چهار مرحله هوشمند برای نوشتن نظرات انتقادی

421582 929 خبر مرکزی

فرادید| آرتور مارتین در کتاب راهنمای باشکوه خود برای هنر مکالمه در سال 1866 می گوید: «از این منظر، شما هرگز احساس شکست نخواهید کرد زیرا از استدلال خود نتیجه ای نگرفته اید و به لطف طرف مقابل به کشف جدیدی دست خواهید یافت. .

به گزارش فراد، البته در بیشتر مواقعی که در حال دعوا هستیم، چه حضوری و چه آنلاین، این اتفاق نمی‌افتد، اما این سرسختی به‌ویژه زمانی آشکار می‌شود که در توپخانه قانونی خودمان پشت سپر کیبورد موضع بگیریم.

این نوع «انتقاد» واکنشی است به پاسخی که یادآور گفته های به یاد ماندنی مارک تواین است: «نماد انتقاد باید سوسک غلتان باشد که تخم هایش را در مدفوع حیوانات دیگر بگذارد وگرنه نمی تواند تخم بگذارد». راه هایی برای انتقاد با مهربانی وجود دارد، مشروط بر اینکه هدف «شکست» نباشد، بلکه «به حقیقت برسد»، نه به هر قیمتی که شده درست باشد، بلکه درک و درک جمعی را پیش ببرد.

دانیل دنت، فیلسوف، نویسنده و دانشمند شناختی (متولد 1942)، که ماروین مینسکی (1927-2016) او را پیشگام هوش مصنوعی، “بهترین فیلسوف مدرن” و “برتراند راسل بعدی” نامید، سوالی را مطرح می کند که برخی را بررسی می کند. روندها و پویایی اساسی فرهنگ «همه منتقد هستند» امروز: «وقتی نظرات طرف مقابل را نقد می‌کنید چقدر از شما انتظار می‌رود مهربان باشید؟»

در «پمپ‌های شهودی و ابزارهای تفکر دیگر»، او آنچه را «بهترین پادزهر برای تمایل به کاریکاتور کردن یک دشمن» می‌نامد، ارائه می‌کند: فهرستی از قوانین که دهه‌ها پیش توسط روان‌شناس اجتماعی و نظریه‌پرداز بازی افسانه‌ای آناتولی ریپورت گردآوری شده است. چه کسی به دلیل ابداع استراتژی تئوری بازی “این است” شناخته شده است. Denet مراحل زیر را ترکیب می کند:

  چه بخشی از خاک روسیه را اشغال کرده است؟

چگونه یک نظر انتقادی موفق بنویسیم:

1 شما باید سعی کنید موضع سوژه خود را چنان واضح، شفاف و منصفانه تکرار کنید که هدف شما این باشد که بگویید: “متشکرم، دوست دارم این را به خاطر بسپارم.”

2. شما باید تمام نقاط توافق را فهرست کنید (مخصوصاً اگر موضوعات توافقات کلی یا کلی نباشد).

3. باید هر آنچه از موضوع خود آموخته اید ذکر کنید.

4. تنها در این صورت مجاز به استفاده از انکار یا انتقاد هستید.

ای کاش می شد همین برچسب را برای تفاسیر انتقادی آنلاین، به ویژه نظرات جهنمی فراموش نشدنی، به کار برد.

اما دنت به‌جای اتخاذ رویکردی ایده‌آلیستی و تخیلی به «بحث»، خاطرنشان می‌کند که این یک استراتژی روان‌شناختی واقعی است که با یک لحظه کلیدی به پایان می‌رسد: طرف مقابل پذیرای انتقاد یا مخالفت شما (گوش دادن) می‌شود، که به نوبه خود این به پیشبرد بحث کمک می کند.

منبع: themarginalian

دیدگاهتان را بنویسید