چگونه زندگی زناشویی منجر به طلاق سفید می شود؟

جامعه 24- یکی از مهم ترین تصمیماتی که هر فردی در زندگی خود می گیرد، تصمیم به ازدواج با فردی خاص است، فردی که با معیارهای او هماهنگ باشد، معیارهایی که درست بودن آن بسیار مهم است. ازدواج یک تصمیم مهم در طول زندگی است، بنابراین مهمتر از آن چیزی است که انتظار می رود.

بعد از ازدواج، زندگی یک نفر با دیگری تقسیم می شود، بنابراین اهداف و بسیاری از امور دیگر بین دو نفر مشترک می شود، در واقع زندگی مشترک یعنی ارتباط عاطفی، اهداف مشترک یعنی پیوند جنسی با همسر و هزاران چیز دیگر.

اگر هر یک از این وظایف و امور در زندگی مشترک رعایت نشود، کار را به حدی دشوار می کند که زن و مرد به فکر جدایی بیفتند، هر چند در این بین بنا به شرایطی که دارند، ممکن است اقدامی انجام ندهند. طلاق صوری و ثبت آن در دفتر ثبت اسناد رسمی ثبت نام نکنید.

اگرچه این طلاق در هیچ دفترخانه ای ثبت نشده است، اما زندگی مشترک هیچ نشانه و نشانه ای از زندگی زناشویی سالم و با کیفیت ندارد. متاسفانه در کشورهایی که ازدواج مقدس است و طلاق ناموفق تلقی می شود، آمار طلاق عاطفی زیاد است.

درباره طلاق سفید چه می دانید؟

دلایل طلاق سفید

یکی از دلایل مهم طلاق سفید و عاطفی این است که زوجین از زندگی مشترک خود راضی نیستند. در ابتدای زندگی مشترک هیچ زن و مردی به طلاق فکر نمی کنند، حتی اگر طلاق سفید باشد، اما پس از مدتی به دلیل عدم شناخت کافی از یکدیگر و عدم تفاهم و همچنین بروز دعواهای مکرر و طولانی بین. زن و مرد بعد از یک دوره طولانی وارد مرحله بی تفاوتی می شوند در واقع آخرین مرحله از رابطه عاطفی زن و مرد بی تفاوتی است.

مشکلات اخلاقی و روانی هر زوجی می تواند زندگی آن ها را به ورطه سقوط برساند.

در زیر به دلایل روانی موثر بر طلاق عاطفی اشاره می کنیم:

  ساخت اولین رودستر ایرانی

عدم احترام و درک متقابل

یکی از عوامل مهم برای همزیستی مسالمت آمیز و آرامش در زندگی احترام متقابل است. توجه به تفاوت‌های موجود بین زن و مرد، شناخت ویژگی‌ها، حالات و خواسته‌های همسر و عمل به آنها یکی از موارد حفظ احترام متقابل است.

راز صمیمیت زن و مرد در شناخت ویژگی های یکدیگر و درک تفاوت های آنهاست. وقتی احترام متقابل از بین برود، رنجش در زوج ایجاد می شود و این باعث ایجاد فاصله بین آنها می شود.

فقدان حقیقت، صداقت و اعتماد

وقتی یک رابطه صمیمانه شکل می گیرد که صداقت و اعتماد بر روابط حاکم است، وقتی یکی از زوجین دروغ می گویند یا کاری مخفیانه انجام می دهند، زوجین به یکدیگر اعتماد ندارند و این عدم اعتماد رابطه را وارد فضای سرد و بی روح می کند.

درباره طلاق سفید چه می دانید؟

دعوا و مشاجره

دعوا و اختلاف در هر زندگی اتفاق می افتد و این قابل درک است، اما نه برای همیشه. همه به دنبال مکانی برای استراحت هستند، اما گاهی اوقات خانه فقط برای برخی افراد ناراحتی به همراه دارد. مشاجره در خانه یکی از عواملی است که آرامش و امنیت خانه را از بین می برد. تعارض بر کیفیت زندگی زوجین تأثیر نامطلوبی دارد.

تفاوت های فرهنگی و سطح تحصیلات

یکی دیگر از دلایلی که می تواند منجر به طلاق عاطفی و سفید در زندگی مشترک شود، ازدواج افراد با دو سطح تحصیلات، فرهنگ و جهان بینی متفاوت است.

از سوی دیگر عدم علاقه به زوجه، رعایت نکردن بهداشت فردی، اعتیاد به مواد مخدر و اینترنت و شبکه های اجتماعی، عدم بیان شفاف خواسته ها، عوامل اجتماعی و اقتصادی و افزایش توقعات مادی از دیگر عوامل مؤثر در وقوع است. از طلاق عاطفی

درباره طلاق سفید چه می دانید؟

نشانه های طلاق سفید

اگر این علائم را در رابطه خود با همسرتان مشاهده کردید، جدایی عاطفی را تجربه کرده اید یا در معرض خطر قرار دارید:
با هم بحث نمی کنید و نسبت به حل مشکلات بی تفاوت هستید. واقعا حرفی برای گفتن نیست

  تعویض نقاشی دیواری میدان ولیعصر (عج) + عکس

گذراندن زمان بیش از حد با دوستان و سرگرمی های بیش از حد در خارج از خانه

مثل سابق وقت نمی گذارید و به حرف های همسرتان گوش می دهید و بیشتر هم اتاقی هستید تا همسر و یک زندگی مشترک.

روابط جنسی شما به شدت کاهش یافته است و ارتباط عاطفی خاصی که قبلا داشتید ندارید.

توجه بیش از حد به کودکان

درست است که بچه ها خیلی مهم هستند، اما برای داشتن یک زندگی خانوادگی موفق، حفظ رابطه زن و شوهر در اولویت اول است و بعد نوبت بچه هاست، آنها باید نفرت خود را نسبت به فرزندشان نشان دهند و جایگزین همه شوند. کاستی های عاطفی همسر با فرزندشان

توجه بیش از حد به نقاط ضعف طرف مقابل

تو به خودت اعتماد نداری

به طور کلی، یکی از مهم ترین نشانه های طلاق عاطفی این است که زوج ها زمانی که تنها هستند آرامش بیشتری دارند. فعالیت ها و سرگرمی های مشترک بسیار کم می شود و همه در حالی که متاهل هستند تنها زندگی می کنند.

راه های پیشگیری از طلاق عاطفی

در مورد مشکل صحبت کنید و سعی کنید آن را حل کنید

گاهی برخی از زن و شوهرها برای حل مشکلات خود با یکدیگر صحبت نمی کنند، در حالی که بسیاری از آنها با صحبت حل می شوند. بنابراین اگر مشکلی در زندگی مشترک خود احساس می کنید، به جای نادیده گرفتن آن، با همسرتان در مورد آن صحبت کنید و سعی کنید آن را حل کنید.


بیشتر بخوانید: آگاهانه وارد یک زندگی مشترک شوید


آموزش مهارت های زندگی برای زوجین

یکی از مهم ترین آموزش های مورد نیاز برای جلوگیری از جدایی عاطفی، آموزش مهارت های زندگی به زوجین است و همه به این آموزش ها نیاز دارند زیرا مشکلات زندگی بدون آموزش و به صورت پیش فرض حل نمی شود.

  افتتاحیه جدیدترین هواپیما + فیلم وزارت دفاع

همسران باید بدانند که چگونه مشکلات و اختلافات خود را بیان و حل کنند، نحوه حل مشکلات را بیاموزند، یاد بگیرند که چگونه با همسر خود رفتار کنند و غیره. رفتار درست در پرتو آموزش حاصل می شود و همه باید به این آموزش ها دسترسی داشته باشند و به دنبال یادگیری باشند. بودن

متأسفانه در جامعه ما این آموزش ها بسیار نادر است و مردم هنوز منبع مناسب و مطمئنی از آموزش های علمی و بنیادی در این زمینه ها ندارند.

درباره طلاق سفید چه می دانید؟

به مشاور مراجعه کنید

اگر افراد مشکلی در زندگی خود می بینند که به تنهایی نتوانسته اند آن را حل کنند، بهتر است به یک روانشناس یا مشاور مراجعه کنند تا با ریشه یابی مشکل، به آنها کمک کند تا زندگی آنها از هم نپاشد. .

تعادل بین تربیت سنتی و سبک زندگی مدرن

بسیاری از زوج ها در یک زندگی سنتی و با سبک تربیتی سنتی بزرگ شده اند، اما ارتباطات، اینترنت و ارتباطات گسترده نیازهای جدیدی را وارد زندگی افراد کرده است و اگر تفاوتی از نظر سبک سنتی و مدرن بین زوجین وجود داشته باشد. به احتمال زیاد جدایی عاطفی رخ می دهد، بنابراین بهتر است مجموعه ای از سبک های زندگی مدرن را در زندگی خود بگنجانید.

استفاده صحیح از شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی یک سبک زندگی خاص با تجمل گرایی را ترویج می کنند که خواسته های جدیدی را برای فرد ایجاد می کند، بنابراین برای جلوگیری از سردی و جدایی عاطفی زوجین بهتر است در این زمینه آموزش هایی دیده شود و افراد با آگاهی از این شبکه ها استفاده کنند.

یکی دیگر از مشکلات استفاده از فضای مجازی بحث زمانی است که زوجین در کنار هم هستند و در خانه باید مدت زمان مشخصی را برای استفاده از شبکه های اجتماعی در نظر بگیرند تا علاوه بر استفاده از این فناوری ها، زمان کافی برای همسر و خانواده خود داشته باشند. . بودن

2022-07-30 06:46:03

دیدگاهتان را بنویسید