چهار بیمارستان در تهران میلیاردها تومان از بیماران عروق کرونر دریافت می کنند

فرادید| مدیرکل زندان های دولتی تهران از تعطیلی چهار بیمارستان در پایتخت به دلیل تخلفات خبر داد. بررسی ها نشان می دهد این چهار بیمارستان در مجموع بیش از 22 میلیارد تومان علاوه بر تعرفه معمول از بیماران دریافت کردند.

به گزارش فرادید; به گفته محمدعلی اسفنانی، چهار بیمارستان متخلف از بیماران به ویژه بیماران عروق کرونر هزینه های غیرعادی دریافت کرده اند.

اما وی اسامی این بیمارستان ها را اعلام نکرد و گفت تا زمانی که حکم قطعی این بیمارستان ها قطعی نشود، نام این بیمارستان ها منتشر نخواهد شد.

به گفته وی، اما پروانه فنی هر چهار بیمارستان باطل و پروانه تاسیس شده است و طبق قانون باید تعطیل شود مگر اینکه شاکیان تا صدور حکم قطعی رضایت خود را اعلام کنند.

مدیرکل زندان‌های استان تهران می‌گوید بیمارستان‌ها برای سومین بار تخلف کرده‌اند. بنابراین طبق قانون باید بسته شوند.
تعطیلی 4 بیمارستان تهران و سابقه تخلف میلیاردی!

فیش اضافه چهار متخلف بیمارستان های پایتخت چه بود؟

به گفته مسئولان زندان های دولتی تهران، بزرگترین تخلف مربوط به یکی از بیمارستان های معروف تهران است. بر این اساس بیمارستان 22 میلیارد و 100 میلیون تومان از افراد اضافه دریافت کرد.

محمدعلی اسفنانی می گوید بیمارستان علاوه بر بازپرداخت مبلغ، باید 3 میلیارد و 130 میلیون ریال جریمه به خزانه دولت پرداخت کند.

وی نگفت که بیمارستان دوم چقدر از مردم دریافت کرده است، اما گفت: بیمارستان به پرداخت 10 برابر ارزش تخلف به عنوان جریمه محکوم شده است.

به گفته این مسئول، بیمارستان سوم نیز 178 میلیون ریال اضافه از مردم دریافت کرد و علاوه بر بازپرداخت این مبلغ، باید یک میلیارد و 700 میلیون ریال جریمه پرداخت کند.

  روانشناسی انتقام

در نهایت بیمارستان چهارم نیز به استرداد 458 میلیون ریال اضافی دریافتی مردم به شکات و همچنین پرداخت 21 میلیارد و 607 میلیون ریال جریمه محکوم شد.

تعطیلی 4 بیمارستان تهران و سابقه تخلف میلیاردی!
آیا بیمارستان های متخلف تعطیل هستند؟

تقریبا 21 ماه از شیوع تاج در ایران می گذرد و در این مدت گزارش های مختلفی از هزینه های عجیب در برخی بیمارستان های تهران منتشر شده است. گزارش ها حاکی از آن است که برخی از بیمارستان ها برای پذیرش بیماران خود از 10 تا 100 میلیون تومان درخواست کرده اند.

از سوی دیگر برخی رسانه ها تخلفات چهار بیمارستان معروف پایتخت را مربوط به کودتای تاج چهارم و پنجم می دانند، آن هم در شرایطی که اکثر بیمارستان ها با کمبود تخت مواجه بودند. بنابراین بهانه‌ای برای بیمارستان‌ها وجود داشت که برخلاف قانون، هزینه‌های اضافی را برای درمان دریافت کنند.

با این وجود، تحریم های دولتی رأی اولیه را به تعطیلی بیمارستان های متخلف داد. در همین حال، وزارت بهداشت احتمال موج ششم کرونا را افزایش داده و وزیر نیز دستور آماده باش بیمارستان ها را صادر کرده است.

در چنین شرایطی به نظر می رسد بسته شدن و رسیدگی به پرونده بیمارستان های متخلف به زمان دیگری موکول شود.

مدیرکل زندان دولتی تهران نیز تلویحاً این موضوع را تایید کرده است.

وی گفت: اگر این چهار بیمارستان بتوانند شبهات را برطرف کنند مشمول تخفیف می شوند زیرا در این شرایط تعطیلی بیمارستان مناسب نیست.

دیدگاهتان را بنویسید