کابینه نفتالی بنت در آستانه فروپاشی بود

پس از شکست دفتر « نفتالی بنت نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی، تصویب قانون امنیتی در کنست، استعفای یکی از اعضای کابینه را به فروپاشی نزدیک کرد.

رویترز دوشنبه شب گزارش داد: «به نظر می رسد یک ائتلاف دولتی شکننده است. اسرائيل «پس از گزارش‌هایی مبنی بر تصمیم یک نماینده از حزب راست‌گرای بنت مبنی بر خروج از دولت، روز دوشنبه نزدیک به فروپاشی است.

رویترز گزارش داد: «این تغییر زمانی رخ داد که ائتلاف بنت که دیدگاه‌های متفاوتی دارد و شامل احزاب راست افراطی، لیبرال و عربی است، یک سال پس از پایان حکومت 12 ساله بنیامین نتانیاهو بیش از پیش متلاشی شد. “نزدیک شدن”

نیر اورباخ، یکی از اعضای حزب راست افراطی یامینا در بیانیه ای که رسانه های صهیونیستی منتشر کردند، گفت: من به نخست وزیر اطلاع داده ام که با توجه به شرایط فعلی، دیگر بخشی از ائتلاف نیستم.

بر اساس گزارش‌ها، اورباخ به سؤالات درباره ادعاهایی مبنی بر اینکه اعضای کنست «تندرو و ضدصهیونیست» ائتلاف را «در جهت‌های مشکل‌ساز» رهبری می‌کنند، پاسخی نداد. خروج او باعث شد که ائتلاف بنت 59 کرسی از 120 کرسی کنست را به دست آورد، یعنی دو کرسی کمتر از اکثریت.

رویترز گزارش داد: پس از هفته ها نزاع بین شرکای کابینه، واضح ترین نشانه ضعف ائتلاف در هفته گذشته ظاهر شد، زمانی که لایحه گسترش قانون اسرائیل درباره شهرک نشینان در کرانه باختری اشغالی در پارلمان شکست خورد. این شکست، دورنمای پنجمین انتخابات در سه سال اخیر را نزدیک‌تر کرده است.»

ائتلاف بنت دوشنبه گذشته طرحی را برای تسری قوانین رژیم به شهرک نشینان صهیونیست در منطقه C به کنست ارائه کرد، اما علیه احزاب مخالف رای نداد.

  عکس / فوتسال بانوان; دیدار پیکان تهران و نصر فردیس البرز

بنیامین نتانیاهو، رهبر حزب لیکود و رهبر احزاب مخالف در کنست، در بیانیه ای کوتاه که از بنت خواست استعفا دهد، گفت: «بن، برو به خانه». داستان تمام شد. وقت آن است که اسرائیل به راست بپیچد.»

کابینه نفتالی بنت در آستانه فروپاشی بود

پس از اظهارات نتانیاهو و دیگر رهبران مخالف مبنی بر ضروری بودن استعفای بنت، تنش ها در کنست تشدید شد و نمایندگان ائتلاف کابینه با قانونگذاران مخالف درگیر شدند.

دیدگاهتان را بنویسید