کاشت مو BHT چگونه انجام می شود؟

در کاشت موی طبیعی، گرافت‌های مو از پشت و کناره گوش برداشته می‌شوند و در ناحیه موهای کم‌رنگ قرار می‌گیرند. پس از مدتی، گرافت های کاشته شده در ناحیه نادر به رشد طبیعی خود ادامه می دهند. ناحیه ای که گرافت مو از آن کشیده می شود، ناحیه دهنده یا بانک مو نامیده می شود.

ناحیه ای که گرافت های استخراج شده در آن کاشته می شوند، ناحیه ایمپلنت نامیده می شود. اما گاهی افراد بانک موی مناسبی برای کاشت مو در ناحیه پشت و اطراف گوش ندارند. این افراد از کاشت مو BHT یا کاشت موی بدن استفاده می کنند. در این روش گرافت های مو از سایر قسمت های بدن استخراج و در ناحیه کم مو کاشته می شود.

به نظر شما کدام نواحی از بدن برای کاشت مو روی سر مناسب است؟ مزایا و معایب کاشت مو BHT چیست؟ تفاوت هزینه این روش با سایر روش های کاشت مو چیست؟ چه کسانی کاندیدای مناسب برای کاشت مو به این روش هستند؟ برای دریافت پاسخ این سوالات و سایر سوالات مرتبط با این روش کاشت مو، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

کاشت مو BHT برای چه کسانی توصیه می شود؟

برخی از افرادی که به دلیل عوامل مختلف دچار ریزش مو می شوند، برای حفظ عزت نفس خود تمایل به کاشت مو دارند، اما کاشت مو چاره ای جز برداشتن مو از سایر قسمت های بدن ندارد. این افراد عبارتند از:

 • افرادی که دارای مو یا موهای بسیار ضعیف در پشت سر و بالای گوش هستند.
 • متقاضیانی که روش های کاشت نادرستی برای آنها استفاده شده است و بنابراین بانک موی آنها دیگر قابل استفاده نیست.
 • افرادی که در درمان های قبلی کاشت موی بیش از حد از بانک موی خود انجام داده اند و برای برداشتن مجدد مناسب نیستند.
 • استفاده از این روش در افرادی که به دلایل مختلف مانند تصادف، بخیه و زخم دچار ریزش مو در ناحیه چانه و ابرو شده اند بسیار موثر است.
 • همچنین برای ترمیم موهای کاشته شده بسیار مفید است.

ناحیه حذف مو در روش کاشت مو

ویژگی های موهای بدن با موهای سر متفاوت است. از طرفی موهای بدن سریعتر از موهای سر رشد می کنند. موهای ریش بهترین گزینه برای کاشت سر است. زیرا سرعت رشد موهای ریش زیاد است. علاوه بر این، استحکام و ضخامت خوبی نیز دارد. موهای ریش در نواحی زیر چانه بیشترین هماهنگی را با موهای سر دارد. یکی دیگر از مزایای حذف موهای زیر چانه این است که تاثیر کمتری بر زیبایی چهره دارد.

  ویدئو/ واکنش پرویز پرستویی در پایان سفرش به آمریکا

موهای سینه پس از کاشت سر نیز استقامت خوبی دارند. بنابراین، موهای ریش زیر چانه و سپس روی سینه بهترین گزینه برای کاشت سر مردان است. در برخی منابع نیز کاشت مو در پاها و سایر نقاط بدن ذکر شده است. اما واقعیت این است که شانس موفقیت و بقای کاشت مو از سایر نقاط بدن به جز زیر چانه و سینه مردان، چندان زیاد نیست. به همین دلیل از موهای این قسمت های بدن برای کاشت مو استفاده نمی شود.

