کاهش 25 تا 30 درصدی قیمت برنج

یکی از اعضای اتحادیه برنج فروشان استان مازندران از کاهش قیمت برنج ممتاز هاشمی و طارم در شمال کشور نسبت به هفته های گذشته خبر داد.

کاهش 25 تا 30 درصدی قیمت برنج

من گزارش میدم زمان خبریبر اساس گزارش های مرکز آمار ایران در اردیبهشت ماه، این نشان می دهد که هر کیلو برنج ایرانی قیمت در حالی به بیش از 90 هزار تومان افزایش یافته است که میانگین قیمت این محصول در اردیبهشت ماه سال گذشته حدود 36 هزار تومان و در ماه مشابه سال جاری به حدود 82 هزار تومان رسیده است. بر اساس این گزارش، برنج ایرانی نسبت به فروردین ماه سال گذشته ۱۲۶.۸ درصد و نسبت به فروردین ماه امسال ۷.۶ درصد افزایش قیمت داشته است.

در روزهای گذشته قیمت هر کیلوگرم برنج ممتاز در شمال کشور 120 هزار تومان بود و در روزهای اخیر 10 هزار تومان کاهش داشت و به نظر می رسد شاهد تداوم ارزان شدن آن باشیم. و به احتمال کاهش قیمت برنج ایرانی در روزهای اخیر نزدیک شده ایم.

دبیر کل اتحادیه بنکداران مواد غذایی پیش از این قیمت هر کیلوگرم برنج خارجی از نظر کیفی را بین 24 تا 38 هزار تومان در بازار اعلام کرد و گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم برنج هندی بین 26 تا 36 هزار تومان است. تومان و برنج پاکستانی بین این تا 38 هزار تومان است. همچنین سود عمده فروشی هر کیلوگرم برنج 3 درصد و برای خرده فروشی 12 درصد و قیمت آن در قسمت عمده فروشی برنج ممتاز شمال کشور (ایران) با قیمت 113 هزار به فروش می رسد. تومان.

  زمستانی پرباران با دمای معمولی خواهیم داشت!

حسن تقی زاده عضو انجمن صنفی برنج فروشان استان مازندران در خصوص وضعیت بازار برنج شمال کشور با بیان اینکه برداشت برنج در برخی مناطق آغاز شده است، گفت: طی هفته های اخیر قیمت برنج در شمال کشور آغاز شده است. برنج هاشمی و طارم به ازای هر کیلوگرم در شمال کشور 120 هزار تومان است، همچنین مشخص شده است که با افزایش روند برداشت از هفته آینده شاهد کاهش قیمت در شمال کشور و در سطح کشور هستیم. بازار.

عضو انجمن برنج فروشان مازندران ادامه داد: برداشت برنج ممتاز طارم و هاشمی هم اکنون آغاز شده و برداشت برنج های پرمحصول فجر، شیرودی و ندا از اوایل شهریور ماه آغاز می شود.

وی تصریح کرد: برنج هایی که از کشاورزان خریداری می شود، حداقل 10 تا 15 درصد شکستگی و افت محصول دارد که باعث تفاوت جزئی در قیمت هایی می شود که به بازار عرضه می شود. به عنوان مثال اکنون قیمت هر کیلوگرم برنج ممتاز هاشمی و طارم در سال گذشته 80 تا 85 هزار تومان از کشاورزان است و با نرخ 90 تا 95 هزار تومان در بازار به فروش می رسد.

تقی زاده اذعان داشت: همچنین قیمت هر کیلوگرم برنج در دهه فجر سال گذشته 67 هزار تومان، شیرودی 55 هزار تومان و ندا 50 هزار تومان با احتساب 10 تا 15 درصد شکسته شده به ترتیب 75 هزار تومان، 62 هزار و 500 تومان بوده است. بازار شمال کشور

این مقام صنفی افزود: با توجه به نزدیک شدن به فرآیند برنج فراوان از هفته آینده به نظر می رسد قیمت این محصول در شمال کشور کاهش یابد.

  قیمت آپارتمان نوساز و قابل حمل در تهران

بررسی های میدانی نشان می دهد که قیمت هر کیلوگرم برنج ممتاز در بازار تهران همچنان بین 110 تا 185 هزار تومان است.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید