کاهش قیمت بلیت هواپیما از ابتدای آذرماه ؟!

به گفته وزیر راه و شهرسازی، نشستی با شرکت های هواپیمایی برای کاهش قیمت بلیت هواپیما برگزار می شود و حالا باید دید مانند جلساتی که وزیر سابق با شرکت های هواپیمایی داشت این اتفاق می افتد یا خیر. حل نشده باقی می ماند. خواهد ماند؟

قیمت بلیت هواپیما در تیرماه امسال حدود 30 درصد افزایش یافت و ایرلاین ها نه تنها هیچ توضیحی برای این افزایش ندادند، بلکه هشدارها و حتی تهدیدهای مسئولان در دوران وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری نیز جواب نمی دهد.

افزایش قیمت بلیت هواپیما به حدی بود که به عنوان مثال پرواز تهران – مشهد که بیش از یک میلیون تن فروخته می شد و گاهی شاهد افزایش قیمت آن به بیش از یک میلیون و 500 هزار تن هستیم. بر اساس نرخ مصوب، اعلام شده در آبان ماه گذشته، حداکثر باید 771200 تن باشد.

همچنین سقف مصوب کرایه پرواز تهران – شیراز 673 هزار و 700 تن است که شرکت های هواپیمایی آن را به بیش از 870 هزار تن رسانده اند.

با این حال رستم قاسمی در اولین نشست خود با خبرنگارانی همچون وزیر راه و شهرسازی از افزایش قیمت بلیت هواپیما به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه محدودیت 60 درصدی مسافران داخلی خبر داد که امیدواریم بتوانیم این قیمت را بهبود دهیم. و با رفع این محدودیت می توانیم قیمت بلیط هواپیما را تعدیل کنیم.

وی افزود: کاهش 60 درصدی استقبال مسافران در ناوگان حمل و نقل عمومی بر اساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با تاج و تخت انجام شده است که در حال حاضر در جلسات ستاد ملی مبارزه با تاج و تخت در حال بررسی این موضوع هستیم. تغییرات در این پروتکل ها “

  شرم بر سازش، ایالات متحده به دنبال گرسنه نگه داشتن مردم لبنان است

اکنون که بر اساس پروتکل‌های جدید اعلام شده از سوی ستاد کل کشور، محدودیت 60 درصدی مسافران داخلی باید از اوایل آذرماه برداشته شود، وزیر راه و شهرسازی از نشستی با شرکت‌های هواپیمایی برای کاهش نرخ بلیت هواپیما خبر داده است.

وی در پاسخ به این سوال که قیمت بلیط هواپیما چقدر است و چرا تکلیف مشخص نمی شود؟ وی گفت: فردا با نمایندگان شرکت های هواپیمایی جلسه ای داریم که در آن قیمت بلیت هواپیما را مشخص می کنیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر کاهش قیمت بلیط هواپیما یا خیر؟ وی گفت: در این جلسه به دنبال این هستیم که ایرلاین ها را برای کاهش قیمت بلیت هواپیما مجاب کنیم. باید دید آیا این جلسه با شرکت های هواپیمایی مانند گذشته به جلسات ناموفق بعدی موکول می شود یا اینکه وزیر جدید کرایه پروازهای داخلی را کاهش می دهد که مورد انتقاد بسیاری از مردم قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید