چمران: اتوبوس خواب شنبه در تهران تجمع می کند/ هر کاری که می کنیم در حمایت رسانه های داخلی و خارجی هستیم

رئیس شورای شهر تهران از قول آقای زاکانی برای تحویل اتوبوس های کارتن خواب خبر داد.

چمران: اتوبوس خواب شنبه در تهران تجمع می کند/ هر کاری که می کنیم در حمایت رسانه های داخلی و خارجی هستیم

به گزارش رکنا؛ مهدی چمران در حاشیه جلسه شورای شهر تهران در واکنش به اتوبوس خوابی در جمع خبرنگاران گفت: فضای تبلیغات عمومی به ویژه خبرگزاری های خارجی بر موضوع اتوبوس های خواب متمرکز شده است. خبرگزاری های خارجی فراموش کرده اند که زباله گردهای لندن یا کشورهای دیگر چگونه زندگی می کنند.

او گفت: البته اتوبوس جای استراحت نیست. به او پتو می دهند، اما موضوع پول گرفتن نیست و عده ای بی پناه در اتوبوس ها پنهان می شوند.

او گفت یک بار به یاد آورد که برخی از این افراد را به زور به گلخانه ها بردند تا در سرمای تابستان جان خود را از دست ندهند و فیلم هایش نیز منتشر شد. “البته من با آقای زاکانی صحبت کردم و قرار شد شنبه باشد” یا یکشنبه اتوبوس هایی را که مردم شب می خوابند به دلیل بهداشتی نبودن اتوبوس جمع آوری کنید، این افراد صبح که از خواب بیدار می شوند باید چه کار کنند؟ در این زمینه مشکلاتی وجود دارد، اما مراقب باشید هر کاری که می‌کنیم برداشت دیگری از کارمان می‌شود و تبلیغات جهانی علیه خود و زیر ذره‌بین رسانه‌های داخلی و خارجی خواهیم داشت.

وی افزود: البته این اتوبوس ها را جمع آوری می کنند و این افراد را در جای دیگری ترتیب می دهند.

وی با اشاره به وعده شهرداری برای توسعه خانه های سیار گفت: البته کار خوبی است اما این فقط یک تعهد شهرداری نیست و بهتر است به سایر افراد کمک شود.

  اینفوگرافیک/ نگران مصرف این 6 ماده غذایی پرکالری نباشید!

قانونگذار فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: برای کمک به افراد بی‌خانمان و خواب‌آلود که تمایلی به حضور در گلخانه‌ها ندارند، اتوبوس‌هایی در میادین اصلی مستقر شده‌اند تا برای فرار از سرما، شب را در این اتوبوس‌ها سپری کنند. .

دیدگاهتان را بنویسید