناشی از کمبود است. لوازم ماشین

موتمنی ادامه داد: در رده خودروهای داخلی در چند روز اخیر تغییر قابل توجهی در قیمت ها مشاهده نکرده ایم و افزایش قیمت ها اتفاق نیفتاده است، چرا که برخی سایت ها آن را تبلیغ می کنند و به نظر می رسد این سایت ها قیمت های جعلی را برای جذب بیننده بیشتر منتشر می کنند. و پیروان..

  یک ایرانی در اوکراین هنگام خروج از خارکف جان باخت

وی توضیح داد: برخی خودروها مانند پراید، پژو 405G. ایکس، پژو پارس اتوماتیک، ال 90 و ساندرو دیگر تولید نمی شوند، بنابراین تعداد کمی از مالکان این خودروها قیمت بالایی برای آنها اعلام می کنند که نمی تواند ملاک باشد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو صوفیه تاکید کرد: تنها راه کاهش التهاب خودرو در بازار تولید و تحویل بیشتر خودرو است که در این راستا مرکز تنظیم بازار نیز باید نیاز بازار را برای رفع این نیاز ارزیابی کند.

وی گفت: زمانی تولید سالیانه خودرو بیش از یک میلیون بود و ممنوعیت واردات وجود نداشت، اما در سال های اخیر تیراژ به کمتر از 700 هزار دستگاه رسیده است، در حالی که با ممنوعیت واردات مواجه هستیم و همه این شرایط باعث شده تا بیش از حد مجاز باشد. .تقاضا ناشی از عرضه و افزایش قیمت است.

موتمنی بیان کرد: شرکت بیش از پنج میلیون نفر در قرعه کشی اخیر ایران خودرو نشان دهنده تقاضای بالای جامعه برای خودروهایی است که به یک دارایی سرمایه ای تبدیل شده اند و همه می خواهند با شرکت در این توزیع شانس خود را امتحان کنند.

خودروهای 1 تا 2.5 میلیارد تنی؛ جذاب ترین خارجی ها

کوروش توان یکی از غرفه داران شمال پایتخت گفت: در بازار خودروهای خارجی با رکود شدید مواجه هستیم و فروش پایین است. وی گفت: دلالان قیمت خودروهای خود را بالا اعلام می کنند و تمایلی به فروش ندارند.

توان از افزایش بیش از 20 درصدی قیمت برخی خودروهای خارجی در ماه های اخیر به دلیل افزایش قیمت خودروهای داخلی خبر داد و خاطرنشان کرد: قیمت های بیش از سه میلیارد و 350 میلیون تنی است.

  هزینه خرید یک کنسول بازی چقدر است؟

این فعال بازار خودروهای خارجی افزود: امروزه خرید و فروش خودروهایی با بازه قیمتی یک تا 2.5 میلیارد تن کم است.

کارشناسان معتقدند در صورت وجود سیگنال های مثبت سیاسی در عرصه بین المللی، کاهش تحریم ها و آزادسازی واردات خودرو، شاهد سقوط قیمت خودرو خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید