کارمندی که مهمان را می کشد

سیما فراخانی| صدای هلهله و شادی در عرض چند ثانیه به فریادهای تلخ و دردناکی تبدیل می شود. لباس های رنگارنگ، رقص و پایکوبی، سوت و فریادهای شاد در صدای شلیک های پی در پی گم می شوند. کم کم لبخند روی لبان مهمان ها محو می شود. گلوله ها کار خود را کرده اند.

این سلاح مرگبار کاری را که برای آن طراحی شده بود انجام داده است. مرده کسی غرق در خون روی زمین دراز کشیده است. فریادها این بار نه از شادی، بلکه از ترس است. رسم میهمان کشی مطرح می شود و عروسی را به عزا تبدیل می کند.

افرادی که راه نادرست و کشنده ای را برای ابراز خوشحالی انتخاب کردند. این رسم در آخرین قربانی خود، یک کشته در مرودشت استان فارس برجای گذاشت. پسر جوانی که برای ابراز خوشحالی و شادی عروس و داماد در یک لحظه جلوی چشم مهمانان جان باخت.

این حادثه سه روز پیش در مرودشت رخ داد. همه خوشحال بودند، می رقصیدند و پا می زدند. در یک لحظه مردان اسلحه در میان مهمانان جمع می شوند. روی زمین می نشینند. آنها اسلحه دارند. سرانجام پسر جوانی به آنها ملحق می شود.

او هم روی زمین می نشیند و اسلحه اش را به سمت آسمان نشانه می گیرد. در همین لحظه مرد جوانی به تیراندازی ادامه می دهد تا اینکه ناگهان گلوله ای به این جوان اصابت می کند. او به زمین می افتد. مهمانانی که دور می نشینند بلند می شوند و این عروسی به عزا تبدیل می شود.

همه اینها در 13 ثانیه اتفاق می افتد. 13 ثانیه تا مرگ بلافاصله موضوع به پلیس گزارش می شود. پس از گزارش این حادثه به مرکز فوریت های 110، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

پسر 33 ساله بر اثر اصابت گلوله مجروح و به بیمارستان شهرستان مارودشت منتقل شد. اما تلاش پزشکان برای نجات جان او بی نتیجه ماند و او بر اثر اصابت گلوله به سینه و شانه جان باخت.

در ادامه تحقیقات مقدماتی ماموران پلیس آگاهی مرودش اطلاع پیدا کردند که پسر 30 ساله ای در مراسم عروسی در حالی که خوشحال بود با اسلحه شکاری به صورت تصادفی به دوست پسر 33 ساله خود شلیک کرد و بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان جان باخت. شدت جراحات او

با مشورت ریش صفیدان تسلیم شوید

سرهنگ حمید افرامان، رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی فارس در این باره به خبرنگار شهروند گفت: تحقیقات پلیس و شناسایی ضارب آغاز شده و قاتل پس از مشورت با بزرگان و ذی نفوذان محلی، خود را به پلیس معرفی کرد و تسلیم شد. به قانون

او پس از این ماجرا متواری شد، اما ریش صفیدان در نهایت او را راضی کرد که خودش را معرفی کند و تسلیم شود. اسلحه شکاری که با آن قتل انجام شد نیز کشف شد. قاتل در تحقیقات به این جنایت اعتراف کرد و گفت که قصد کشتن نداشته و تصادفی بوده است. متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

  چالش / کدام پرندگان وحشی هستند؟

به یاد ماهوش لاگای

این حادثه دردناک کمتر از یک ماه پس از ازدواج مرگبار در فیروزآباد استان فارس رخ داد. همان عروسی که این رسم وحشتناک جان عروس را گرفت. 21 جولای بود. در مراسمی محلی سه شنبه شب در مراسم عروسی در فیروزآباد فارس، عروس داماد برای تفریح ​​با تفنگ شکاری تیر شلیک کرد.

به دلیل ازدحام جمعیت و عدم امکان کنترل اسلحه، گلوله به عروس و دو نفر دیگر اصابت کرد. بر اثر این تیراندازی عروس به کما رفت و دو نفر دیگر از ناحیه سر و گردن مجروح شدند. حال این دو مرد رضایت بخش بود اما عروس در وضعیت بدی قرار داشت و پس از دو روز بستری شدن در کما به دلیل مرگ مغزی، سرانجام با رضایت خانواده ماهوش لقایی اعضای بدنش به بیماران دیگر اهدا شد. .

