چگونه گوشی هوشمند را ردیابی کنیم؟

گم شدن، سرقت و غیره دلیل ردیابی تلفن همراه است که مردم می خواهند یاد بگیرند. مردم اغلب می پرسند که آیا می توانند تلفن خود را ردیابی کنند یا اینکه آیا شخص دیگری می تواند تلفن آنها را ردیابی کند.

سوالات متداول در این زمینه عبارتند از، چگونه یک شماره تلفن را به صورت رایگان ردیابی کنیم؟ چگونه تلفنی با شماره IMEI پیدا کنم؟ چگونه با استفاده از نقشه گوگل گوشی را ردیابی کنیم؟ که اغلب پرسیده می شود و ما قصد داریم در این گزارش به آنها بپردازیم.

چگونه شماره تلفن را با شماره IMEI ردیابی کنیم؟

شماره IMEI گوشی یکی از شناسه های کلیدی دستگاه است. شماره IMEI چیزی است که در صورت گم شدن گوشی می توان آن را پیدا کرد. در واقع از آنجایی که هر گوشی یک شماره IMEI منحصر به فرد دارد، می توان از پورتال IMEI برای ردیابی گوشی استفاده کرد.

چگونه یک شماره تلفن را به صورت رایگان ردیابی کنیم؟

در دنیای امروز برای هر چیزی برنامه ای وجود دارد! چندین برنامه ردیابی گوشی در گوگل پلی و اپ استور وجود دارد که به شما کمک می کند گوشی خود را ردیابی کنید. برای این کار باید شماره تلفن مشخص شده را وارد کنید. البته اگر گوشی خود را گم یا دزدیده اید ممکن است سیم کارت شما دور انداخته شود و این روش بی فایده باشد.

چگونه گوشی خود را ردیابی کنم؟

شما فقط می توانید آیفون را ردیابی کنید. در این دستگاه شما قابلیتی به نام Bluetooth Location (Bluetooth Location) دارید که به شما امکان می دهد آیفون خود را پیدا کنید. فرقی نمی کند دستگاه باتری نداشته باشد یا به اینترنت متصل نباشد، همچنان می توانید مکان گوشی خود را ردیابی کنید. باز هم توجه داشته باشید که این کار فقط در آیفون امکان پذیر است.

  آیا دوره دکتری به روی آنتن بازمی گردد؟

چگونه یک گوشی را بدون اتصال داده ردیابی کنیم؟

این ویژگی در هر دو دستگاه اندروید و آیفون موجود است. چندین برنامه نقشه برداری می توانند تلفن شما را بدون شبکه داده ردیابی کنند. این به این دلیل است که سنسور GPS در گوشی دارای دو روش ردیابی مکان است که روش دوم شامل GPS کمکی است. با این روش می توانید گوشی را بدون اتصال داده ردیابی کنید.

چگونه محل تماس تلفنی را ردیابی کنیم؟

برای آن هم برنامه هایی وجود دارد. می توانید مکان تماس تلفنی را از طریق یک برنامه ردیابی کنید. برنامه در اینجا از شماره IMEI و GPS گوشی برای یافتن مکان تماس تلفنی استفاده می کند. در اینجا، برنامه‌ها از نزدیک‌ترین دکل تلفن همراه استفاده می‌کنند که برای برقراری تماس تلفنی استفاده می‌شود. این ویژگی به فرد امکان می دهد مکان تماس تلفنی را ردیابی کند.

محل قرارگیری گوشی هوشمند

چگونه موقعیت گوشی هوشمند خود را ردیابی کنیم؟

امروزه پلتفرم های اندروید و iOS راه های آسانی را برای یافتن گوشی شما ارائه می دهند. در گوشی‌های اندرویدی، می‌توانید موقعیت مکانی گوشی خود را با استفاده از Google Maps ردیابی کنید. همچنین می توانید از Find My Device در Android و Find My Phone در iPhone برای ردیابی موقعیت مکانی خود استفاده کنید. برای ردیابی موقعیت گوشی باید اطلاعات لازم را وارد کنید.

چگونه با استفاده از نقشه گوگل گوشی را ردیابی کنیم؟

همانطور که قبلا ذکر شد، می‌توانید با استفاده از Google Maps یک گوشی را در تلفن اندرویدی خود ردیابی کنید. هنگامی که تلفن اندرویدی شما گم یا دزدیده شد، می توانید از ویژگی Find My Device برای دسترسی به موقعیت مکانی تلفن خود یا حذف داده ها و قفل کردن آن از راه دور استفاده کنید. این قابلیت گوشی شما را از طریق جیمیل ردیابی می کند.

  سهام مشکوک در بازار سهام

برای این کار ابتدا باید وارد اپلیکیشن Find My Device شوید که به ردیابی گوشی شما کمک می کند. در این مرحله چند پیش نیاز وجود دارد، اما برای مثال باید به حساب Google مرتبط با تلفن خود وارد شوید.

به طور کلی، ردیابی گوشی شما پیچیده نیست. با این حال، برای ردیابی گوشی خود باید اطلاعات کلیدی ارائه دهید. شماره IMEI، شماره تلفن شما، حساب مرتبط و سایر جزئیات مشابه برای ردیابی گوشی بسیار مهم هستند. از آنجایی که فقط دارندگان دستگاه این جزئیات را دارند، این روش به حفظ امنیت و محافظت کمک می کند.

اگر موقعیت مکانی دستگاه و اینترنت شما روشن باشد، در این قسمت موقعیت تقریبی گوشی خود را روی نقشه مشاهده خواهید کرد. گزینه های دیگری که در این بخش خواهید یافت عبارتند از: پخش صدا، دستگاه ایمن و پاک کردن داده های دستگاه.

دیدگاهتان را بنویسید