بانک مو به روش BHT

مراحل کاشت مو به روش BHT

مراحل کاشت مو به این روش مشابه مراحل کاشت مو به روش FUE می باشد که در زیر توضیح داده شده است:

 • معاینات و معاینات اولیه توسط پزشک برای ارزیابی اندازه ناحیه کاشت، تعداد فولیکول های مورد نیاز برای ایجاد تراکم مطلوب، کیفیت موهای ناحیه اهدایی، پوست سر، طرح مو و سابقه پزشکی بیمار. به طور کلی در این مرحله مشخص می شود که با توجه به ویژگی های فردی و هدف کاشت مو، کدام روش کاشت برای فرد مناسب تر است.
 • بیهوشی و ضدعفونی پوست ناحیه اهدا و ناحیه ایمپلنت به منظور از بین بردن باکتری ها و پیشگیری از بیماری های عفونی.
 • برداشتن فولیکول ها از ناحیه جمع آوری شده با کمک دستگاه های مخصوص.
 • تهیه فولیکول های جمع آوری شده توسط افراد مجرب. تهیه فولیکول و ترمیم فولیکول های آسیب دیده زیر میکروسکوپ مرحله مهمی در کاشت مو است و همزمان با کاشت مو توسط متخصصین این حوزه انجام می شود.
 • قرار دادن فولیکول های جمع آوری شده در ناحیه کاشت. در تمامی روش های کاشت مو ابتدا تورفتگی یا کانال هایی در پوست سر ایجاد می شود و سپس فولیکول های آماده شده در آنها قرار می گیرد.

در این روش کاشت مو معمولاً 1000 تا 1500 گرافت مو در هر جلسه برداشته می شود. کاشت مو با این روش معمولا در بیش از یک جلسه انجام می شود.

کاندیدای مناسب برای کاشت مو BHT چه کسانی هستند؟

برای ارزیابی شانس موفقیت کاشت مو BHT از پارامتری به نام شاخص اهدای سینه استفاده می شود. برای تعیین شاخص اهدای قفسه سینه از عوامل مختلفی استفاده می شود. عوامل اصلی برای تعیین شاخص به شرح زیر است:

 • تراکم مو
 • شباهت مو و بدن از نظر شکل (فر یا صاف) و رنگ
 • تعداد لوازم مو با 2 تا 3 فاکتور
 • محدوده منطقه اهدا کننده
 • طول موی بدن
  کسوف کامل قریب الوقوع است

جدول زیر عوامل اصلی ذکر شده در تعیین شاخص اهدای سینه و امتیازات اعطایی به افراد در شرایط مختلف را نشان می دهد. اگر کاندیدای کاشت مو قبل از انجام چنین جراحی زیبایی از شانس موفقیت کاشت مو به روشی خاص آگاه باشد، انتظارات او برای کاشت مو واقعی تر خواهد بود. به این ترتیب پس از کاشت احساس رضایت بیشتری خواهد داشت.

در کلینیک رویان سلامت پس از معاینات اولیه توسط پزشکان مجرب این مرکز، بر اساس ویژگی های فردی و انتظارات شما از کاشت مو، بهترین روش کاشت مو برای شما انتخاب می شود. پس از انتخاب روش صحیح کاشت مو، اطلاعات لازم در این زمینه در اختیار شما قرار می گیرد. تصمیم نهایی در انتخاب روش کاشت مو با بیمار است.

image 1640342749 خبر مرکزی

معایب کاشت مو BHT

این نوع روش کاشت مو مشکل بسیاری از افرادی را که موهای ضعیفی در سر دارند حل کرده است. اما این روش مانند سایر روش ها دارای معایبی است که در ادامه به شرح آنها می پردازیم:

 • ناسازگاری مو و بدن از نظر رنگ و حالت که در اثر کاشت موثر است.
 • ناسازگاری موهای سر و بدن از نظر میزان رشد مو. موهای بدن در 6 ماه حدود 1 تا 2 اینچ رشد می کند. البته بعد از کاشت مو، موهای کاشته شده با موهای ناحیه کاشت هم تراز می شوند. اما گاهی این هماهنگی زمان می برد.
 • حداکثر موفقیت این روش 80 درصد است. به عبارت دیگر پس از کاشت مو در بهترین حالت ممکن 80 درصد از گرافت های کاشته شده ریشه می گیرند.
 • به دلیل حساسیت بیشتر پوست سر به پوست سر، حذف موهای بدن از نظر تعداد محدودتر از پوست سر است. لایه برداری بیش از حد پوست می تواند با ایجاد اسکار و جای زخم همراه باشد. این مشکل به خصوص در ناحیه ریش مشکل دیگری در زیبایی فرد ایجاد می کند.

