چین به آمریکا هشدار داد پایگاه خبری افکارنیوز

به گزارش اسپوتنیک، سفارت چین در بیانیه واشنگتن آمده است که پکن این حق را برای خود محفوظ می دارد که به هرگونه مداخله خارجی در موضوع تایوان پاسخ دهد.

سخنگوی سفارت چین در آمریکا وی همچنین تاکید کرد که آمریکا باید به “اصل چین واحد” پایبند باشد و همکاری نظامی و فروش تسلیحات به تایوان را متوقف کند و به تعهد خود مبنی بر عدم حمایت از تایوان مستقل پایبند باشد.

تایوان در سال 2019 یک قرارداد تسلیحاتی به ارزش 17 میلیارد دلار با ایالات متحده امضا کرد. طبق گزارش ها، ایالات متحده تنها 20 درصد از تسلیحاتی را که تاکنون خریداری کرده است، تحویل داده است.

چین به آمریکا هشدار داد

ارتش چین روز چهارشنبه این اقدام را محکوم کرد و آن را ضربه ای به صلح و ثبات در منطقه پس از عبور یک کشتی جنگی آمریکایی از تنگه حساس تایوان دانست.

نیروی دریایی آمریکا به ارتش چین پاسخ داد که عبور یک کشتی جنگی آمریکایی از تنگه حساس تایوان را تلاشی برای حمله عمدی به صلح و ثبات در منطقه خواند. بین المللی بود.

ایالات متحده حداقل یک بار در ماه چنین سفرهایی را در منطقه حساس تنگه تایوان انجام می دهد که هر بار چین را خشمگین می کند.

ارتش چین در بیانیه ای اعلام کرد: ایالات متحده اغلب درگیر چنین اقدامات تحریک آمیزی می شود و سیگنال های اشتباهی را به نیروهای مستقل تایوان ارسال می کند. با این کار، ایالات متحده عمدا صلح و ثبات تنگه تایوان را تضعیف می کند. ما به شدت با این اقدامات آمریکا مخالفیم.»

  لیست دارایی های شخصی پوتین

بر اساس این گزارش، وزارت دفاع تایوان نیز اعلام کرد که کشتی آمریکایی در حال حرکت به سمت شرق تنگه تایوان بوده و شرایط آبراه عادی است.

نیکلاس لینگو، سخنگوی ناوگان هفتم ایالات متحده در بیانیه ای گفت که ارتش ایالات متحده از طریق هوا یا دریا در جایی که قوانین بین المللی اجازه می دهد، سفر می کند.

وی افزود: عبور کشتی های آمریکایی از تنگه تایوان نشان می دهد که ایالات متحده به منطقه آزاد هند و اقیانوس آرام پایبند است.

ایالات متحده مانند سایر کشورها روابط دیپلماتیک رسمی با تایوان ندارد، اما مهمترین حامی بین المللی و تامین کننده تسلیحات ارتش این کشور است. این امر باعث تنش بین پکن و واشنگتن شده است.

دیدگاهتان را بنویسید