چه کسی نیاز به دوز سوم واکسن دارد؟

محققان می گویند ما به شواهد بیشتری نیاز داریم تا مردم را متقاعد کنیم که دوز سوم واکسن مورد نیاز است. در همین حال ، محققان FDA می گویند نیازی به تزریق بوستر نیست ایالات متحده آمریکا به زودی این کار را برای شهروندانی که دو دوز واکسن دریافت کرده اند نیز انجام می دهد. دلیل این امر کاهش سطح ایمنی افراد در برابر Covid-19 و دولت با دوز سوم ، او می خواهد مردم را دوباره در برابر این بیماری کشنده مقاوم کند.

علاوه بر نیاز به مدارک بیشتر ، سازمان بهداشت جهانی او می گوید بسیاری از مردم در کشورهای مختلف هنوز به اولین دوز دسترسی ندارند:

به گفته محققان ، ارزیابی خطر / فایده باید تعداد موارد شدید کووید -19 را در نظر بگیرد که دوز سوم می تواند از آنها جلوگیری کند. علاوه بر این ، ایمنی و کارایی گونه های فعلی کرونا باید ارزیابی شود:

با وجود این اتهامات ، برخی از کشورها تزریق دوز سوم واکسن تاج به شهروندان خود را آغاز کرده اند. البته باید توجه داشت که این مقاله نیاز به واکسن را برای عموم مردم زیر سال می برد و ربطی به تزریق دوز سوم واکسن به گروه های خاصی مانند افرادی که از بیماری های خود ایمنی رنج می برند ، ندارد. دوز تقویت کننده برای این افراد مفید خواهد بود.

دانشمندان می گویند که دوز سوم می تواند خطرناک باشد اگر در زمان اشتباه به انسان تزریق شود. به گفته آنها ، شاید در آینده و زمانی که مصونیت ایجاد شود واکسیناسیون اگر نمونه اصلی از بین برود یا گونه جدیدی پخش شود که اثر واکسن را تضعیف کند ، ما به دوز سوم نیاز داریم. البته ، ما هنوز نمی دانیم که دوز سوم چگونه بر بدن تأثیر می گذارد و برای درک آن به تحقیقات بیشتری نیاز داریم.

  ملی پلاس، تحولی جدید در مشتری مداری ملی

دیدگاهتان را بنویسید