چگونه کش فایرفاکس را پاک کنم؟

اگر اطلاعات قدیمی در مرورگر شما ذخیره شده باشد، در هنگام تلاش برای استفاده مجدد از یک وب سایت، ممکن است مشکلاتی ایجاد شود.

اگر مرورگر شما مشکلی دارد، یکی از راه های تست آن پاک کردن کش آن است. حافظه پنهان پر است زیرا وقتی از اینترنت استفاده می کنید، مرورگر شما اطلاعات وارد شده توسط شما یا وب سایت را ذخیره می کند.

اگر اطلاعات قدیمی در مرورگر شما ذخیره شده باشد، در هنگام تلاش برای استفاده مجدد از یک وب سایت، ممکن است مشکلاتی ایجاد شود. برای مثال، اگر قبلاً صفحه‌ای را دانلود کرده‌اید که اخیراً یک تصویر را به‌روزرسانی کرده است، ممکن است دفعه بعد که از آن تصویر بازدید می‌کنید نسخه قدیمی‌تری از آن را ببینید، مگر اینکه کش مرورگر خود را پاک کرده باشید.

با این حال، باید توجه داشته باشید که پاک کردن حافظه پنهان نیز می تواند مشکلاتی ایجاد کند، از جمله این که باید نام کاربری و رمز عبوری که قبلاً برای ورود به سایت ها تنظیم کرده اید را دوباره وارد کنید.

در این مقاله به نحوه پاک کردن کش مرورگر فایرفاکس می پردازیم.

برای پاک کردن کش دسکتاپ فایرفاکس، مراحل زیر را دنبال کنید:

1 فایرفاکس را باز کنید و روی دکمه Application Menu در گوشه سمت راست بالای مرورگر، در کنار نوار آدرس کلیک کنید.

2. در منوی باز شده روی تنظیمات کلیک کنید.

3. روی گزینه Privacy and Security کلیک کنید.

4. روی Clear Data در قسمت Cookies and Site Data کلیک کنید.

5. بسته به داده هایی که می خواهید حذف کنید دو انتخاب وجود دارد. گزینه اول کوکی ها و داده های سایت است. اگر این گزینه را علامت بزنید، از تمام وب سایت هایی که وارد آن شده اید خارج می شوید و برای ورود مجدد باید دوباره وارد شوید.

  درمان های خانگی با روغن های گیاهی ارگانیک

اما شاید بهتر باشد ابتدا محتوای کش شده وب را بررسی کنید تا ببینید آیا مشکل شما حل شده است یا خیر، و اگر نه، ابتدا به گزینه مورد نظر بروید.

6. برای حذف داده ها روی Clear کلیک کنید.

برای پاک کردن کش در نسخه موبایل فایرفاکس، کافیست به تنظیمات مرورگر خود بروید و در پایین به بخش حریم خصوصی بروید و روی Data Management کلیک کنید. در این قسمت باید سوئیچ گزینه Cache فعال باشد. اکنون با کلیک بر روی دکمه Clear Personal Data کش پاک می شود.

منبع: ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید