چگونه سریع فکر کنیم و کلمات متفکرانه بگوییم؟

Society 24, Nadia Zakalund: تفکر قبل از صحبت مهارتی است که باید یاد بگیریم، اما چرا گاهی اوقات بدون فکر صحبت می کنیم؟ یکی از دلایل این موضوع احساساتی بودن در مورد موضوعی است که باعث می شود بدون فکر در مورد آن صحبت کنیم.

چرا قبل از حرف زدن باید فکر کنیم؟

ما انسان ها موجوداتی اجتماعی هستیم و نیاز داریم که هر روز با اطرافیان خود ارتباط موثر داشته باشیم. بنابراین، ما باید یاد بگیریم که قبل از صحبت کردن، کلمات خود را سبک و سنگین کنیم.

اما چند دلیل کلیدی برای فکر کردن قبل از صحبت وجود دارد:

1. احترام و اعتماد

عاقلانه صحبت کردن باعث می شود دیگران به شما احترام بگذارند و به حرف های شما توجه کنند. افرادی که بدون فکر درباره هر سوالی نظر می دهند پر از خطا و اشتباه هستند. بنابراین دیگر هیچکس حرف آنها را باور نخواهد کرد.

2. آزار دادن دیگران

اگر بدون فکر صحبت کنید، به احتمال زیاد باعث ناراحتی و آزار دیگران خواهید شد. وقتی در یک مکالمه احساساتی می شوید، به احتمال زیاد به نظرات طرف مقابل واکنش منفی نشان می دهید و حرف های عجولانه می زنید.

در چنین مواردی باعث ناراحتی طرف مقابل می شوید. بنابراین، توانایی فکر کردن قبل از صحبت در هر موقعیتی برای شما بسیار مفید خواهد بود.

3. از دردسر دوری کنید

اشتباه نیست که گذشتگان می گفتند: «زبان سرخ به باد سر سبز می دهد!». گاهی صحبت کردن بدون فکر ما را به دردسر می‌اندازد. فرض کنید در محل کار، رئیستان از شما می خواهد کاری را انجام دهید که سخت و کسل کننده است، و شما بدون فکر، فقط به خاطر استقبال او، بله را می گویید. با این کار برای خود مشکل ایجاد می کنید.

  برای مراقبت از کلیه های خود این 8 ماده مغذی را بخورید!

آماده/// چگونه سریع فکر کنیم و با دقت صحبت کنیم؟

چه چیزی باعث می شود ما منطقی صحبت نکنیم؟

پاسخ به این سوال در ویژگی «کنترل رفتار فوری» نهفته است. در واقع توانایی کنترل میل به انجام کاری یا واکنش ناگهانی به هر مشکلی که پیش می آید، «کنترل رفتار فوری» نامیده می شود. اگر این مهارت را نداشته باشید، به احتمال زیاد در موقعیت های مختلف، نامناسب صحبت کنید.

گاهی اوقات ممکن است تعجب کنید که چرا وقتی با مردم صحبت می کنید نمی توانید درست فکر کنید و صحبت کنید؟ یا چرا همیشه اشتباه می گویید؟


بیشتر بخوانید: با افرادی با شخصیت مرزی آشنا شوید!


دلیل این وضعیت معمولاً در عدم صبر، عدم مهارت گوش دادن یا رفتار فوری است. بنابراین، برای اینکه بتوانید قبل از صحبت کردن به درستی فکر کنید، باید هیچ یک از مشکلات فوق را نداشته باشید.

چگونه قبل از صحبت کردن فکر کنیم؟

قبل از صحبت کردن، به نکات زیر توجه کنید:

1. ابتدا به خود بگویید که آیا آنچه می خواهید بگویید درست است یا خیر

هرچه می گویید باید از صحت آن مطمئن باشید. اگر می خواهید به چیزی واکنش نشان دهید، باید مطمئن شوید که آنچه می گویید درست است.

2. چیزی مفید و مفید برای دیگران بگویید

اگر سخنان شما مفید است و به دیگران کمک می کند، آنها را بگویید. اما اگر فکر می کنید ارزش خاصی ندارد، بهتر است ساکت شوید.

به عنوان مثال، فرض کنید دوست شما در حال تلاش برای تکمیل یک کار دشوار است. اگر بتوانید به او پیشنهادی بدهید تا کار را برایش راحت تر کنید، مفید خواهد بود. در غیر این صورت نیازی به اظهار نظر بیهوده در مورد تلاش او نیست. همچنین مواظب باشید چیزی نگویید که باعث رنجش او شود.

  دستگیری عاملان خرافات در گیلان

چگونه کلمات متفکرانه بگویم؟

3. مطمئن شوید که نظرات شما الهام بخش است

هنگامی که با دیگران صحبت می کنید، کلماتی را بگویید که به دیگران الهام می بخشد و آنها را تشویق می کند و روحیه آنها را برای زندگی بهتر تقویت می کند.

4. در صورت لزوم نظر دهید

هر زمان که واقعاً نیاز داشتید صحبت کنید و نظر خود را بیان کنید. لازم نیست همیشه و در هر موقعیتی صحبت کنید.

5. کلمات مثبت بگویید

اگر حرف مثبتی برای گفتن ندارید، بهتر است ساکت شوید. انسان ها موجوداتی احساسی هستند و هر از گاهی نیاز به تایید دارند. بنابراین وقتی با دیگران صحبت می کنید از کلمات تند استفاده نکنید و دیگران را آزار ندهید، برعکس از کلمات مثبت و محبت آمیز استفاده کنید.

چگونه سریع فکر کنیم و کلمات متفکرانه بگوییم؟

یکی از راه های سریع فکر کردن این است که آن را با دوستان یا همسالان خود تمرین کنید. موضوعات مختلف را مطرح کنید و بلافاصله به آنها واکنش نشان دهید. زمان واکنش ها و پاسخ های خود را.

با انجام این نوع تمرینات مهارت سریع اندیشی را می آموزید و می توانید به حرف های دیگران و موقعیت های شخصی و شغلی خود پاسخ صحیح دهید و کلمات متفکرانه ای را بیان کنید.

در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند قبل از صحبت کردن، فکر کردن را تمرین کنید:

* موقعیت های مختلف را در ذهن خود ترسیم کنید و برخی از واکنش هایی که ممکن است به آنها داشته باشید را بنویسید.

* جملات و کلمات مثبت و الهام بخش را یاد بگیرید و آنها را تمرین کنید. این به شما امکان می‌دهد در موقعیت‌های واقعی مثبت صحبت کنید بدون اینکه نیازی به فکر کردن زیاد باشد.

  قیمت طلای جهانی امروز 1400/10/15 می باشد

* یاد بگیرید که از چه جملاتی می توانید برای تغییر موضوعات بحث بین خود و دیگران استفاده کنید. وقتی احساس می کنید که مکالمات شما ممکن است ناخوشایند باشد، عالی است.

طبق این مقاله می توانید بدون مشکل با دیگران صحبت کنید و آنها از صحبت های شما لذت خواهند برد.

منبع:
https://www.orai.com/blog/think-before-you-speak/

2022-08-18 07:03:02

دیدگاهتان را بنویسید