چند عدد آجیل در شب یلدا؟

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران قیمت آجیل یلدا را اعلام کرد. مصطفی احمدی گفت: آجیل و خشکبار شب یلدا شامل محصولاتی مانند پسته، بادام، فندق، برگ هلو، برگ زردآلو، خشکبار، انجیر، کشمش، کشمش و باسلوک است. البته برخی فروشگاه ها برای اینکه آجیل شب یلدا مناسب و مناسب باشد، نخود هم اضافه می کنند.

وی گفت: قیمت آجیل شب یلدا با باسلوک 150 تا 250 هزار تن در هر کیلوگرم و بدون باسلوک 180 تا 275 هزار تن است.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران در پاسخ به اینکه چرا قیمت آجیل تا این حد گران شده است؟ وی گفت: امسال در بسیاری از اقلام آجیل و خشکبار تا 50 درصد افت تولید داشته ایم. از طرفی کالاهای ما صادر و وارد می شود و البته نوسانات نرخ ارز بر قیمت آن تاثیر می گذارد و یکی دیگر از عوامل این افزایش قیمت ها عرضه و تقاضا در بازار است.

وی افزود: از شهریور و مهر امسال که فصل اول آجیل و خشکبار است شاهد افزایش قیمت ها بوده ایم و این افزایش قیمت ها مختص شب یلدا نیست.

احمدی یادآور شد: تولید امسال کاهش یافته و تقاضا نیز کاهش یافته است. اگر تقاضا برای آجیل مثل دو سال قبل بود قطعا قیمت ها بالاتر می رفت. این کاهش تولید و کاهش تقاضای بازار باعث ایجاد تعادل شد.

وی گفت: امروز با کمبود کالا در بازار مواجه نیستیم. وی با کاهش تولید گفت: امیدواریم تا پایان سال قیمت ها تغییر یا کاهش پیدا نکند تا مردم بتوانند خرید کنند.

  کنترل قند خون با یوگا و مدیتیشن

دیدگاهتان را بنویسید