اعضای بدن این زن جوان فیروزآبادی به سه بیمار نیازمند اهدا شد. کبد وی به زنی 31 ساله اهل گیلانگرب استان کرمانشاه، یکی از کلیه های وی به جوانی 23 ساله اهل ایذه خوزستان و کلیه دیگر به جوانی 29 ساله اهدا شد. مردی اهل سیاک درنگون استان فارس.

مخفیگاه اتهام قتل عروس فیروزآبادی کشف و وی دستگیر شد. متهم 36 ساله است که برای قتل و تیراندازی تحویل مراجع قضایی شد.

عکس های عروسی

کارمندی که مهمانان را جذب می کند

این رسم غلط سالهاست که وجود دارد و باعث عزاداری بسیاری از مردم در شهرها و روستاهای مختلف شده است. رسم غلطی که گرچه کشنده است اما باز هم برخی از آن دست برنمی دارند. از سال گذشته بسیاری از عروسی ها تاثیر خود را گذاشته است. عروسی های مختلف که به زندگی مردان، زنان و کودکان پایان داد.

همین چند روز پیش کودکی در ملارد قربانی این رسم غلط شد. از نیمه شب یکشنبه ۱۴ تیرماه امسال گذشته بود که مراسم عروسی دیگری در ملارد تهران به عزا تبدیل شد. مهمانان برای رقص و پایکوبی جلوی خانه داماد جمع شدند.

پدر داماد که مردی 60 ساله است در مراسم عروسی پسرش با تپانچه وینچستر تیراندازی کرد. در این تیراندازی چهار نفر از جمله دو کودک و دو مهمان دیگر زخمی شدند. یکی از بچه ها که دختری 12 ساله بود، شب حادثه پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

یک روز پس از این حادثه کودک 9 ساله دیگری نیز به دلیل شدت جراحات وارده در بیمارستان جان خود را از دست داد.

روز دوشنبه 9 خرداد ماه در یک مراسم عروسی در شهرستان شهرضا تیراندازی جان یک دختر 15 ساله را گرفت. ماموران بلافاصله با اقدامات پلیسی نسبت به دستگیری ضارب که از بستگان متوفی است اقدام و در کمترین زمان ممکن وی را دستگیر کردند. اسلحه ای که با آن دختر نوجوان تیراندازی شده بود نیز پیدا شد.

  تحویل لوازم یدکی خودروهای معیوب سایپا جدی است/ تجاری سازی خودروها بر تولید خودروهای معیوب ارجحیت دارد.

در 20 فروردین ماه پس از تماس اهالی یکی از روستاهای شهرستان فسا با مرکز پلیس 110 مبنی بر تیراندازی منجر به کشته شدن مراسم عروسی، بلافاصله ماموران پلیس در محل حاضر شدند. در تحقیقات اولیه مشخص شد که اشتباه داماد 33 ساله در شلیک اسلحه شکاری منجر به مجروح شدن و فوت یکی از مهمانان 55 ساله شده است.

در عروسی مجروح شد

شب 23 آذرماه سال گذشته در روستای اکبرآباد دورود بر اثر شلیک تصادفی چند نفر مجروح شدند. مراقبت های سرپایی به مصدومان ارائه شد. بلافاصله افرادی که شروع به تیراندازی کرده بودند بازداشت و اسلحه آنها نیز کشف شد.

هفتم آبان ماه سال گذشته پس از تیراندازی در نزدیکی یکی از تالارهای عروسی این شهر، موضوع در دستور کار قرار گرفت.

پس از حضور ماموران پلیس امنیت عمومی در محل تیراندازی، مشخص شد که تیراندازی به دلیل نزاع فردی یا گروهی نبوده، بلکه به دلیل یک رسم اشتباه قدیمی بر سر شادی جشن عروسی بوده است. دو تیرانداز دستگیر شدند.

حوالی نیمه شب 17 مرداد، طبق یک رسم بسیار اشتباهی که در برخی مناطق وجود دارد، فردی در مراسم عروسی در روستای دوچاهی اسلحه شلیک کرد و تیرها به پسر 11 ساله، دختر 10 ساله و دختری اصابت کرد. مرد 67 ساله ای که در مراسم شرکت کرده بود، آنها را زدند.

مصدومان بلافاصله به بیمارستان 12 فروردین کهنوج منتقل شدند و پسر 11 ساله جان باخت و این دو نفر از ناحیه بازو مجروح شدند. در 25 می، سنت اشتباه تیراندازی در مراسم عروسی منجر به اصابت گلوله به کودک 6 ساله و کشته شدن او شد. پس از تحقیقات، متهم دستگیر و روانه زندان شد.