نکات مهم قبل و بعد از کاشت مو

من توجه دارم مراقبت از مو بعد از مراقبت برای کیفیت نهایی درمان کاشت مو موثر است. در اینجا چند نکته مراقبتی وجود دارد:

 • حداقل 10 روز قبل از کاشت مو، مصرف وارفارین، آسپرین و سایر داروهای رقیق کننده خون را متوقف کنید.
 • حداقل 10 روز قبل از کاشت مو، سیگار، قلیان و الکل را ترک کنید.
 • در مورد تمام مواد شیمیایی، داروهای گیاهی و مکمل هایی که مصرف می کنید به پزشک خود بگویید.
 • اگر به برخی داروها مانند آنتی بیوتیک ها حساسیت دارید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • شب قبل از کاشت مو موهای خود را تمیز بشویید. اما به یاد داشته باشید که استفاده از ژل ها و نرم کننده ها ممنوع است.
 • در مورد زمان شروع تمرین با پزشک خود صحبت کنید. شروع اولیه فعالیت بدنی شدید می تواند آسیب جدی به فولیکول های کاشته شده وارد کند.
 • اگر درد شدید دارید با کلینیک درمانی یا پزشک خود تماس بگیرید.
 • دستورالعمل های پزشک خود را برای شستن موهای خود پس از درمان دنبال کنید. شما فقط مجاز به استفاده از شامپوها و شوینده های تجویز شده توسط پزشک هستید.
  خبر خوش معاون رئیس جمهور؛ پرداخت نهایی یارانه های جدید!

در کلینیک رویان سلامت بهترین کلینیک کاشت مو BHT در تهران، پزشکان و کارکنان این مراکز درمانی شما را در تمامی مراحل قبل و بعد از کاشت مو همراهی می کنند. تمامی توصیه های لازم در این زمینه پس از کاشت مو به بیمار ارائه خواهد شد

هزینه کاشت مو BHT

اگرچه در این روش از بانک موی بدن برای کاشت استفاده می شود. اما هزینه کاشت مو با روش های دیگر تفاوت چندانی ندارد. از سوی دیگر، مانند سایر روش های کاشت، عواملی مانند اندازه ناحیه کاشت و تعداد فولیکول های برداشته شده، روش کاشت مو، امکانات و تجهیزات کلینیک درمانی، تجربه و مهارت پزشک می باشد. موثر در هزینه نهایی

در معروف ترین کلینیک های پزشکی، انواع درمان ها و جراحی های زیبایی مانند کاشت مو، کاشت ابروکاشت ریش و سبیل توسط مجرب ترین پزشکان و با کمک مدرن ترین تجهیزات ارائه می شود. در مشاوره پزشک پس از بررسی وضعیت پوست سر، بانک مو و با در نظر گرفتن انتظارات شما از کاشت مو، بهترین روش را برای شما پیشنهاد می کند. قیمت نهایی کاشت مو مشخص و اعلام می شود. بنابراین اگر قصد انجام کاشت مو را دارید، بهتر است برای اطلاع از قیمت نهایی با کلینیک رویان سلامت تماس بگیرید تا برای تعیین وقت مشاوره اقدام کنید:

شماره ی ادرس. تهران، قیطریه، تقاطع قیطریه و بلوار اندرزگو، انتهای کوچه خسروی جنوبی، کوچه کیارنگ، پلاک 25

 • خط ویژه: 41936-021
 • خط مستقیم : 22885890 – 021
 • مشاور کاشت مو: 09190125460

منبع: کاشت مو BHT

دیدگاهتان را بنویسید