چهره جدی 4 بازیگر طنز در جشنواره فجر

423327 239 خبر مرکزی

مشهد چاشیان| در میان اسامی بازیگرانی که در چهلمین جشنواره فجر حضور خواهند داشت، نام های متعددی دیده می شود که با نقش های کمدی بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار گرفته اند و با وجود تجربه ایفای نقش های جدی و ایفای نقش در کارهای غیر کمدی، به عنوان کمدین شناخته می شوند. .

پیمان جمشیدی، امین حیایی، مجید صالحی و مهران مدیری چهار بازیگری هستند که با فیلم های غیر کمدی مانند «نه مادر»، «علف»، «آخرین برف» و «خائن» راهی جشنواره فجر می شوند.

پیمان جمشیدی

پیمان جمشیدی یکی از محبوب ترین ستاره های کمدی امروزی است که حضورش تضمین کننده فروش خوب گیشه فیلم است.

او در طول دوران حرفه ای خود در فیلم های غیر کمدی نیز حضور داشت، اما معمولاً رگه هایی از کمدی و طنز در نقش او دیده می شد. فیلم «خط فرضی» در مقایسه با آثار قبلی جمشیدی استثناست. فضا و تاریخچه فیلم که به دروغ و پنهان کاری می پردازد کاملا جدی است و نقش جمشیدی به عنوان همسری بی رحم و بداخلاق ربطی به کمدی ندارد.

این بازیگر امسال در دو فیلم «بی مادر» سید مرتضی فاطمی و «علف» کاظم دانشی بازی کرد و تجربه های مختلفی را پشت سر گذاشت. هنوز جزئیاتی از نقش های جمشیدی منتشر نشده است اما او در این فیلم ها گریم متفاوتی دارد و با توجه به ژانر و فضای آن ها نقش های اصلی را ایفا کرده است.

پیمان جمشیدی سال گذشته با «خط فرضی» شکست خورد و دو فیلم جدید او فرصت جدیدی برای این بازیگر است. جمشیدی در «بی مادر» در نقش شخصیت هایی چون امیر آقایی و در «علف» سارا بهرامی و ستاره پسیان را بازی کرد.

  عکس / اظهارنظر جنجالی درباره طارمی

آمین حیایی

امین حیایی در دهه 90 با حضور در چند فیلم خوب غیر کمدی مانند «شعله ور»، «دارکوب» و «درخونگاه» بار دیگر توانایی خود را برای یک بازیگر معمولی تغییر داد و از یک ستاره کمدی به یک فیلم تبلیغاتی تبدیل شد. بازی در فیلم های جدی باعث نشد که امین حیایی از ژانر کمدی فاصله بگیرد و همچنان برخی از پیشنهادات کمدی او را می پذیرد اما در کنار این آثار، به بازی در فیلم های غیر کمدی نیز می پردازد.

دو فیلم «آخرین برف» ساخته امیرحسین عسگری و «قاتل و وحشی» ساخته حمید نعمت الله … آخرین فیلم جدی این بازیگر است که «قاتل و وحشی» در جشنواره راه نیافت. پس از حواشی مختلف و «آخرین برف» تنها فیلم متواضع جشنواره چهلم فجر است.

او در این فیلم نقش یک دامپزشک را بازی می کند و مجید صالحی و لادن مستوفی را بازی می کند. آخرین حضور امین حیایی در جشنواره فجر به سال 1376 و فیلم «در خانه» برمی گردد. او برای بازی در این فیلم نامزد بهترین بازیگر مرد شد.

مجید صالحی

یکی دیگر از کمدینانی که امسال با فیلمی جدی در جشنواره فیلم فجر حضور دارد، مجید صالحی است. او در سال‌های اخیر نقش‌های مهمی را نیز بازی کرده است و حالا فیلم تلخی مانند «صحنه‌پردازی» علیرضا صمدی دارد، اما تعداد کمدی‌های این بازیگر در سینما و تلویزیون بیشتر است و با نقش‌های کمدی در ذهن مخاطبان باقی مانده است.

صالحی هم مانند امین حیایی امسال با «آخرین برف» در جشنواره چهلم فجر داوری می شود. رد «صحنه پردازی» در دوره قبلی جشنواره، مجید صالحی را مجبور به دور ماندن از رقابت کرد، اما او پس از چند بار غیبت در جشنواره فجر، امسال با نقشی متفاوت و جدی به جشنواره بازخواهد گشت.

  چگونه دندان قروچه را ترک کنیم؟

مهران مدیری

مهران مدیری سابقه حضور در کارهای غیر کمدی را دارد اما به دلیل سریال های کمدی پرطرفداری که ساخته و نقش های مفرحی که در این سریال ها بازی کرده به عنوان کارگردان و بازیگر آثار طنز شناخته می شود. کارگردان «درخت گردو» پس از آخرین تجربه سینمایی خود به یک پیشنهاد جدی پاسخ مثبت داد و اولین همکاری خود را با مسعود کیمیایی تجربه کرد.

اگرچه او افتخار حضور در «درخت گردو» را نداشت و حتی بازی او مورد انتقاد قرار گرفت اما حالا «خیانت» برنده مهمی برای مهران مدیری است. داستان فیلم کیمیایی در دهه 30 می گذرد و با بخشی از زندگی یک قهرمان واقعی به نام «مهدی بلیغ» کلاهبردار معروف پیوند خورده است.

با توجه به تاریخچه فیلم، قرار است شاهد نقش آفرینی متفاوت مهران مدیری باشیم. او در این فیلم در نقش بازیگرانی چون امیر آقایی، سارا بهرامی، حمیدرضا آذرنگ، پانته آ بهرام و پولاد کیمیایی بازی کرد.

منبع: روزنامه خراسان

دیدگاهتان را بنویسید