چه کسانی به بیماری عروق کرونر بدون علامت مبتلا می شوند؟

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که بسیاری از افراد مبتلا به کووید 19 از بیماری خود بی اطلاع هستند.

متخصصان مراقبت های بهداشتی مدت هاست به دنبال این بوده اند که بدانند چه تعداد از افراد مبتلا به کووید 19 هیچ علامتی ندارند. از آنجایی که افراد بدون علامت احساس بیماری نمی کنند، به ندرت مورد معاینه قرار می گیرند.

به همین دلیل، کارشناسان تنها توانسته اند تعداد این موارد بدون علامت را تخمین بزنند، اما بر اساس مطالعه جدیدی که در شبکه JAMA Open منتشر شده است، تعداد این بیماران بدون علامت مشخص شده است.

محققان 95 مطالعه را از ژانویه 2020 تا فوریه 2021 مورد مطالعه قرار داده اند که نزدیک به 30 میلیون نفر را در آسیا، اروپا، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و آفریقا تحت پوشش قرار داده است.

محققان دریافتند که حدود 40 درصد از بیماران کوید بدون علامت بودند. بیش از 60 درصد موارد تایید شده آسیت در افراد زیر 20 سال بدون علامت هستند. این درصد برای افراد 20 تا 39 سال 50 درصد، برای افراد 40 تا 59 سال 32 درصد و برای افراد بالای 60 سال 33 درصد بوده است.

به گفته محققان، عفونت‌های بدون علامت در زنان باردار، مسافران هوایی یا کشتی‌های تفریحی رایج‌تر است و در خانه‌های سالمندان قرار می‌گیرند.

دکتر آلن ولز، استاد آسیب شناسی در دانشگاه پیتزبورگ گفت: نتایج این مطالعه نشان داد که دو سوم افراد مسن دارای علائم هستند و حدود دو سوم افراد بین 20 تا 30 سال هیچ علامتی نداشتند. . مدرسه پزشکی.

  فیلم های مرد عنکبوتی و چالش های خلق و نمایش

کارشناسان بهداشتی می گویند که به دلیل سویه های بسیار قابل تحمل تاج، مانند دلتا و اومیکرون، احتمالاً امروزه موارد کووید 19 بدون علامت بیشتر از زمان مطالعه وجود دارد.

به گفته ولز، واکسن ها همچنین می توانند به افزایش خطر عفونت های بدون علامت کمک کنند، زیرا در برابر بیماری های شدید بسیار موثر هستند، اما فقط علائم عفونت های پیشرفته را از بین می برند. دکتر شاو پیلای، ایمونولوژیست و دانشجوی پزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد، گفت: بهترین محافظت در برابر کووید، دریافت واکسن و دوز تقویت کننده است.

دیدگاهتان را بنویسید