چینی ها از شرایط موجود در بازار خودرو استفاده می کنند

مدیران خودرو لیست قیمت جدید محصولات ام وی ام و چری را از صبح روز شنبه 27 آذرماه به روز کرد و قیمت هایی را گرانتر و عجیب تر از خودروهای سطحی اعلام کرد.

چینی ها از شرایط موجود در بازار خودرو استفاده می کنند

بر اساس این اطلاعیه خودروی جدید ام وی ام X22 اتوماتیک با قیمت 620 میلیون تومان و آریزو 5 توربو (جدید) با قیمت 727 میلیون تومان اعلام شد. این قیمت ها با توجه به قیمت خودروهای چینی مرغوب یعنی. فیدلیتی و دیگنیتی به ترتیب 735 و 795 میلیون تن بهمن موتور دارند.

همچنین آریزو 6 و تیگو 7 دو خودرویی هستند که از نظر قیمتی گرانتر از محصولات بهمن موتور اعلام شده اند اما کمتر به حساب می آیند.

چینی ها از شرایط موجود استفاده می کنند

با توجه به تحریم ها و تعرفه های واردات خودرو که باعث افزایش قیمت خودرو می شود؛ می توان گفت خودروهای کلاس متوسط ​​چینی که قیمت کمتری نسبت به خودروهای اروپایی و حتی کره ای و ژاپنی دارند، وارد بازار ایران می شوند تا با قیمت های پایین تری در بازار خودرو ایران رقابت کنند.

با این حال قیمت های جدید برخی خودروها نشان می دهد که مزیت ارزان قیمت آنها به تدریج در حال کاهش است.

بی اطلاعی مقامات نظارتی

قیمت محصولات مدیران خودرو پس از افزایش قیمت در آذر 1400 همچنان تفاوت چندانی با قیمت آنها در بازار آزاد ندارد و حدود 200 تا 300 میلیون بیشتر از خودروهای معادل در بهمن ماه است و این انطباق با مصرف کنندگان در بهمن ماه باید بررسی شود. با شرکت های دیگر چون هر دو از ارز آزاد با قیمت یکسان استفاده می کنند، اما قیمت گذاری منظم همچنان برای سایر خودروسازان چالش برانگیز است و اجازه ندارند قیمت محصول خود را به قیمت نهایی نزدیک کنند.

 

به عنوان مثال فیدلیتی در فروش نقدی بهمن موتور حدود 735 میلیون تومان قیمت دارد، اگرچه به دلیل تفاوت قیمت در بازار به دلیل استقبال مشتری، تا حدود 300 میلیون بالاتر در بازار خرید به فروش می رسد، اما بهمن حداقل عرضه می کند. سود و رضایت مشتری

اما قیمت تیگو 7 که گران ترین خودرو مدیران خودرو در لیست قیمت جدید است، با قیمتی حدود یک میلیارد توسط این شرکت معامله می شود که تفاوت چندانی با قیمت جدید کارخانه ندارد. به گفته برخی کارشناسان، این قیمت می تواند منجر به افزایش جدید قیمت ها در بازار شود.

همچنین آریزو 6 نیز که پیش از افزایش قیمت 873 میلیون تومان ارزش گذاری شده بود، در بازار آزاد حدود 900 میلیون تومان قیمت داشت. اما با افزایش قیمت مدیران خودرو در آذر 1400 باید دید بازار خودرو چه واکنشی نشان می دهد.

مقایسه کرامت و تیگو 7

شرکت مدیران خودرو تیگو 7 در لیست جدید خود با توجه به اینکه این خودرو رقیبی در بازار دارد برای سال جدید خود یعنی 1400 991 میلیون فروخته است و این خودروی دیگنیتی با قیمت 790 میلیون از گروه بهمن خودرو است. . دیگنیتی یکی از محصولات مدرن گروه دانگ فنگ به نام IX5 است که با نام دیگنیتی که برندی متعلق به بهمن خودرو است در کشور عرضه می شود.

تیگو از نظر ابعاد و ابعاد در مقایسه با دیگنیتی تفاوت کمتری در طول و فاصله محوری دارد. اما این تفاوت چندان زیاد نیست. با این حال، به دلیل سبک طراحی خودرو، تیگو بلندتر است و احساس قد بلندتر می کند. اما زیبایی و گزینه Dignity در دل مصرف کنندگان بهتر است.

  آتش سوزی مهیب در نیروگاهی در سرزمین های اشغالی + عکس

تفاوت نیروهای فنی دو خودرو بسیار کم است. هر دو کراس اوور چینی از موتور 1.5 لیتری توربوشارژر استفاده می کنند. با تیگو 7 قدرت و گشتاور موتور به ترتیب به 147 اسب بخار می رسد. و 210 نیوتن متر و در دیگنیتی به 148 اسب بخار می رسد. و 220 نیوتن متر که نشان از برتری دیگنیتی دارد اما عادلانه بودن قیمت بهمن موتور حکایت دیگری دارد.

قسمت گیربکس تیگو 7 از جعبه دنده 6 سرعته دوکلاچه استفاده می کند که از CVT Dignity قدرتمندتر است. گیربکس های CVT با تمام مزیت هایی که دارند از نظر لذت رانندگی و سرعت نمی توانند با گیربکس های دوکلاچه رقابت کنند.

زمان اخبار

دیدگاهتان را بنویسید