چند دقیقه وقت داریم مسواک بزنیم؟

شاید هرگز به ذهنتان خطور نکرده باشد، اما در واقع مسواک زدن نه تنها غذا را از بین می برد، بلکه بهداشت دهان و دندان شما را نیز از بین می برد.

بسیاری از مردم فقط برای از بین بردن ذرات غذا به فکر مسواک زدن هستند، غافل از اینکه ذرات دیگر غذا با حرکات لب، زبان و گونه ها و جریان بزاق شسته می شوند.

سلامت دهان و دندان ما یکی از مهم ترین عوامل برای سلامت کلی و سلامت کلی بدن ما است. با افزایش و بهبود بهداشت دهان و دندان می توانید سلامت کلی خود را تضمین کنید که یکی از آنها شستشوی منظم است.

مسواک زدن منظم می تواند مزایای زیر را داشته باشد:

جلوگیری از ایجاد پلاک
پیشگیری از پوسیدگی دندان
از ایجاد حفره های دندانی جلوگیری کنید
خطر ابتلا به بیماری لثه را کاهش دهید
کاهش خطر ابتلا به سرطان دهان

عادات مسواک زدن برای همه افراد متفاوت است، اما کارشناسان توصیه می کنند که دو بار در روز و هر بار حدود 2 دقیقه مسواک بزنند. علاوه بر مسواک زدن چندین بار در روز، نحوه مسواک زدن نیز بسیار مهم است. همچنین نوع مسواک مورد استفاده شما و سایر عوامل نیز می تواند بر این امر تأثیر بگذارد.

در این بخش ما به شما عادات مختلف مسواک زدن را پیشنهاد می کنیم که در آن باید از تکنیک های صحیح استفاده کنید.

برای مراقبت از دندان‌ها هر بار چند دقیقه مسواک می‌زنیم؟

سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند که برس را دو بار در روز و هر بار به مدت 2 دقیقه بشویید. اگر در کمتر از 2 دقیقه مسواک بزنید، نمی توانید پلاک را از بین ببرید.

اگر فکر می کنید که این دو دقیقه بسیار بیشتر از مسواک زدن معمولی شماست، پس تنها نیستید. بسیاری از مردم تنها 45 ثانیه را صرف مسواک زدن دندان های خود می کنند، اما مطالعات نشان می دهد که زمان مسواک زدن در از بین بردن پلاک چقدر می تواند موثر باشد.

  آزمون ورودی؛ سرطان سیستم آموزشی!

مسواک زدن به مدت 2 دقیقه می تواند با 45 ثانیه بسیار متفاوت باشد و 26 درصد پلاک بیشتری را از روی دندان های شما پاک کند.

چگونه دندان های خود را مسواک بزنیم؟

هنگامی که از زمان مناسب برای مسواک زدن مطمئن شدید، باید یاد بگیرید که از روش صحیح مسواک زدن استفاده کنید. مسواک را با زاویه 45 درجه روی دندان ها و لثه ها قرار دهید.

مسواک زدن را از عرض دندان های خود شروع کنید و حرکات بسیار کوتاهی انجام دهید.

مسواک را روی سطح دندان به جلو و عقب بکشید. برای فشار ملایم روی دندان ها، حرکات شما باید عقب و جلو باشد تا بتوانید تمام سطح دندان هایتان را مسواک بزنید.

برای مسواک زدن صحیح داخل سطح دندان، مسواک را در حالت عمودی نگه دارید و آن را در داخل دندان بالا و پایین بچرخانید.

پس از استفاده مسواک را به خوبی بشویید. مسواک خود را روی جای مسواک قرار دهید. اگر با افراد دیگری زندگی می کنید و همه مسواک های شما در یک مکان نگهداری می شوند، مطمئن شوید که مسواک شما با دیگران تماس نداشته باشد.

اجازه دهید مسواک شما در فضای باز خشک شود و همچنین می توانید آن را در جای مسواک بسته نگه دارید.

روزی یکبار قبل از شستشو نخ بکشید.

نخ دندان کشیدن به حذف ذرات غذا و پلاک بین دندانی کمک می کند که با مسواک نمی توانید به آنها دسترسی پیدا کنید.

بهترین زمان برای مسواک زدن چه زمانی است؟

برخی از دندانپزشکان شستشو را بعد از هر وعده غذایی توصیه می کنند. به طور کلی، اگر دو بار در روز شستشو می دهید، احتمالاً باید آن را یک بار در صبح و یک بار قبل از خواب انجام دهید.

  تفاهم نامه ای بین فولاد غدیر و شبکه بهداشت و درمان نی ریز برای تامین مالی خرید دستگاه ام آر آی منعقد شد.

اگر بعد از صبحانه مسواک می زنید، باید حداقل یک ساعت بعد از صرف غذا صبر کنید.

این زمان شانه زدن بسیار مهم است. به خصوص اگر مواد اسیدی مانند مرکبات مصرف کرده باشید.

مسواک زدن خیلی سریع بعد از مصرف غذاهای اسیدی یا نوشیدنی های ترش مینای دندان را که در اثر مصرف اسید ضعیف شده است از بین می برد. اگر برای صبحانه آب پرتقال می خورید و قبل از شستن برس یک ساعت صبر می کنید، بهتر است قبل از صبحانه این کار را انجام دهید، اما اگر اصلا نمی توانید این کار را انجام دهید، کافی است بعد از صبحانه کمی آب در دهان خود بریزید و آبکشی کنید. دهان خود را و به مدت یک ساعت آدامس بدون قند بجوید.

آیا می توانم دندان هایم را بیش از حد مسواک بزنم؟

مسواک زدن سه بار در روز بعد از هر وعده غذایی بعید است که به دندان های شما آسیب برساند. با این حال، مسواک زدن خیلی سخت یا خیلی زود پس از خوردن غذاهای اسیدی می تواند مضر باشد.

هنگام مسواک زدن، مسواک باید لمس کامل اما ملایمی روی دندان ها داشته باشد. حتی اگر دندان های خود را به طور کامل مسواک بزنید، باز هم باید با ملایمت با آنها برخورد کنید، زیرا تماس سخت با دندان ها مینا و حساسیت لثه ها را از بین می برد.

اگر مطمئن نیستید که سفت یا شل مسواک می زنید، بهتر است به مسواک خود نگاه کنید. اگر مسواک شما صاف است، احتمالاً رفتار شما بیش از حد خشن است و بهتر است مسواک را تعویض کنید.

  هشدار فوری؛ سرما نخورید، یک عنصر کمیاب بگیرید!

از چه نوع مسواکی باید استفاده کرد؟

در مقاله یک مسواک خوب برای دندان و دهان خیس به شما معرفی می کنیم، گفتیم که بهترین راه استفاده از برس های نرم برای تمیز کردن دندان ها است. استفاده از مسواک هایی با ریشه سفت عاملی برای آسیب رساندن به لثه و مینای دندان است و فشار زیادی به دندان وارد خواهد کرد.

مسواک خمیده یا شکننده را در اسرع وقت تعویض کنید. حتی اگر ریشه های مسواک سالم باشد، بهتر است هر سه یا چهار ماه یک بار مسواک خود را تعویض کنید.

تحقیقات نشان می دهد که بهترین راه برای مسواک زدن، استفاده از مسواک های برقی یا برقی با استفاده از سر چرخان مسواک است. عادات مسواک زدن روزانه شما همچنان به نوع مسواکی که استفاده می کنید بستگی دارد. بهتر است هر چیزی را انتخاب کنید که به شما احساس راحتی بیشتری می کند.

باکشیش

اگر از آرتروز رنج می برید و یا به دلیل بیماری ها و مشکلات مختلف در دست گرفتن مسواک مشکل دارید، بهتر است از مسواک های برقی یا مسواک هایی استفاده کنید که باتری دارند و می توانند دندان ها را تمیز کرده و پلاک ها را بهتر از روی مسواک های دستی پاک کنند.

علاوه بر مسواک زدن، اقدامات زیر را برای اطمینان از سلامت دندان های خود انجام دهید

نخ را روزانه تمیز کنید.
بعد از هر بار مسواک زدن و شستشوی نخ دندان از دهانشویه استفاده کنید.
آب کافی بنوشید.
رژیم غذایی سالم داشته باشید، نوشیدنی ها و غذاهای شیرین را محدود کنید.
در خوردن تنقلات زیاده روی نکنید.
مسواک خود را هر چهار ماه یکبار عوض کنید.
حتما به طور منظم اسکن و اسکن دندان انجام دهید.

منبع: ایسکانیوز

دیدگاهتان را بنویسید