کاهش چربی شکم؛ این 6 نوشیدنی را کنار بگذارید

در واقع بخش مهمی از داستان به رژیم غذایی شما بستگی دارد. برخی از غذاهایی که می خورید به افزایش چربی شکم کمک می کنند، در حالی که برخی از نوشیدنی ها همین اثر را دارند.

چربی شکم نه تنها با بیماری قلبی و دیابت، بلکه با سرطان، زوال عقل و آسم نیز مرتبط است. بنابراین، اگر می خواهید از تشکیل چربی شکم جلوگیری کنید، از نوشیدنی های زیر اجتناب کنید.

1 نوشابه گازدار: امروزه همه می دانند که نوشیدنی های گازدار (معمولی و رژیمی) چیزی جز مشکلی برای سلامت عمومی ما نیستند. با این نوشیدنی ها شکر خالص می نوشید، زیرا هر بطری نوشابه گازدار حدود 39 گرم قند وارد بدن می کند که مقدار بسیار زیادی است.

یک مطالعه منتشر شده در مجله تغذیه نشان می دهد افرادی که هر روز نوشابه های گازدار و شیرین مصرف می کنند 10 درصد چربی شکم یا احشایی بیشتری دارند. چربی شکم در این افراد پس از 9 سال به حدود 3 برابر بیشتر از سایرین می رسد.

2. آب میوه های صنعتی: در صورت مصرف متوسط ​​آب میوه های طبیعی و خانگی مشکل چربی شکم و چاقی نخواهید داشت. اما اگر به طور مرتب آب میوه های صنعتی و آماده مصرف می کنید، باید بدانید که این نوشیدنی ها حاوی مقادیر زیادی قند افزوده و در نتیجه افزایش چربی شکم هستند.

اگر می خواهید میل به استفاده از این نوشیدنی ها را کنترل کنید، می توانید برای مدت کوتاهی با آب ساده از آب گازدار بدون شکر استفاده کنید.

3. میلک شیک: تا یک دهه پیش، میلک شیک از شیر ساده و بستنی تهیه می شد. اما امروزه میلک شیک ها با مقادیر زیادی بیسکویت، خامه و ده ها افزودنی دیگر درست می شوند. به همین دلیل میلک شیک به یکی از نوشیدنی های اصلی چربی شکم تبدیل شده است و به راحتی می تواند با حدود 1000 کیلو کالری وارد بدن شود.

  فتوای رهبر معظم انقلاب در پاسخ به همه پرسی پرورش سگ و گربه

4. چای شیرین: برخی از افراد به نوشیدن چای شیرین در طول روز به خصوص در وعده صبحانه عادت دارند. مقدار قند موجود در چای شیرین گاهی به اندازه یک بطری نوشابه یا چند دونات افزایش می یابد.

با این حال، مطالعات مختلف نشان داده است که مصرف بیش از حد قند با افزایش تجمع چربی در اطراف قلب و شکم مرتبط است. این رسوبات به راحتی سلامت عمومی بدن و سلامت سیستم قلبی عروقی ما را به خطر می اندازند.

5. نوشیدنی های شکلاتی: شیرهای شکلات یا کاکائو نه تنها از شکلات خالص تهیه می شوند، بلکه حاوی مقادیر زیادی از ترکیبات فروکتوز هستند. تحقیقات نشان می دهد که نوشیدنی های غنی از فروکتوز با چاقی مرتبط هستند.

این به این دلیل است که بدن فروکتوز را به روش‌های کاملاً متفاوتی با سایر قندها جذب می‌کند، در حالی که همین جذب بر سطح انسولین و متابولیسم بدن تأثیر می‌گذارد و در نهایت می‌تواند منجر به افزایش وزن شود.

6. آب طعم دار: نوشیدن آب ساده در همه شرایط می تواند خسته کننده و کسل کننده باشد. به همین دلیل است که برخی افراد تمایل به مصرف آب طعم دار و رنگی دارند. اما این نوشیدنی های به ظاهر سالم حاوی مقادیر زیادی قند افزوده هستند. بنابراین، اگر می خواهید از تجمع چربی شکم جلوگیری کنید، از همان آب ساده در رژیم غذایی خود استفاده کنید و از آب های معطر دوری کنید.

منبع: سلامت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید