چگونه دلار سهمیه ای بخریم؟!

تفاوت قیمت ها بین نرخ ارز بازار آزاد و صرافی ها باعث شد تا نوع خرید ارز در صرافی ها تغییر کند.

تا همین چند هفته پیش همه می توانستند با کارت ملی سهمیه 2200 دلاری خود را دریافت کنند. اما با شرایط جدیدی که بانک مرکزی در نظر گرفته است، هر داوطلب باید یک کارت ملی، دو کارت بانکی به نام خود، یک سیم کارت، یک اصل و کپی مدارکی از قبیل بلیط، ویزا، گذرنامه و عوارض خروج از کشور داشته باشد. سهمیه خود را دریافت کند. .

دلیل اصلی این وضعیت اختلاف حدود دو هزار تنی قیمت دلار آزاد با صرافی ملی بود. در نتیجه سهمیه دلار افزایش یافته و صرافی ها صف های طولانی را به خود دیده اند.

چند فعال بورسی گفتند در حال حاضر امکان خرید آنلاین ارز وجود ندارد، باید مدارک لازم را به صرافی های کاغذی ارائه کنند.

در ماه های اخیر برخی افراد از ارز سهمیه ای برای سفر یا مهاجرت استفاده کرده اند.

پیگیری صرافی ها نشان می دهد که اگر فردی قصد خرید سهم دلار از صرافی ها را داشته باشد، علاوه بر کارت ملی و دو کارت به نام خود، باید سیم کارت، اصل و کپی مدارکی مانند بلیط، ویزا را نیز همراه داشته باشد. ، گذرنامه و هزینه ها. تا بتواند از سهمیه 2200 دلاری خود استفاده کند.

البته داشتن تنها یکی از موارد فوق کافی نیست و متقاضی دلار سهمی باید اصل و کپی تمامی موارد فوق را داشته باشد. به نظر می رسد این سیاست جدید کاهش عرضه ارز سهمیه ای باعث کاهش طول خطوط مبادلاتی شود.

  فال ابجد امروز 5 تیر 1401

آیا می توانیم دلار سهمیه ای بگیریم؟

یکی از دلالان ارز می گوید: «مردم شماره تلفن، کارت ملی، کارت و بانک خود را به من می دهند و من در عرض دو سه روز به نام همان فرد سهمیه دلاری می گیرم. در عوض 500000 تن به حساب شخص اضافه می کنم. معامله سودآور است، اما برای ما کمی دشوار است.

اپراتور صرافی همچنین می گوید برای دریافت ارز سهمیه ای باید بلیت، ویزا، گذرنامه، کارت ملی و کارت معتبر داشته باشید که بدون آن نمی توانید ارز مسافرتی دریافت کنید.

این دو اظهار نظر نشان می دهد که با وجود شرایط سخت برای اخذ ارز سهمیه ای، این گروه همچنان با رانت تمامی اسناد به دنبال کسب سود هستند.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید