چینی ها نیمی از غلات جهان را ذخیره کردند. آیا جنگ در راه است؟!

قابل توجه است که دولت چین مدت ها قبل از همه گیری ویروس کرونا غلات انباشته کرده است.
دولت چین بیش از نیمی از ذرت و سایر غلات جهان را ذخیره می کند.

این اقدام دولت چین می تواند به افزایش شدید قیمت جهانی غلات منجر شود و کشورهای بیشتری را در معرض گرسنگی قرار دهد.

بر اساس این گزارش، دولت چین ظاهراً غلات را از ترس گرسنگی ذخیره می کند. بر اساس گزارش USDA، انتظار می رود چین در نیمه اول برداشت سال 2022 دارای 69 درصد ذخایر ذرت، 60 درصد ذخایر برنج و 51 درصد از ذخایر گندم جهان باشد.

این بدان معناست که کمتر از 20 درصد از جمعیت جهان موفق شده اند بیش از نیمی از ذرت و سایر غلات جهان را ذخیره کنند که منجر به افزایش قیمت های جهانی و احتمالاً افزایش گرسنگی شده است.

بیشتر غلات در 310 سیلو غلات غول پیکر در نزدیکی بندر دالیان ذخیره می شود و توسط یک شرکت دولتی (COFCO، یک کارخانه بزرگ مواد غذایی دولتی چین) اداره می شود، که از آنجا می توان غلات را به راحتی از طریق راه آهن در چین به دست آورد. یا از طریق دریا در سراسر کشور پهناور چین حمل می شود.

چینگ یون، رئیس ذخایر غلات در سازمان ملی غذا و تجارت استراتژیک چین، گفت: “ذخایر گندم ما می تواند در یک سال و نیم پاسخگوی تقاضا باشد.” «هیچ مشکلی برای تامین مواد غذایی وجود ندارد.

به نظر می رسد چین در حال آماده شدن برای کمبود غذا در جهان است، بنابراین قابل توجه است که دولت چین مدت ها قبل از همه گیر شدن ویروس کرونا در حال ذخیره غلات بود.

  فیلم "قهرمان"; شما از وجود داستان های ناگفته آگاه هستید!

دو سال و نیم پیش (اوت 2019 – آگوست 2009)، وبلاگ مالی ZeroHedge گزارشی در مورد انباشت مواد غذایی و غلات در چین منتشر کرد: “آیا چین معتقد است که ما در آستانه یک بحران بزرگ جهانی هستیم؟ دولت کمونیستی چین. در مورد برنامه ریزی جدی است و به نظر می رسد تصمیم گرفته است که اکنون زمان ذخیره مواد غذایی، طلا و سایر کالاها است.

و اکنون، بیش از دو سال پس از این گزارش، دولت چین ذخایر غلات خود را به شدت افزایش داده است.

طبق گزارش اداره مرکزی گمرک چین، چین تنها در سال گذشته (2020) بیش از 98.1 میلیارد دلار برای واردات مواد غذایی هزینه کرده است که تقریباً پنج برابر بیشتر از سال 2010 است. ایالات متحده تنها 12 درصد از ذخایر ذرت جهان، 1 درصد از ذخایر برنج جهان و 6 درصد از ذخایر گندم جهان را در اختیار دارد.

آمارها نشان می دهد که دولت چین به ازای هر شهروند چینی حدود 708 پوند ذرت، برنج و گندم (453 گرم در هر پوند) صرفه جویی کرده است، در حالی که ایالات متحده تنها حدود 363 پوند برای هر شهروند آمریکایی صرفه جویی کرده است. این بدان معناست که در صورت وقوع یک جنگ تجاری، قحطی جهانی یا سایر وضعیت اضطراری، چین می تواند دو برابر ایالات متحده زنده بماند.

دیدگاهتان را بنویسید