چه لباس هایی برای موفقیت شغلی مناسب هستند؟

فرادید| این ایده که برای افزایش موفقیت خود نیاز به پوشش خوب در محیط کار داریم، ایده نسبتاً روشن و قدیمی است. بنابراین، معمولاً افراد اغلب با لباس رسمی در محل کار ظاهر می شوند و اعتقاد بر این است که هر چه لباس مرتب تر باشد، بهتر است.

به گزارش فراد؛ در دفاتر قدیمی، کسانی که در رأس هرم سازمانی بودند اغلب کت و شلوار رسمی می پوشیدند و اگر می خواستید در آن دفاتر به شغل مورد نظر خود برسید، باید از لباس پوشیدن این افراد تقلید کنید.

اما ظهور تکنولوژی این کلیشه را تغییر داده است. تصاویری که به ذهن مدیران ارشد در سیلیکون ولی می رسد، تصاویری از مردان و زنان با شلوار جین، مقنعه و ژاکت با یقه مشکی است.

در دنیای تکنولوژی، موفقیت به نوعی لباس فرم متفاوت نیاز دارد که در مقایسه با کت و شلوارهای قدیمی، پوششی غیر رسمی است.

گرایش به پوشش غیررسمی که در ابتدا در بخش فناوری مشاهده شد، به تدریج به سایر بخش‌های بازار کار نیز سرایت کرد.

وقتی در سال 2020 تغییر انبوه به دورکاری آغاز شد، قوانین پوشش مناسب در محل کار نیز به کلی تغییر کرد.

در طول اپیدمی، کارمندان اغلب همکاران خود را در کنار یکدیگر در جلسات آنلاین می دیدند – اگر اصلاً دیده می شد. کارمندان به راحتی می توانند با پوشیدن پیراهن یقه دار، زیر شلواری و دمپایی، خود را از خانه به خوبی نشان دهند. اگر دوربین خاموش باشد، حتی می توانند لباس خواب بپوشند و زیر لحاف کار کنند.

  کشف 523 مکان تاریخی قاچاق از یک خانه

اکنون که بسیاری از شرکت‌ها دوباره کارمندان خود را استخدام کرده‌اند و شرکت‌ها در حال آزمایش مدل‌های هیبریدی برای شروع هستند، تعداد کمی از شرکت‌ها از کارمندان خود خواسته‌اند که به این پوشش رسمی بازگردند.

پوشش مناسب پیام درست را ارسال می کند

به نظر نمی رسد پوشیدن لباس های رسمی، مانند کت و شلوار، این پیام قدیمی را در محیط های کاری دیگر منتقل کند. یعنی در حالی که پوشیدن لباس های کلاه دار نوعی پوشش نیروبخش است.

پوشش ایده آل برای موفقیت همیشه هنرهای زیبا بوده است. گفته می شود اگر می خواهید در یک سازمان خاص به شغل مورد نظر خود برسید، باید مانند افرادی که در آن سازمان کار می کنند لباس بپوشید.

سارا آرچر، مربی حرفه ای از لندن، می گوید: «از این طریق پیامی در مورد جایی که هستید و می خواهید انجام دهید ارسال می کنید. ما باید مانند همکارانمان لباس بپوشیم تا احساس کنیم عضوی از گروه هستیم. “یا اگر می خواهید در شغل خود موفق شوید، باید مانند یک مدیر لباس بپوشید تا نشان دهید که قبلاً خود را عضو گروه می دانید.

جلب توجه به شباهت ظاهری شما با مدیران ارشد یک استراتژی موثر برای موفقیت است. افرادی مثل ما افراد مورد علاقه ما هستند. این پدیده را خویشاوندی می نامند.

تحقیقات نشان می دهد که مدیران تمایل بیشتری به استخدام افراد و دادن ترفیع به افرادی دارند که شبیه خودشان هستند و این شامل خصوصیات ظاهری افراد نیز می شود.

هماهنگی سبک پوشش خود با افرادی که دارای پست های ارشد در سازمان ها هستند نیز به شما کمک می کند تا خود را بخشی از گروه و احساس کنید که بخشی از گروه هستید.

  ماجرای صدای وحشتناک در همدان چه بود؟!

مطالعات نشان می دهد که پوشیدن لباس های رسمی بیشتر باعث افزایش عزت نفس کارکنان در محل کار می شود و در واقع عملکرد آنها را بهبود می بخشد.

آرچر که این موضوع را با مشتریانش دیده است، می گوید: «برای بسیاری از افراد، تمرکز مثبت بر نحوه لباس پوشیدن و عملکردشان در محل کار، منبع اطمینان نسبت به کاری است که انجام می دهند.

یکی از کلیدهای موفقیت این روزها این است که نشان دهید قوانین محل کار در مورد نوع پوشش را درک می کنید و می توانید به آن پایبند باشید.

در گذشته، زمانی که همه لباس های رسمی می پوشیدند، رمزگشایی از قوانین نانوشته در مورد نوع لباس راحت تر بود. امروزه در برخی سازمان ها و شرکت ها کد لباس متنوع و متعدد است، رمزگشایی از پوشش مناسب دشوار شده است. با این حال، انتخاب لباس و پوشش مناسب همچنان نشان می دهد که شما فرهنگ شرکت را درک کرده و با آن مطابقت دارید.

این بدان معنی است که شما به جزئیات، تعهد و ثبات اهمیت می دهید. این نشان می دهد که شما سعی می کنید برند شخصی خود را بر اساس نحوه ظاهر شدن در جمع بسازید.

به خاطر داشته باشید که گاهی اوقات مد شدید در محل کار پیام های منفی برای شما ارسال می کند. این روزها کارمندان 79 درصد از شرکت های آمریکایی لباس های راحتی و راحتی می پوشند.

اگر در محیط کاری که چنین پوششی رایج است، لباس های رسمی زیادی می پوشید، به امید اینکه علاقه نشان دهید و ارتقا پیدا کنید، ممکن است نتیجه معکوس بگیرید.

  درمان خانگی "سینوزیت"

آرچر می گوید: «می توانید احساس کنید که ماهی از یک مکان تنگ بیرون می آید. مد افراطی در چنین محیط هایی به این معناست که شما فرهنگ سازمان را نادیده گرفته اید و آن را به درستی درک نکرده اید یا ناظر خوبی نیستید. بنابراین شما گزینه خوبی برای کار و استخدام در این شرکت نیستید.»

به طور کلی باید بدانید که نوع پوشش شما همچنان یکی از مهم‌ترین گزینه‌های استخدام و ارتقاء در شرکت‌ها و سازمان‌ها است و اگر ناظر خوبی نیستید و نمی‌توانید خود را با کدهای پوشش در شرکت‌ها وفق دهید، می‌توانید عضو نباشید. از این شرکت ها

منبع: BBC World
ترجمه: سایت فرادید

دیدگاهتان را بنویسید