اقدامات قانونی

سرهنگ قاووس محمدی جانشین فرمانده تامین اجتماعی فارس در گفتگو با خبرنگار شهروند در خصوص این رسم غلط گفت: تیراندازی در عروسی رسم اشتباهی است که مردم باید آن را جدی بگیرند، هر جا عروسی باشد و این تیراندازی ها را انجام می دهند. قطعا با آنها برخورد قانونی خواهد شد.

این تیراندازی‌ها از یک سنت دیرینه ناشی می‌شود که با وجود تلفات زیاد، هنوز درسی از آن گرفته نشده و همچنان ادامه دارد. طی دو هفته دو تیراندازی در استان فارس رخ داد. با وجود همه هشدارها، برخوردها و آزار و اذیت ها، عده ای همچنان از این رسم غلط پیروی می کنند.

طبق قانون استفاده از هرگونه سلاح اعم از مجاز و غیرمجاز در مجالس عروسی و مراسم عروسی ممنوع است. چند خانواده در حال حاضر غمگین هستند.

مهمانانی که کشته می شوند. اونی که تیر میزنه و اونی که میمیره همه زندگیشون با هم نابود میشه. این نیز به دلیل یک مشکل جزئی است. در این گونه موارد، غیر از مهاجم، اگر شخصی نیز سلاح را تهیه کرده و در اختیار مهاجم قرار دهد، مجازات می شود.

  احیای برجام همچنان سودمند است

حالا اسلحه مجاز باشد یا نباشد، برخورد قانونی خواهد شد. در چنین مواقعی نقش مجری عروسی بسیار مهم است. اوست که باید جلوی چنین مواردی را بگیرد. ما تقریباً از همه متعهد می شویم که شاهد چنین حوادث غم انگیزی نباشیم. اما عروسی ها زیاد است و نمی توان با همه آنها مخالفت کرد.

البته در این بین صاحبان سالن های هلدینگ نیز باید پاسخگو باشند و تذکرات لازم را به آنها خواهیم داد زیرا آنها نیز باید چنین ممنوعیت رسمی را در سالن خود اعلام کنند. اگر این کار را انجام ندهند، طبق قانون نیز با آنها برخورد خواهد شد.»

مردم درس هایشان را نمی آموزند

سرهنگ مهدی جوکار، فرمانده انتظامی شهرستان فیروزآباد نیز در این خصوص هشدارهای لازم را داد و به شروند گفت: شاهد حادثه بسیار تلخی در فیروزآباد بوده ایم. عروس و داماد که از یک طایفه بودند نابود شدند. عروس مرد و داماد تنها ماند.

آنها از اقوام دور بودند. وقتی خواهر داماد شلیک کرد، تیر او به بیراهه رفت و عروس را نشانه رفت. من فیلم آن لحظه را دیدم.

عروسی در ماشین است. مهاجم شلیک می کند، رقص محلی در همان لحظه شروع می شود. مهاجم به هوا شلیک می کند. لحظه ای که او اسلحه را خالی می کند و یک دور جدید پر می کند، همانطور که اسلحه را می بندد، یک تیر شلیک می شود و مستقیماً به عروس اصابت می کند.

این یک خطای انسانی بود، اما اگر این رسم اجرا نمی شد، حالا عروس و داماد خانه و زندگی خودشان را اداره می کردند. در چنین مواقعی حتی داماد می آوریم و از او تعهد می گیریم که تکرار نشود. از طرف صاحب انجمن هم همینطور، اما متاسفانه بعضی ها رعایت نمی کنند.

اسلحه ای که با آن عروس کشته شد غیرقانونی و دست ساز بود. یکی از آن تفنگ های سوزنی بود. خانواده عروس از مهاجم شکایت کردند و او دستگیر شد. اما از آنجایی که حادثه تصادفی است، می توانند رضایت خود را اعلام کنند. البته مطالعات و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد».

سلاح های مجاز نیز ممنوع است

سرهنگ حمید افرامان، رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور فارس نیز گفت: حتی در صورت مجاز بودن اسلحه، مردم نباید از آن برای چنین رویدادهایی استفاده کنند. مجوز این سلاح ها می گوید که برای چیست مثلا برای دام یا شکار است.

بنابراین هرکس اسلحه داشته باشد نمی تواند در مراسم از آن استفاده کند. مردم نباید فکر کنند چون اسلحه دارند هر کاری می خواهند با آن بکنند. اگر موردی مشاهده شود قطعا برخورد قانونی می شود».

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید