چه کسانی در شب یلدا هندوانه نخورند؟

هندوانه یکی از میوه های پرطرفدار است و خواص آن به قدری زیاد است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد، اما اخیراً محققان به این نتیجه رسیده اند که بهتر است این میوه را هنگام خواب نخورید که دلیل نزدیک شدن به شب یلد در این است. منطقه دلیل این امر و اینکه چه کسانی نباید در شب یلدا هندوانه نخورند را بررسی می کنیم.

مشکلی که در مورد آن صحبت می کنیم، دیر هضم شدن این میوه است که در هنگام خواب اتفاق می افتد. هندوانه در شب و هنگام خواب هضم نمی شود و در نتیجه روز بعد باعث مشکلات معده می شود. همچنین اثر مضری بر ادرار دارد.

مصرف هندوانه می تواند شب بعد مدام شما را به توالت بکشاند، بنابراین ناراحت می شوید. خوردن این گونه میوه ها در شب نیز خواب را مختل می کند.

آیا هندوانه برای گرسنگی نیمه شب مناسب است؟

این میوه بسیار کم کالری است و مقدار زیادی از آن تنها 200 کالری وارد بدن شما می کند. 4 لیوان آب هندوانه حاوی 184 کالری است و گزینه خوبی برای میان وعده ها و کاهش وزن است. همچنین مصرف آن در نیمه های شب خوب است، مگر اینکه پرخوری کنید.

مقدار کمی هندوانه می تواند معده شما را پر کند، پس اگر اصرار به خوردن آن در شب دارید، حتما از مقدار کم آن استفاده کنید.

راه دوم این است که بلافاصله پس از خوردن این میوه به رختخواب نروید و هر بار که این میوه را در شب می خورید، چند ساعت صبر کنید و سپس به رختخواب بروید.

  رژیم خام گیاهخواری 40 روزه برای کاهش وزن

مشکلات روده

میزان لیکوپن موجود در هندوانه حدود 30 گرم یا بیشتر است که می تواند عوارض ناخوشایندی را افزایش دهد. مصرف موادی مانند گوجه فرنگی و هندوانه سرشار از لیکوپن می تواند باعث مشکلات معده شود. این افراد دو برابر دیگران در معرض مشکلات گوارشی مانند اسهال، تهوع، استفراغ، نفخ و سوء هاضمه هستند.

هیپرکلمی

خوردن غذاهای سرشار از پتاسیم مانند هندوانه می تواند بر میزان پتاسیم خون تاثیر منفی بگذارد که به آن هایپرکالمی می گویند. این مشکل باعث اثرات منفی قلبی عروقی می شود که می تواند منجر به سوزش سر دل و از دست دادن کنترل عضلات شود.

کلیه ها همچنین باید از پتاسیم ناخواسته محافظت شوند تا از نارسایی جلوگیری شود. هندوانه همچنین حاوی 320 میلی گرم پتاسیم در هر 280 گرم است که به این معنی است که هر لیوان آب هندوانه 511 میلی گرم پتاسیم دارد.

واکنش های آلرژیک

مصرف هندوانه به خصوص در فصل زمستان می تواند در انسان واکنش های آلرژیک ایجاد کند و افرادی که مستعد آلرژی هستند باید تا حد امکان از مصرف این میوه پرهیز کنند، زیرا هندوانه حاوی آنزیم هایی است که حساسیت را شدیدتر می کند.

افرادی که به خیار، هویج و کرفس حساسیت دارند بیشتر به این ماده حساسیت دارند. آلرژی به هندوانه در زمستان یا هر فصل دیگری می تواند علائمی مانند خارش، قرمزی، تورم، تاول، اسهال یا آنافیلاکسی ایجاد کند.

دیابت بارداری

مطالعات نشان می دهد که مصرف مقادیر زیاد هندوانه در زنان باردار می تواند قند خون آنها را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. زنان در دوران بارداری از نظر جسمی و روحی ناپایدار هستند و مصرف هندوانه بیش از هر چیز دیگری قند خون را بالا می برد و باعث دیابت می شود. همچنین می تواند باعث مشکلاتی مانند سوزش سر دل و اسهال شدید شود.

  قیمت بیت کوین امروز 1400/10/14

مصرف هندوانه فضای زیادی در معده شما اشغال می کند و به همین دلیل فضای کافی برای مواد مغذی باقی نمی گذارد، بنابراین اصلا برای میوه مناسب نیست.

فشار خون پایین

خوردن هندوانه به خصوص در شب می تواند سطح فشار خون را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، بنابراین اگر فشار خون شما پایین است، از این میوه به خصوص در شب استفاده نکنید.

هنگامی که به انسولین مقاوم هستید، قند خون شما به افزایش و کاهش ادامه می دهد. سلول ها همچنین در صورت کمبود گلوکز انسولین بیشتری تولید می کنند و هم قند خون و هم گلوکز در خون باقی می مانند و سطح بالای قند خون می تواند بر عملکرد افراد مبتلا به دیابت تأثیر منفی بگذارد. هندوانه قند طبیعی نیز دارد که برای افرادی که قند خون بالا دارند مضر است.

افرادی که مشکلات طحال دارند

برخی افراد پس از خوردن هندوانه دچار مشکلات طحال می شوند. این مشکل با علائمی مانند درد یا تورم در سمت چپ شکم و تیره شدن رنگ بدن یا سفیدی چشم همراه است.

بهترین زمان برای خوردن هندوانه

بهترین زمان برای خوردن هندوانه بین دو وعده غذایی، سه ساعت بعد از غذا و یک ساعت قبل از غذا است. سعی کنید هندوانه را بعد از غذا یا در هنگام تشنگی یا گرسنگی نخورید زیرا مضر است و باعث سوء هاضمه می شود.
مصرف هندوانه برای افرادی که بدنی لاغر، خشک و گرم دارند مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید